Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 25   [ Posty: 369 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WOŚP 2012
PostNapisane: 27 09 2011, 16:53 

ostatnio zajebiaszcze wzięcie miały "zdjęcia"

:idea: może wie ktoś jak to wykorzystać? Czy po prostu zostawić to tak jak było rok temu - najprościej najlepiej

PostNapisane: 27 09 2011, 17:04 

Również jestem za stoiskiem.

W zeszłym roku mówione było, że wystarczająco będziemy przyciągać uwagę po prostu będąc w sprzęcie, a wcale tak kolorowo nie było - przynajmniej z mojej perspektywy. Zawsze jakaś statyczna wystawa będzie gromadzić jakiś tłumek dookoła (który z kolei będzie ciągnął jeszcze więcej ludzi) a mobilne oddziały, co taki tłumek zebrały to zaraz gdzieś poszły i zaczynało się od nowa. Oczywiście nie rezygnować z owych oddziałów, ale jeśli można to czemu nie? Z 3-4 osoby - nawet na zmianę -przecież mogą posiedzieć.

I jak mi ktoś wyleci znowu z tekstem, że to za dużo, że dobrze było w zeszłym roku, że przesada - ludu, szczytny cel mamy więc ja osobiście korzystałbym z każdej okazji do zebrania większej ilości pieniędzy. Nie ograniczajmy się tak, open your minds ppl!

Owszem, zdjęcia miały całkiem dobre branie, ale przynajmniej grupka w której ja byłem, okupowała jedno miejsce - i mam wrażenie, że odegrało to niemałą rolę w ściąganiu "mas"...

PostNapisane: 27 09 2011, 18:00 

Obrazek
Punkty zaznaczone na czerwono muszą być obsadzone.
Jeżeli zbierze się odpowiednio duża grupa to polecałbym obsadzenie rynku+jakaś galeria np. bonarka/krakowska(krakowska bliżej i można zrobić łatwiej zmianę) :)

PostNapisane: 27 09 2011, 19:03 

Z przejściem się do Galerii to dobry pomysł - ale ktoś kompetentny musiałby wcześniej porozmawiać z szefostwem tamtejszej ochrony... Kto wie, jakby zareagowali, widząc "partyzantkę".

PostNapisane: 27 09 2011, 20:02 

w zeszłym roku nie wolno było wychodzić poza rynek .a ja jestem za tym żeby w tym też tak zostało.
a co do stoiska to na bank będzie wojsko z wozami ,tak ze nie widzę ani potrzeby ani sensu dublowania

nie dyskutuj z debilem ,bo najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem !

PostNapisane: 27 09 2011, 20:28 

Czy ja wiem czy 2 stoiska na cały rynek to za dużo? Przecież aż tak mało miejsca tam niema :D
A po drugie co nam szkodzi spróbować? Jeśli okaże się klapą to przynajmniej wszyscy będą wiedzieli i nikt już sprawy nie poruszy w następnych latach... Ja jak mówiłem, po zeszłym roku odczułem, że jest miejsce na poprawę - a poza drobnymi sprawami organizacyjnymi to pierwszym i chyba najbardziej efektywnym pomysłem będzie stoisko.

Oczywiście jeśli ktoś wpadnie na jeszcze lepszy pomysł nie będę się upierał :P

PostNapisane: 27 09 2011, 21:42 

dobrze było jak staliśmy na fontannie a repliki były porozkładane i sobie ludzie fotki robili i pytali zainteresowani. jak chodziliśmy za puchą to też ludzie chcieli "potrzymać" pobawić się i fotki cyknąć. więc stoisko raczej nie ma większego sensu. nie mówie ze to zły pomysł oczywiście ale na to samo wyjdzie jak sie rozłoży kilka karabinów na jakimś murku. co więcej ze stoiska łatwiej coś zwędzić a o to bym sie bał. ;)

PostNapisane: 28 09 2011, 6:24 

Rzucajcie pomysłami - im więcej, tym lepiej! Będzie z czego wybierać. Narazie nie negujmy niczego.

Ale propouję dla zwięzłości rzucać pomysł z krótkim opisem i ewentualnymi benefitami.
(może nie ubierajmy Adasia w moro...)

W każdym razie chodzi też o naszą zabawę i żeby nie siedzieć na dupsku w jedym miescu, tylko się rotować. W zeszłym roku pogoda obeszła się z nami bardzo łagodnie... Pamiętajcie że może być -25 st lub -5 i śnieżyca... W tym roku postawił bym na stoisko, z punkty stałe i kilka lotnych brygad ;-)

PostNapisane: 28 09 2011, 12:06 

Więcej puszek musimy mieć (proponuję przygarnąć jakieś miłe wolontariuszki :twisted: ) i wtedy ze 3 - 4 osoby do obstawy. W zeszłym roku chodziliśmy dużymi grupami po 10 -15 osób i nie mieliśmy możliwości żeby równocześnie obstawić każdą ulicę którą ludzie wchodzą na rynek.

Wpadłem tez na pomysł zrobienia ze dwóch "checkpoint-ów" n.p. przy wlocie Floriańskiej i Grodzkiej ale wymagałoby to troszkę zaangażowania z naszej strony i pewnie zdobycia jakiś pozwoleń.
Obrazek
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

No i jak coś to deklaruję się do zrobienia szumu na "fejsiku" tak jak w zeszłym roku 8) 8) 8)

OFFTOP:
po akcji miło by było się spotkać w jakieś knajpie i zintegrować przy grzańcu(+18) lub gorącej herbacie(-18) bo w zeszłym roku towarzystwo się rozeszło chwilę po 17 a rzadko mamy okazję spotkać w tak licznym gronie

PostNapisane: 28 09 2011, 13:57 

Gruby - z tymi checkpointami zajebisty pomysł. Sądzę, że jeśli z kimś miałby być o tym rozmowa, to z policją - ale większość z nich jest raczej ugodowa w takich sprawach (choć nie mówię, że wszyscy). Jakby się uprzeć, to moglibyśmy spróbować już na miejscu przytargać WP razem z którymś z ich wozów. ^_^ (Ahh, te marzenia)
A jeśli tylko ktoś ma choćby jakiegoś pick-up'a, typu Hilux'a czy Tacoma'y na przykład, to można bez problemu robić.
Przy okazji, na checkpointy by szli Ci bardziej zmęczeni po łażeniu, żeby sobie posiedzieć chwilę - aby nie łazić w kółko, non-stop, przez kilka godzin.

PostNapisane: 28 09 2011, 18:47 

Tak zbierając te wszystkie pomysły, widzę to tak (wersja optymistyczna):

- baza główna aka FOB aka stoisko, gdzieś na środku rynku (niech będzie koło adasia) - obstawa 3-4 osoby + puszka lub dwie i w cholerę sprzętu do oglądania, z mniej ważnych rzeczy można by tam było zostawić sobie jakieś żarełko i herbatkę w termosie, co by tego nie nosić non-stop ze sobą, a i żeby nie było to N km dalej...

- 2 checkpointy (CP), jak Gruby zasugerował Grodzka i Floriańska najlepiej - obstawa po 2-4 osoby + puszka, oczywiście najlepiej by było jakby były one obstawione np. workami z piaskiem, drutem (nie aż tak)kolczastym, jakieś znaki typu "Stop or I will fire" itd itp, ale nie wiem skąd i jak byśmy to załatwili (na pikniku lotniczym nawet Hesco mieli więc niemożliwe to nie jest), chociaż przydało by się - bo co to za CP bez umocnień xD

- kilka mniejszych (niż w zeszłym roku) grup mobilnych, po 4-6 osób + pucha, dobrane po camo/wyposażeniu, patrolujące płytę rynku

Wszystko to było by włączone do systemu rotacji - np. jeśli grupom siedzącym (FOB/CP) się znudzi lub im tyłki zaczną przymarzać, to będą mogły się wymienić z tymi co bardziej zmęczonymi chodzeniem grupami mobilnymi, vice versa & etc...

:)

@Kali: To już by był mega lans - Hummer, umocnienia i +kilka osób z WP na CP :D

PostNapisane: 28 09 2011, 19:04 

Jeszcze tak ode mnie mały szczegół.
Zgadajmy się i ustawmy mikrofalówki na konkretny kanał, a nie tak jak rok temu -bierzemy pierwszy lepszy[1] i choy-
(potem okazało się że orgowie też byli na tym kanale).

Więc nie róbmy niczego na tzw. „odwal się”

PostNapisane: 28 09 2011, 21:50 

Na checkpointa to raczej nie zgoda policji potrzebna co władz Miasta (przynajmniej tak mi się zdaje). Radzę skonsultować to ze sztabem głównym WOŚP w Krakowie. Oni na pewno będą mięli dojścia i ewentualny sposób jak to załatwić. I radził bym już teraz się tym zająć, bo wiadomo jaki jest pośpiech urzędników z wydawaniem decyzji.

Pozdrawiam, Kuba :twisted:

PostNapisane: 29 09 2011, 20:45 

Panowie-jak narazie mówimy tylko "dobrani po opo/mundurach". A myślę że trza by to bardziej szczegółowo. Np. jeden posterunek zrobić jankeski, jeden polski, jeden ruski i każdy posterunek zrobić bardziej "tematycznie"-u ruskich tylko "budka" i szlaban obwieszone flagami, u jankesów worki z piachem i drut-wsio charakterystyczne dla każdej ze stron. Imo taka "pseudo-rekonstrukcja" bardziej zwracałaby uwage niż samo lanszenie się ze sprzętem, a odgrywałaby role mini-stoiska.

PostNapisane: 29 09 2011, 20:52 

W sumie - bardzo dobry pomysł. Tylko jeśli myślimy o tym realnie, to trzeba to w jakieś 15 dni rozplanować, żeby później mieć już przygotowane.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 25   [ Posty: 369 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona