Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rafineria - konwent postapokaliptyczny - 13-19 lipca 2015
PostNapisane: 08 02 2012, 17:50 

Rafineria, jak co roku, rusza.

Nowy adres stronki forum:
http://www.antykonwent.pl/
Znajdziecie tam dużo informacji.

Termin: 13-19 lipca 2015

Miejsce: Battle-Arena koło Łodzi

Stary post:
Witam.
Jetem nowy, ale po forum trochę poszperałem i widzę że sporo fajnych człowieków się tu kręci, więc i na tygodniowy zjazd naprawdę fajnych i pokręconych ludziów zapraszam. Sam uczestniczyłem w nim już pięć razy, większość z tych ludziów znam osobiście, część z nich z Krk jest lub tu mieszka/studiuje, i jedno mogę o nich powiedzieć na pewno - jeśli na R2 przyjedziecie, to nie zapomnicie ich do końca życia.

Wszelkie info:

http://antykonwent.pl/

Zapraszam wszystkich na anty-konwent Rafinerię. W czasie imprezy będzie miała miejsce 4-dniowa Gra Terenowa w świecie Neuroshimy czyli polskiego systemu RPG w stylu Mad Maxa i Fallouta. Oprócz tego w trakcie trwania imprezy będzie możliwość wzięcia udziału w konkursach z nagrodami, panelach dyskusyjnych na rozmaite tematy oraz prelekcjach. Do użytku konwentowiczów jest sala kinowa w której będą prezentacje róznych filmów, games room oraz bar z szerokim asortymentem imprezowym.

Co to jest Neuroshima?

"Wzdłuż autostrad stoją wraki dawnych samochodów, poprzewracane kikuty drogowskazów i zniszczone linie wysokiego napięcia. Na mapie Stanów ostało się kilka miast, kilkanaście większych miasteczek i setki, tysiące osad. Ruszysz sto mil i znajdziesz się samotny, jak rozbitek na falach oceanu. Gdziekolwiek się skierujesz, czeka cię niewiadoma i niebezpieczeństwo. Każde miasto przez lata odcięcia od innych wykształciło własne zwyczaje i prawa. Każda najmniejsza wieś to zupełnie nowy świat.

Neuroshima jest polską grą fabularną, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi…

Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Pierwsza edycja gry osiągnęła niespotykany na polskim rynku sukces, sprzedała się w całym, liczącym 3000 sztuk nakładzie i dała fundament do stworzenia już razem z jej fanami i miłośnikami poprawionej edycji 1.5, która jest aktualnie w sprzedaży. Obecnie zakupić można podręcznik w twardej oprawie z płytą CD zawierającą dodatkowe materiały do gry, w tym artykuły i przygody publikowane na łamach magazynu “Gwiezdny Pirat” oraz szereg fanowskich dodatków do gry.

Świat

Dzisiejszy świat to ruina i rozpacz. Gdzie się odwrócisz, tam widać zgliszcza i złomowiska. Wzdłuż autostrad stoją wraki dawnych samochodów, poprzewracane kikuty drogowskazów i zniszczone linie wysokiego napięcia. Raz na jakiś czas natkniesz się na opuszczone stacje benzynowe, stare, splądrowane bary i przydrożne knajpki. Wszystkie one wyglądają, jak gdyby właściciel wyszedł na chwilę i zniknął na dwadzieścia lat. Wybite okna, drzwi wyrwane z zawiasów, ściany poprzecinane seriami z broni automatycznej. Tylko wiatr wyje jak dawniej, uderzając rozbitymi okiennicami. Okolicą niesie się wtedy skrzypienie od lat nie naoliwionych zawiasów. Wszędzie rdza i kurz. Pod nogami masz rozbite szkło, gdziekolwiek skierujesz swe kroki.

Dziś spotkać człowieka – jeśli nie mieszkasz w ruinach jednego z miast, to wydarzenie. Po wojnie świat stał się pusty. Nieprzyjemnie cichy, jak mówią ludzie, którzy pamiętają Stany sprzed wojny, cichy i opuszczony. Dawniej autostradami mknęły szybkie wozy, z każdej strony dochodziła głośna muzyka, i gdzie się nie odwróciłeś, zawsze napatoczyła się niezła panienka.

Dziś, jeśli dobrze się obrócisz, trafisz na mutanta lub dzikie zwierzę. Niezłe laski, szybkie wozy i dobra muzyka odeszły w zapomnienie i już nigdy nie wrócą."
źródło-neuroshima.org

Poniżej kilka zdjęć z Rafineri:

Gra Terenowa:

Obrazek
Obrazek
Po więcej zdjęć tego Pana zapraszam na sam dół wiadomości :D

Część konwentowa:

Obrazek
Obrazek

Po więcej informacji zapraszam na Forum albo do mnie.
Obrazek
Obrazek

ZAPRASZAMY!

I tak ode mnie - Nie nastawiajcie się na strzelankę, bo strzelania bardzo dużo nie będzie.
Ale zaproszenie wygląda za mało ASG'owo wg. mniejak na to Forum, lecz wiedzcie, że akcje stamtąd są niezapomniane. Niestety poprzednie forum padło, wraz ze zdjęciami. DUŻO było takich, po których zaczęlibyście się zastanawiać czy to przypadkiem nie MIL-SIM jakiś ;] (jak ma się majora WP z kilkoma st. szeregowcami [no teraz może już wyżej ktoś podskoczył] to akcje robią się naprawdę zajefajne ;] )

EDYTA:
Tak patrzę po zaproszeniu i... .nie ma jednej z ważniejszych rzeczy - Codzienne (poza terenówką) imprezy do rana/upadłego. Dziwki, rakiety, lasery i koks nie dają rady przy tym co się tam dzieje ;]

PS
Aha - nie wiem czy na 100% w dobry dział wrzuciłem - jeśli nie proszę o przeniesienie, i z góry przepraszam.

Ostatnio edytowano 09 03 2015, 20:51 przez Kolo_man, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł: Re: Rafineria - konwent postapokaliptyczny
PostNapisane: 08 02 2012, 18:21 

ASG + Neuroshima! Cudo <3

PostNapisane: 08 02 2012, 18:26 

Oooo.. ktoś wie i rozumie co to Neuroshima! To może i jakieś sesje ktoś w Krk gra/prowadzi? Bo w pierwszym semestrze to nawet nie-okazjonalne chlanie nie miałem (PRAWIE, ofc, jestem normalnym [nooo.. prawie xD] człowiekem) czasu, a co dopiero na sesje lub strzelania...

PostNapisane: 08 02 2012, 18:31 

Wiem i rozumiem, nawet czytałem podręcznik 1.5 i Detroid ze dwa razy jak zwykłą książkę. :D Byłem gejm masterem NS pośród kolegów ze szkoły. 8)

PostNapisane: 08 02 2012, 18:44 

No to staaaary, naprawdę polecam Ci Rafkę. Genialna sprawa. A po grze terenowej część konwentowa - konkursy, LARP'y, gry, zabawy, prelekcje i dyskusje przy piwku i nie tylko... I to absolutnie o wszystkim (Militaria, ASG, etc również, ofc. Mamy z resztą w ekipie kilku zapalonych MIL-SIM'owców (takich prawdziwych oczywiście, 100% Rekonstrukcji), ASG-owców od groma (bardziej lub mniej wkręconych, ale strzelać się lubiących) więc i o tym możesz z większością pogadać.

I człowieku... te imprezy... - 120 zawianych osób o 2 rano przy głośnej i zajefajnej muzyce, tańczących na stołach ze szpul po kablach, beczek, skrzynek etc.. Powiem tak - nigdy i nigdzie nie bawiłem się tak dobrze jak z tymi ludźmi. A starałem się bardzo xD

PostNapisane: 08 02 2012, 18:53 

Ale oprócz tych meeeeeega chlania i imprezy maskach pgazowych,jest tam miejsce na jakiekolwiek akcje z replikami?
Chętnie dodam do KALENDARIUM,z tym ze musi chociaż klimatyczne,larpowo wiązać się z asg

Pozdr

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

PostNapisane: 08 02 2012, 19:11 

Jak to wygląda z ASG - Jest. Prawie każdy ma coś, czym można wystrzelić. Tyle że kulek jest mało. Malutko wręcz, bym powiedział. Co więcej będzie rozróżnienie amunicji - inne dla krótkiej, PM, karabinowa. Jeśli chcesz pojechać z nastawieniem na "jebanie" to zapomnij. Jeśli chcesz pojechać, i mieć okazję do postrzelania podczas gry, da się. Bez problemu. Jak najwięcej okazji? również.
Ale wg. mnie to nie wystrzelisz dużo kulków. Z resztą - napiszę do Orga, i przedstawię tutaj "oficjalne" stanowisko w tej kwestii.

Tak ode mnie - Jest to przede wszystkim LARP, gdzie ASG jest dodatkiem usprawniającym granie. Jeśli pojechać to raczej ze względu na LARPa, a nie ASG. Co nie zmienia faktu - jak góra przemówi, to przekażę ;]

EDYTA:
Jakiekolwiek akcje a replikami - ja na żadnym Tornadzie, a ostatnio Rafinerii nie rozstawałem się z repliką podczas gry na odległość większą niż zasięg ręki. I to bynajmniej dla szpanu (a przynajmniej nie tylko xD).
I tu opowiadanie z serii "jak po raz pierwszy dostałem z pięćsetki serią po ryju" ;]

PostNapisane: 09 02 2012, 1:12 

Witam, pozwólcie, że się wypowiem, jako szef MG gry terenowej na tegorocznej Rafinerii, a przy okazji wieloletni rekonstruktor i asgowiec.

Słuchajcie. To nie będzie jebanka. ASG na terenówce jest środkiem a nie celem - czyli jak ktoś jedzie, tylko po to, żeby się postrzelać, to niestety nie jest to wyjazd dla niego. Jeżeli miałbym porównywać grę terenową do ASG, to najbliżej jest do milsimów. Używamy dość rozbudowanej mechaniki ran (przerobiony RED System, system ran wymyślony przez mazowiecki team milsimowy FIA), śmierć postaci jest ostateczna.

Jakkolwiek, nadal jest to LARP i Neuroshima. Istnieje (choć jest rzadka i cenna) chemia lecznicza, istnieją przeciwnicy zbyt twardzi, żeby pokonał ich po prostu strzał z ASG. No i najważniejsze - kulek jest MAŁO. Dobrze wyekwipowany gracz nastawiony na walkę zaczyna z AEGiem i 20 kulkami. W trakcie gry jak uda mu się mieć napełnione 2 real capy, to jest bogaty. Prawie połowa graczy woli zamiast AEG'a wybrać jakiś shotgun albo nawet pistolet sprężynowy, dzięki temu mogą na starcie mieć lepsze umiejętności i ekwipunek.

Co roku więcej ludzi pada ofiarami spisków albo ginie w walce wręcz (na otuliny) niż zostaje zastrzelona przez innych graczy. ASG funkcjonuje bardziej jako straszak albo do bezpiecznego zabijania bezmyślnych mutantów / maszyn molocha - z innym graczem zawsze można się jakoś dogadać, zastraszyć, przekupić. Bezmyślne zabijanie graczy jest tępione.

A co do pijackich zabaw. Na chlanie na umór czas przychodzi po grze. Gra trwa 3,5 dnia, konwent 7 dni - zostaje 4,5 dnia na chlanie, jak ktoś ma taką potrzebę. Towarzystwo owszem, za kołnierz nie wylewa, ale podczas gry nie ma mowy o wyjściu w teren "na gazie".

Zapraszam na forum imprezy, tam można pogadać o grze terenowej. W drugim tygodniu lutego ruszy już nabór graczy. W razie jakichś pytań - zapraszam do mnie (pw na forum rafineri) albo piszcie tutaj.

PostNapisane: 09 02 2012, 2:11 

A ta Ruda ze zdjęcia będzie? Jak będzie to ja jadę :evil:
W sumie to nawet stylizacje do post-apo będę miał jak nam się wszystko z Fallout Larpem dobrze złoży :P

"Wieczorami w mordowniach czy innych pubach można złowić złote rybki, które spełniają trzy życzenia: loda, dupy i spier***."

PostNapisane: 09 02 2012, 7:26 

Kolo_man, przypomnij mi dziś w Forum to Cię pokieruję na towarzystwo LARPowo-planszówkowe, bo z jednym takim maniakiem mieszkałem i sam nawet z nudów czytałem podręcznik do Neuro.

A na tym zdjęciu to nie przypadkiem Marzena z Moniką?

Planetside 2 z bonusem

PostNapisane: 09 02 2012, 12:52 

Ano "przypadkiem" tak - w końcu dziewczyny to jedna z najlepszych promocji dla Rafinerii 8) (w sumie to czegokolwiek - o czym możemy się przekonać w szczególności na plakatach - od motoryzacji po rzeźnictwo xD)

PostNapisane: 09 02 2012, 14:39 

To ja się pytam czemu Marzena nie robiła plakatu? Jak zrobiła siostrę na Ziemie Jałowe to kopara opada :)

Planetside 2 z bonusem

PostNapisane: 09 02 2012, 16:24 

Na terenówce też będzie pełne odtwarzanie postaci jak jak w RPGu?

PostNapisane: 09 02 2012, 17:14 

Biotyk - stronka i forum nam padły, "Wstaliśmy" dopiero, bo ja wiem, tydzień, dwa temu, mnóstwo zdjęć poszło w cholerę, etc. A zeszłoroczny plakat był naprawdę w pytkę. Trochę hermetyczny, co prawda, ale na była na nim replika xD

moudy - oczywiście! Jasne że będzie sporo uproszczeń, i to nie tylko w stosunku do normalnego życia, ale nawet do RPG, (ot, jeśli twoja postać potrafi zajebiście się wspinać, a ty nie, to twoja postać automatycznie również ;]). Al gra na maxa RolePlay'owa - tępimy offtopowanie, a klimacenie w cenie (np. jak w zeszłym roku MG'owałem, to zdarzyło mi się dać po dodatkowym PD (w skali 1-10, więc to dużo!) za zajebiste klimacenie, nie wspominając o świetnym odgrywaniu postaci non-stop)
[Patrzę, a moi coś między sobą gadają. Pewnie offtopują, myślę. Podchodzę tak, żeby mnie nie zauważyli (bo wiadomo, jak MG w pobliżu to się uważa) i zaczynam słuchać. A tu text: nooo, a ja, jak byliśmy z chłopakami w NY, to tam było kino. stary, takie prawdziwe, przedwojenne! I filmy zajebiste! Trafiliśmy na seans o takim przejebanym mutku z kosmosu, co go potem taki napakowany koleś z minimem helikopterem po lesie gonił... ale dalej nie wiem co było, bo chyba taśmy już dalej nie mieli, ale fajny był. - Czyli co, przed wojną też były mutasy?]

PostNapisane: 10 02 2012, 14:52 

no to cudownie :D a pochodzenie itp. będzie zależne od scenario?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona