Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Opreacja Kryptonim "Blady Świt"
PostNapisane: 21 01 2018, 12:14 

Z racji bardzo małej frekfencji impreza zostaje odwołana.

Ostatnio edytowano 28 01 2018, 22:28 przez Gorgo, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł: Re: Opreacja Kryptonim "Blady Świt"
PostNapisane: 21 01 2018, 13:16 

Gorgo napisał(a):
zakaz replik w oparciu na systemie HP i Mankraft

co to za idiotyzm?

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 21 01 2018, 13:26 

Gorgo napisał(a):

co to za idiotyzm?

Bo taki mam kaprys.

PostNapisane: 21 01 2018, 14:38 

Gorgo napisał(a):
dodzor napisał(a):
Gorgo napisał(a):

co to za idiotyzm?

Bo taki mam kaprys.

to gratuluje podejścia i zacofania

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 21 01 2018, 14:47 

:?

PostNapisane: 21 01 2018, 19:41 

#hpa_zabiło_mi_matke

PostNapisane: 22 01 2018, 8:35 

Teren będzie wynajęty/wydzierżawiony i zabezpieczony w formalny sposób przed wstępem osób postronnych? Jeśli nie to muszę zadać Ci jedno pytanie: czy Ciebie popierdoliło, że chcesz robić strzelankę w popularnym terenie spacerowym dla rodzin z dziećmi, psami itp. w niedzielne przedpołudnie? Może od razu odpierdol strzelankę w Parku Jordana albo na Plantach?

Kaprysów nie komentuję bo każdy ma własne i ma do nich prawo, nawet jak są idiotyczne (jak ten).

PostNapisane: 22 01 2018, 16:50 

Wszystko jest uzgodnione z policją. Mam od nich dokładne wytyczne co i w jaki sposób muszę zabezpieczyć.

PostNapisane: 22 01 2018, 17:13 

Nie zapytałem Cię czy policję zawiadomiłeś tylko czy na czas imprezy obowiązuje zakaz wstępu spacerowiczów. Tak czy nie?

Bo o ile na wielu miejscówkach jak np. na F50 nie jest to konieczne bo mało kto tam łazi to na Libanie rodzinne pikniki i spacerki wnuków z babciami są na porządku dziennym. Zakładam, że o tym wiesz i będziesz miał jakiekolwiek podstawy aby spacerowiczów a) wyprosić b) nie wpuścić? Potraktuj to pytanie całkiem serio. Całkiem.

PostNapisane: 22 01 2018, 21:23 

Ciekawie się zapowiada... Dawno nie było afery w Krk z użyciem replik ASG i postronnych osób... Znaczy mamy rozumieć, że zabezpieczysz teren odgradzajac go tak że nikt "cywilny" nie wejdzie ani nie oberwie kulkami z daleka w tak uczęszczanym miejscu jak już kolega wyżej zauważył ?

PostNapisane: 23 01 2018, 9:34 

Jeśli macie jakieś konkretne rady lub wytyczne w jaki sposób zabezpieczyć strzelankę to myślę, że Gorgo chętnie z nich skorzysta dla dobra wszystkich (szczególnie swojego skoro jako organizator bierze za to odpowiedzialność).
Rozumiem, że kontaktował się z policją aby dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić i jak zabezpieczyć teren.

Nie rozumiem waszego podejścia - ktoś angażuje się aby zorganizować imprezę ASG i zamiast go wspierać (bo widzę, że doświadczenie macie) to jak typowy polski "somsiad" tylko czekacie na "aferę w Krk z użyciem replik ASG i postronnych osób" jak napisał Ssmit.

Wiem jak ważne jest bezpieczeństwo (szczególnie osób postronnych) - zarówno z oczywistych względów zdrowotnych jak i dobrej reputacji całej społeczności ASG. Myślę, że Gorgo także to rozumie.
KAŻDA strzelanka na nieogrodzonym publicznie dostępnym terenie to ryzyko (kamieniołom, F50, Tetmajera, itd.). Są więc dwa wyjścia - dobrze się do takiej imprezy przygotować (najlepiej przy współpracy z doświadczonymi graczami) albo nie organizować ich wcale i wypisywać na forum, że nic się nie dzieje i ASG umarło.

PostNapisane: 23 01 2018, 10:28 

Pomysły tego typu jak organizacja"strzelanki" na tak uczęszczanym terenie przez postronnych miejscu, skutkują u mnie tylko "taką krytyką" ... Sorry jestem z tych ze starej daty w takich sprawach.
Istnieje coś takiego jak "odpowiedzialność zbiorowa" jaką ponosi całe środowisko, gdy po tego typu "pomysłach" zdarza się "afera" .
Ciekawe czemu nie organizuje nikt tam coniedzielnej strzelanki ... hmmmm ...
Dobra kończę, bo to nie ma sensu, abym się tu "żalił" jeśli jest "większa" ilość popierających tego typu "oryginalne pomysły" .

PostNapisane: 23 01 2018, 11:08 

Rozumiem twoje obawy, ale nawet nie dałeś szansy Gorgo napisać jaki jest jego plan na organizację i zabezpieczenie terenu.
Być może przygotuje i wykona to perfekcyjnie i strzelanki na tym terenie zaczną się odbywać co niedzielę.
Jestem pewien, że choć jesteś sceptyczny to z takiego obrotu sprawy ucieszyłbyś się jak każdy miłośnik ASG w Krakowie.

Twoje (Wasze) krytyczne uwagi są jak najbardziej słuszne i trzeba dokładnie je rozważyć, ale nie możemy z góry przekreślać każdej nowej inicjatywy. Jak sam napisałeś wylewanie "żali" niczemu nie pomoże.

Może znacie lepsze miejsce, czas, sposób organizacji, itd.
Dlaczego nie można napisać: "Gorgo fajny pomysł, ale z doświadczenia wiem, że mogą pojawić się następujące problemy... Pamiętaj, że trzeba ogarnąć następujące tematy... Proponuję... Itp."
Poświęcilibyście na to tyle samo czasu a efekt byłby 100 razy lepszy.

PostNapisane: 23 01 2018, 11:11 

Nie ma to jak "konstruktywna krytyka".

Dziękuję, staram się. Bo wbrew pozorom to właśnie jest konstruktywna krytyka.

Cytuj:
Jeśli macie jakieś konkretne rady lub wytyczne w jaki sposób zabezpieczyć strzelankę to myślę, że Gorgo chętnie z nich skorzysta dla dobra wszystkich

Bądź świadomy, że nikt mi nie płaci za edukowanie airsoftowych neofitów. Jeśli zaś czegoś nie umiem to się za to nie biorę, zwłaszcza, jeśli z tego powodu mogę narobić szkód.

Cytuj:
Nie rozumiem waszego podejścia

Jestem tego całkowicie świadomy i to właśnie jest najbardziej przerażające- bardzo duża część "środowiska" nie rozumie podstawowych kwestii.

Cytuj:
ktoś angażuje się aby zorganizować imprezę ASG i zamiast go wspierać (bo widzę, że doświadczenie macie) to jak typowy polski "somsiad" tylko czekacie na "aferę w Krk z użyciem replik ASG i postronnych osób" jak napisał Ssmit.

Spieszę z wyjaśnieniami.
To nie jest do cholery przedszkole, żeby kogoś chwalić za chęci i starania i wspierać w każdym robieniu gówna jakie tylko przyjdzie mu do głowy. I nie widzę nic niestosownego w dosadnym skomentowaniu takich idiotycznych pomysłów jak strzelanka na Libanie. Przeciwnie- uważam, że to najlepsze co można w tym kontekście zrobić- napiętnować skrajnie idiotyczne pomysły. Bo konsekwencje mniejszej czy większej "siary" może ponieść nie organizator, nie nawet organizator plus uczestnicy. Może się to odbić na CAŁOŚCI środowiska. I nie musi tu wcale dojść do żadnego wypadku. Po prostu wyobrażam sobie, jak do przykładowego hmmm Kowalskiego-Ssmita który nie wie co to jest ASG podchodzi na niedzielnym spacerku z żoną i córką lat 8 jakiś umundurowany pryszczaty nastolatek i wyprasza go z Kamieniołomu "bo tak". Prawdopodobnie usłyszy najpierw kilka dosadnych słów (lub otrzyma kopa w dupę) a potem zostanie wezwana policja a towarzystwo strzelankowe porozpędzane wpizdu i zostanie smród. Ale Ty tego "nie rozumiesz", co sam przyznajesz. Bo nie masz wyobraźni oraz obycia. Piszesz z resztą dalej:
Cytuj:
KAŻDA strzelanka na nieogrodzonym publicznie dostępnym terenie to ryzyko (kamieniołom, F50, Tetmajera, itd.).

Otóż nie każda w takim samym stopniu i jak ktoś nie widzi różnicy między strzelanką na F50, Tetmajera a Libanie czy ***** Plantach to świadczy tylko o tym co napisałem wcześniej.

A na koniec piszesz, że lepiej robić gówno niż nie robić nic. I to jest gwóźdź do trumny i odpowiedź na pytanie czemu ASG wygląda obecnie jak wygląda. Bylejakość, olewactwo, brak pomyślunku- to doprowadziło do degeneracji ASG. To, co Twoim zdaniem jest na to receptą :D.

Na ch** ja się produkuje, przecież to już ud dawna jest sterta parującego obornika... Róbcie co chcecie, zeżarł bym popkorn.

PostNapisane: 23 01 2018, 15:06 

Dexter napisał(a):
Cytuj:
Nie ma to jak "konstruktywna krytyka".

Dziękuję, staram się. Bo wbrew pozorom to właśnie jest konstruktywna krytyka.

Gdzie jest "konstrukcja" w tej krytyce? Jedyne co zrobiłeś to zjechałeś pomysł z góry na dół przy okazji wszystkich obrażając. Co zaproponowałeś w zamian?

Dexter napisał(a):
Cytuj:
Jeśli macie jakieś konkretne rady lub wytyczne w jaki sposób zabezpieczyć strzelankę to myślę, że Gorgo chętnie z nich skorzysta dla dobra wszystkich

Bądź świadomy, że nikt mi nie płaci za edukowanie airsoftowych neofitów. Jeśli zaś czegoś nie umiem to się za to nie biorę, zwłaszcza, jeśli z tego powodu mogę narobić szkód.

Masz w 100% rację. Nikt nie płaci Ci także za obrażanie innych osób oraz ich pomysłów (nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz do czego masz pełne prawo) a jednak to robisz. Czy nie lepiej spożytkować tą energię i czas na pomoc tak jak sugerował Miniu?

Dexter napisał(a):
Cytuj:
Nie rozumiem waszego podejścia

Jestem tego całkowicie świadomy i to właśnie jest najbardziej przerażające- bardzo duża część "środowiska" nie rozumie podstawowych kwestii.

Miniu napisał, że nie rozumie podejścia a nie problemu czy też "podstawowych kwestii", jak to nazwałeś.
Wręcz przeciwnie, napisał, że rozumie i zgadza się z waszymi obawami.
Jedyne co zasugerował to współpraca przy próbie ich rozwiązania.

Dexter napisał(a):
Cytuj:
ktoś angażuje się aby zorganizować imprezę ASG i zamiast go wspierać (bo widzę, że doświadczenie macie) to jak typowy polski "somsiad" tylko czekacie na "aferę w Krk z użyciem replik ASG i postronnych osób" jak napisał Ssmit.

Spieszę z wyjaśnieniami.
To nie jest do cholery przedszkole, żeby kogoś chwalić za chęci i starania i wspierać w każdym robieniu gówna jakie tylko przyjdzie mu do głowy. I nie widzę nic niestosownego w dosadnym skomentowaniu takich idiotycznych pomysłów jak strzelanka na Libanie. Przeciwnie- uważam, że to najlepsze co można w tym kontekście zrobić- napiętnować skrajnie idiotyczne pomysły. Bo konsekwencje mniejszej czy większej "siary" może ponieść nie organizator, nie nawet organizator plus uczestnicy. Może się to odbić na CAŁOŚCI środowiska. I nie musi tu wcale dojść do żadnego wypadku. Po prostu wyobrażam sobie, jak do przykładowego hmmm Kowalskiego-Ssmita który nie wie co to jest ASG podchodzi na niedzielnym spacerku z żoną i córką lat 8 jakiś umundurowany pryszczaty nastolatek i wyprasza go z Kamieniołomu "bo tak". Prawdopodobnie usłyszy najpierw kilka dosadnych słów (lub otrzyma kopa w dupę) a potem zostanie wezwana policja a towarzystwo strzelankowe porozpędzane wpizdu i zostanie smród. Ale Ty tego "nie rozumiesz", co sam przyznajesz. Bo nie masz wyobraźni oraz obycia.

Jak w przedszkolu to Ty się zachowujesz bo myślisz, że jak coś wykrzyczysz w chamski sposób to będzie to bardziej skuteczne.
Gorgo napisał wyraźnie, że konsultował sprawę z Policją więc jak ktoś będzie chciał ją wezwać dowie się, że wszystko jest ok.
Jeśli są przykłady wcześniejszych tego typu problemów to trzeba z nich wyciągnąć wnioski.
Być może będzie to nieorganizowanie strzelanki w tym miejscu. Być może po prostu poprzednie były źle zorganizowane/zabezpieczone a miejsce się jak najbardziej nadaje.
Jeśli chodzi o złą sławę dla środowiska ASG to twoje podejście znacznie bardziej mu szkodzi bo odstrasza ludzi, którzy chcą zbudować wartość opartą na współpracy i dyskusji.

Dexter napisał(a):
Piszesz z resztą dalej:
Cytuj:
KAŻDA strzelanka na nieogrodzonym publicznie dostępnym terenie to ryzyko (kamieniołom, F50, Tetmajera, itd.).

Otóż nie każda w takim samym stopniu i jak ktoś nie widzi różnicy między strzelanką na F50, Tetmajera a Libanie czy ***** Plantach to świadczy tylko o tym co napisałem wcześniej.

Nie wiem skąd wyciągnąłeś wniosek, że Miniu nie widzi tej różnicy?
Napisał oczywistą rzecz, która potwierdza, że się z Tobą zgadza w kwestii ryzyka a Ty go za to atakujesz..

Dexter napisał(a):
A na koniec piszesz, że lepiej robić gówno niż nie robić nic. I to jest gwóźdź do trumny i odpowiedź na pytanie czemu ASG wygląda obecnie jak wygląda. Bylejakość, olewactwo, brak pomyślunku- to doprowadziło do degeneracji ASG. To, co Twoim zdaniem jest na to receptą :D.

Na ch** ja się produkuje, przecież to już ud dawna jest sterta parującego obornika... Róbcie co chcecie, zeżarł bym popkorn.

Tu już trochę odleciałeś...
Jedyne co zaproponował Miniu to przeprowadzić rzetelną dyskusję na temat pomysłu Gorgo (luk kogokolwiek innego) przedstawiając konkretne argumenty i pomysły.
Docenił i uszanował wasze doświadczenie oraz poprosił o wsparcie a Ty jedynie go obraziłeś.
Trochę wstyd.

Podsumowując:
- nie staję po niczyjej stronie, odnoszę się jedynie do faktów a one przemawiają za otwartą dyskusją, którą proponuje Miniu
- nie wiem czy Gorgo ogarnie wszystko i zorganizuje tą imprezę (TYLKO pod warunkiem spełnienia wszystkich wymagań), ale trzymam za niego kciuki tak jak za każdą inicjatywę ASG
- znam sporo osób, które zrezygnowały ze strzelania właśnie ze względu na takie toksyczne i bezkrytyczne podejście typu "ja to jestem weteranem, widziałem wszystko, wiem wszystko a reszta to sterta parującego obornika"

Na koniec pytanie: Jak mamy być szanowani jako środowisko ASG skoro sami nie potrafimy szanować się nawzajem?

Tak jak Miniu DOCENIAM i SZANUJĘ waszą wiedzę i doświadczenie, ale szacunek powinien działać w obie strony.

Pozdro dla WSZYSTKICH miłośników ASG

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona