Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem na strzelance F50
PostNapisane: 17 09 2017, 13:55 

zauważyłem dzisiaj na strzelace następujący problem.
Niektórzy uczestnicy nie stosują się do przyjętych reguł i strzelają do członków własnej drużyny. Niestety nie były to pojedyncze zdarzenia. Do tego dochodziły liczne wyzwiska pod adresem członków własnej drużyny. Strzelali też do trafionych wcześniej uczestnków mimo sygnałów o trafieniu.
Powinniśmy rozwiązać ten problem. Nie dość, że odbiera to radość z zabawy, to może nawet spowodować zagrożenie dla uczestników.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Tytuł: Re: Problem na strzelance F50
PostNapisane: 17 09 2017, 15:37 

mogę się przyznać, że raz strzeliłem do trupa, ale tylko dlatego, że miałem tak zaparowane gogle, że nic nie wiedziałem :/

PostNapisane: 17 09 2017, 23:33 

Jak nie masz czerwonej szmaty nad głową, i dopóki nie krzyczysz na cały fort, że cię zabili - pretenzje do ciebie. To są podstawowe reguły na całym świecie i nie ma co tu obgadywać.
Większość milcząc podejmuje rękę, i myśli że to jest sygnał o trafieniu. NIE. NIE!!! NIE!!!!!
Jak nie zgadzacie z tym - grajcie w lasertag.

Problem raczej wynika z niepełnoletnich graczy i tyle. Papier z podpisami rodziców im mózgu nie dodaje.

PostNapisane: 18 09 2017, 9:59 

Warto zwrócić też uwagę na małolatów wyskakujących z tekstami "Nie żyjesz, mam 550fps i nie bede strzelał" to po hu...za przeproszeniem chodzisz na strzelankę, wydaje mi się że takie osobniki same boją się oberwać i myślą że jak ogłoszą wszem i wobec że oni "są fair" to jest wszystko ok.

PostNapisane: 18 09 2017, 12:32 

Co prawda z racji stanu zdrowia nie było mnie wczoraj, ale też coś naskrobię. Jeśli chodzi o strzelanie firefriendly...no to trudno. Też często zachodząc wroga "od tyłu" sam uważam żeby nie oberwać od swoich. Czasem wręcz się sam przed swoimi ukrywam, albo z daleka macham ręką, że jestem "swój". Jeśli to nie strzały w plecy...cóż poradzić, trzeba przypilnować delikwenta, może spanikował bo był pierwszy raz:P.
Jeśli chodzi o "młodocianych"....w zeszłym tygodniu (dwa tygodnie temu) miałem sytuację, że posłałem jedną kulkę w młodego (tak z 15-20m) i nie zareagował, no to posłałem serie 3szt...był zdziwiony... przymierzył się do mnie, więc dostał jeszcze 3szt. Odstrzelił do mnie serię, podniósł rękę i krzyknął, że dostał....tak więc tego....:P
Pif pafa zrobiłem raz w sytuacji w której widziałem tylko głowę gościa, w czapce z daszkiem i combat shirt'cie. Nie miałem serca uszkadzać mu twarzy, zwłaszcza że pewnie dostał by w okolice ucha albo pod okulary, bo był bokiem do mnie. Poza tym zawsze można strzelać w kamizelkę czy nogi. Może to i lepiej, że młodzi i nie strzelają z 550fps w bliskim dystansie. Ale pytanie teraz czemu nie mają boczniaka i po co im 550fps w szturmówce na bliskim dystansie??
Co do strzelania i trafienia....nie wiem kto to jest, ale ktoś ma tendencję do "dobijania" trafionego....wszyscy na około słyszą, że gość się wydziera, że dostał, ale jeszcze kulki lecą...chyba ze 3 razy coś takiego zaobserwowałem. A w niedzielę byłem na strzelankach może 5 razy dopiero:D Nie twierdzę, że to z premedytacją, bo może ktoś nie słyszy mając ucho przy uderzającym tłoku, no ale cóż...chu^%^%!owo to wychodzi. Na pewno tez nie było nikogo w pobliżu trupa, aby chcieć dobić też kompana.
Co do strzelania do trupa....a i dostałem ze dwa razy idąc z ręką w górze, fakt - nie darłem się bez przerwy, że dostałem, więc nie obwiniam nikogo. Niektórych ponosi adrenalina i szybciej mają skurcz palca na języku spustowym niż myślą co się dzieje:P
Poza tym wszystkim...każdy przychodzi na strzelankę, żeby dostać kulką. Pobiegać w mundurze można i po parku, tam nikt Ci kulką nie wystrzeli.
Co do przeklinania - kulturę wynosi się z domu....

PostNapisane: 18 09 2017, 14:32 

No wlasnie Ty sie zlitujesz wszystko ok. Ostatnio na jebance byl malolat ktory walil np prosto w twarz..i to nie byl przypadek..Szkoda tylko ze jak juz go dojechalem to kulek w magazynku braklo bo by dluzej piszczal.

PostNapisane: 18 09 2017, 14:48 

Myślę, że po części problem też jest w tym, że nie bardzo idzie zauważyć organizatora na każdej strzelance. Bo czy ktoś sprawdza tych młodych? A przez to też nie ma jak nad nimi zapanować.
Ale nie ma się co znowu spinać też zbytnio. Każdy jakoś zaczynał, młode głowy ponosi fantazja ułańska. Narzekamy, ale muszę też przyznać, że dwa tyg temu byli też "młodsi" ogarnięci gracze, z którymi dało się postrzelać. Spotykając się z jednym równocześnie wewnątrz budynku, młody zaproponował, żeby zejść razem na respa, więc myślę, że są i tacy bez spiny.

PostNapisane: 18 09 2017, 21:53 

Siema, jako stary wór :D pomogę Wam rozwiać część Waszych wątpliwości i rozterek.

Cytat z regulaminu, wisi w tym dziale (ale wszyscy mają go w piździe od lat i nikt nie stosuje):

"- KONIEC Z MÓWIENIEM TRUP - (STRZELAMY PRAWIE ZAWSZE POZA SYTUACJĄ KIEDY POD LUFĘ KTOŚ ZZA ROGU WYSTAWI GŁOWĘ )
- JAK KOGOŚ BOLI NIECH NIE PRZYCHODZI"

Kiedy jeszcze ja się strzelałem (ale kiedy już obowiązywała ta zasada) na "trup" odpowiadałem ogniem i nigdy nie było nieporozumień :).

Strzelanie do swoich nie jest sprzeczne z regulaminem. Raz się wygrywa a raz przegrywa. Jak strona nie potrafi skoordynować swoich działań to ponosi straty, TAKA JEST WOJNA :D.

Wyzwiska były zawsze, są i będą. To nie gonitwa w Ascot tylko airsoft (kto pamięta czyje to słowa?).

Za strzelanie do trupów odpowiedzialne są trupy- jak się nie potrafią oznaczyć to będzie bolało. Jesteś trupem- szmata, replika w obie ręce i nad głowę. Wychodząc zza rogu, nasypu, czegokolwiek- wystaw replikę samą, wydrzyj się "TRUUUP IDZIE" i wyjdź powoli po kilku sekundach. Ponieważ, w myśl zasady którą zacytowałem u góry- ryzykuje oberwanie serii :).

Rozwiązaniem tych problemów jest stosowanie regulaminu- ale doskonale sobie zdaję sprawę, że nie możecie na to liczyć (bicie piany na forum jest lepsze). Nie powoduje to zagrożenia tylko dyskomfort i proszę nie mylić jednego z drugim.

nie wiem co myślą o tym inni ale skoro już pod koniec posta o to pytasz to ja osobiście mam to w piździe :).

Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłem.

PostNapisane: 30 09 2017, 18:34 

góral86 napisał(a):

A śmieci zabiera się ze sobą, bo poza kulkami zostawiam na forcie totalny chylew, nie licząc wieczornych bywalców.

PostNapisane: 30 09 2017, 21:33 

góral86 napisał(a):

A śmieci zabiera się ze sobą, bo poza kulkami zostawiam na forcie totalny chylew, nie licząc wieczornych bywalców.

Kultura z domu, śmieci do domu/kosza :P

PostNapisane: 07 10 2017, 8:23 

Wprowadzić zasadę czerwona szmata na łeb jak jestes trup.lub kamizelka odblaskowa i to załatwia sprawę.

PostNapisane: 10 10 2017, 10:07 

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]