Forum www.asg.krakow.pl
http://asg.krakow.pl/

Weterani - pominięci bohaterzy
http://asg.krakow.pl/viewtopic.php?f=18&t=13844
Strona 1 z 1

Autor:  sgtericdraven [ 04 06 2013, 15:58 ]
Tytuł:  Weterani - pominięci bohaterzy

Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl stworzenia jakiegoś działania na rzecz naszych rodzimych weteranów. Nie mam tu na myśli weteranów IIWŚ o których książek, filmów, pieśni, komiksów, wierszyków, trenów i innych tworów stworzono, a tych naszych weteranów ostatnich konfliktów zbrojnych.

W obecnej chwili podejście do tej grupy byłych żołnierzy w naszym kraju jest - najlżej ujmując - nijakie. A jeżeli już jest, to z pewnością nie w dobrych słowach.

Przy czym nie mam tu na myśli jakichś zbiórek pieniędzy, czy fantów a raczej pokazanie im, że są ważną częścią społeczeństwa, a nie marginesem niepotrzebnych inwalidów-najemników, jak to się w dużym skrócie myślowym (Macierewicza) przedstawia w mediach.

Katalizatorem tej myśli u mnie jest historia Chrisa Kyle'a i to, jaką postawę przyjął po zakończeniu Służby. Pomoc, informacja, zainteresowanie. Tego rodzaju działania również podjął autor '13 moich lat w JW GROM' przez datki na fundacje.

Chciałem Was zapytać o zdanie i opinie na ten temat - jakieś pomysły?

Temat jak najbardziej poważny, więc proszę bez podśmiechujków i prywatnych wycieczek krajoznawczych.

Pozdr.,
Drav.

Autor:  hryztuz [ 05 06 2013, 8:28 ]
Tytuł:  Re: Weterani - pominięci bohaterzy

Świetny pomysł. Bardzo mi się podoba i możesz liczyć na moją pomoc.
Jak to widzisz? Trzeba by do tych ludzi dotrzeć. Myślę, że sama wizyta u nich i rozmowa z nimi byłaby świetnym ich uczczeniem.
Jakiś drobny podarek dla ...
Byłem kiedyś na podobnym spotkaniu. Weteran opowiadał bardzo rzeczy i było widać, że jest zadowolony z tego, ze ma słuchaczy.

Autor:  sgtericdraven [ 06 06 2013, 8:39 ]
Tytuł:  Re: Weterani - pominięci bohaterzy

W mojej rodzinnej miejscowości w szkole podstawowej było zorganizowane spotkanie z byłym żołnierzem który miał pobyty na 3 różnych misjach na karku i wielki bagaż doświadczeń.

Było nieco o wojnie, o koszarach, o służbie. Ale większość pytań z cyklu 'jak się jeździ czołgiem?'. Po tym spotkaniu facetowi się łza w oku zakręciła, bo mu dzieciaki chóralnie zakrzyknęły na koniec 'Dzię-ku-je-my!' - stwierdził, że nikt mu za swą służbę nigdy nie podziękował, poza jego kolegami.

Co do samej formy, to ciągle myślę nad tym - mam teraz strasznie dużo rzeczy na głowie, a niewiele czasu. Widzę, że ktoś się zaciekawił moimi przemyśleniami, z czego się ogromnie cieszę. Jak coś wymyślę, to się z Wami podzielę.

Dzięki za PW z dobrym słowem i wsparciem :)

Pozdr.,
Drav.

Autor:  BenTom [ 15 06 2013, 12:12 ]
Tytuł:  Re: Weterani - pominięci bohaterzy

W 100% popieram pomysł.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/