Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: CO WYMIENIĆ W MP5A4 OD JG !!!???
PostNapisane: 24 03 2014, 2:06 

Posiadam replike MP5A4 od JG.
Chciałbym sie dowiedziec co mógł bym w niej wymienic, po prostu chcialem zrobić jej tuning wizualny jak i wewnętrzny.
I jak bym mógł wyciszyć ją trochę, poniewaz jest głośna.
Bylbym wdzieczny gdybyscie podawali części i nazwy firm.
Z góry dziękuje i Pozdrawiam :)

Tytuł: Re: CO WYMIENIĆ W MP5A4 OD JG !!!???
PostNapisane: 24 03 2014, 20:39 

Po pierwsze zanim zaczniesz kombinować z tuningiem określ jakie masz wymagania, bo wszystko od tego będzie zależało. Jak chcesz do CQB to otrzymasz polecenia np. sprężyn słabszych, aby replikę downgradować, jak w teren, gdzie nie ma limitu 350 FPS to trzeba inaczej tuningować niż do CQB. Po drugie tak z powietrza bez wglądu nikt ci tu nie powie dokładnie CO trzeba wymieniać(oczywiście, że możemy ci tu polecić części dobrej jakości, o co mi chodzi napisałem dalej), bo wypadałoby pierwej otworzyć tą giwerkę i sprawdzić co by przede wszystkim się nadawało do wymiany, a nuż może się okazać, że pewne części w stocku nie wymagają wymiany, bo są dobre do wymagań postawionych przez ciebie, a ty tylko oszczędzisz pieniądze. Tak było np. w mojej Mp5. Przykładowo silnika nie musiałem wymieniać, bo był dobry i zadowalająco pracuje. Jak nie masz doświadczenia w rozbieraniu replik pogadaj z jakimś serwisantem (jest ich tu kilku na forum) i wspólnie możecie pokombinować. ;)

PS. Bardzo często na pierwszy ogień idzie gumka hop-up, bo stockowe nie są zwykle dobrej jakości. Polecam Guardery przezroczyste, Zieloną G&G (w niskich temperaturach bardzo przydatna), albo Systema Energy.

PostNapisane: 24 03 2014, 21:54 

Chciałbym zrobić tą MP5-tke zrobić na otwartą przestrzeń.
Całą replikę złożył by mi kolega który ma duże dośw :)

PostNapisane: 24 03 2014, 23:27 

sharki1292 napisał(a):
Chciałbym zrobić tą MP5-tke zrobić na otwartą przestrzeń.
Całą replikę złożył by mi kolega który ma duże dośw :)

NA otwartą przestrzeń nie lepiej ci tuningowac coś większego np. AK, G36, czy M4? No ale jak chcesz. Przede wszystkim sprawdź FPS, jeśli jest niski a chcesz sie strzelać na trochę większym terenie, gdzie dystans od przeciwnika jest większy, zwiększ FPS poprzez kupno odpowiedniej sprężyny. Dobre są np Guardera.Tylko wybierając sprężynę miej świadomość, że im mocniejsza sprężyna, tym szybsza zużywalność części w GB. Ja sam do terenu zdecydowałem się na Sp130. Tylko, że zamontowano mi to w AK, nie w Mp5. Do terenu gumka Hop-up. Która to już wyżej napisałem. Lufa precyzyjna by ci sie przydała. Bardzo dobre są KM-heady, albo prometheus, niestety są drogie. Jak chcesz coś tańszego to Systema 6,04 mm, albo Guarder 6,02. Przyda się do GB tłok aluminiowy ze stalowymi zębami (ja np. wybrałem SHS). Warto również spodkładkować zębatki, sprawdź też silnik, jak twój kolega ma doświadczenie, na pewno sam oceni jego jakość. W ogóle dalszy tuning GB to w dużej mierze będzie zależny od twojego kolegi, który ci to zmontuje - ponieważ on będzie otwierał GB, on stwierdzi, co trzeba wymienić. Jeśli w stocku masz plastikowy tłok, najpewniej również twój kolega poleci ci jego wymianę. Tak samo sprawdzi pewnie jakość dyszy, cylindra, głowicy cylindra, prowadnicy sprężyny. Bo jak się zwiększa FPS, chce sie iśc w otwarty teren, to jednak trochę trzeba będzie popracować nad Gearboxem. Aha i MOSFET byłby bardzo zalecany. Układ ten chroni ci styki przed szybkim przepaleniem, chroni układ, poprawia ROF, dzięki wtykom deans zapewnia większy przepływ natężenia prądu. I osobiście polecam kupno pakietu Li-Po. 7,4 V 2200 mah, a nawet mniej mah powinno ci wystarczyć.Skonsultuj się z kolegą i popatrzcie wspólnie co tam wartałoby wymienić, bo JG nie jest szajsownikiem z tego co tam czytałem w poleceniach sprzętu. Powodzenia. ;)

PostNapisane: 24 03 2014, 23:32 

PostNapisane: 25 03 2014, 9:49 

NA otwartą przestrzeń nie lepiej ci tuningowac coś większego np. AK, G36, czy M4?

Z jakiego powodu?

Cytuj:
Przyda się do GB tłok aluminiowy ze stalowymi zębami (ja np. wybrałem SHS).

Do maks m130 alu tłok?

Cytuj:
JG nie jest szajsownikiem z tego co tam czytałem

Jest. Po prostu jest tanie.

Dwa zbędne referaty na milion znaków a tak mało konkretów o tym o co autor wątku pytał...
Wrzuć sobie cichy zestaw jak chcesz ciszej i przy okazji niech serwisant zrobi Ci podkładkowanie+nowe smary. Zerknąć na dyszę, czy szczelna. Wymienić gumke HU i ew dystanser na coś godnego (ja lubię systemki ale ostatnio Czesiu wspominał mi, że w AEGach są kapryśne).

W stocku powinieneś mieć 360fps, po grzebaniu powinno podskoczyć o te 20fps spokojnie więc zostajesz z 380fps. Całkiem ładnie na lato, jak krzoki gęste (ja biegam ostatnio z 320 :D a krzoków jeszcze brak :D). Czyli- springa, tłoka, prowadnicy chwilowo nie ruszać, walnąć cichy zestaw, gumkę, preckę, dyszę i ogólnie podkłakowanie, przegląd, nowe smary, regulacje.

PostNapisane: 31 03 2014, 21:07 

Czarny referaty na stronę a Dekster zrobił to lepiej w paru zdaniach, ja rozumiem że masz chęci ale jeżeli chcesz komuś radzić to zapoznaj się z tematem bo lekkie głupoty gadasz... Na co komu ameliniowy tłok na takie sprężyny, tożto zwykły cymowski wytrzymuje :)

PostNapisane: 31 03 2014, 21:25 

Czarny referaty na stronę a Dekster zrobił to lepiej w paru zdaniach, ja rozumiem że masz chęci ale jeżeli chcesz komuś radzić to zapoznaj się z tematem bo lekkie głupoty gadasz... Na co komu ameliniowy tłok na takie sprężyny, tożto zwykły cymowski wytrzymuje :)

+1

Nie doradzaj jak się nie znasz Czarny.

PostNapisane: 31 03 2014, 21:36 

Czarny 447 napisał(a):
NA otwartą przestrzeń nie lepiej ci tuningowac coś większego np. AK, G36, czy M4? No ale jak chcesz. Przede wszystkim sprawdź FPS, jeśli jest niski a chcesz sie strzelać na trochę większym terenie, gdzie dystans od przeciwnika jest większy, zwiększ FPS poprzez kupno odpowiedniej sprężyny.

Czarnulku ja z mp5k galaxy na 200 fps latałem po lesie i była zabawa ludków się natłukło co nie miara czasami nawet bez strzelania tylko z gumowym młotkiem ale spoko w końcu to Kraków tu wszyscy mają parcie na fps Boria kiedyś dobrze powiedział nie liczy się szpej a umiejętności i z krótkim pistolecikiem miał frajdę nawet w lesie

PostNapisane: 31 03 2014, 21:47 

Sranie w banie. Umiejętnościami nie nadrobi się braku zasięgi i odwrotnie. Ale to nie o to chodzi. Raczej zastanawia mnie co ludzie widzą takiego nadającego się do lasu w M4 czego nie ma mp5? Oczywiście- mówimy o replikach ASG. Obie konstrukcje to dwójka. Komora- na moje lepsza w mp5 systemu TM (wajchowa regulacja). Magi mniejsze w mp5 :P są. Ergonomia- porównywalna dla mnie na plus dla mp5, dla innych na plus dla m4 ale ogólnie kałach to jednak dzięki bogom nie jest. Gdzie ta przewaga kałacha, gutka, emki nad mp5a3, mp5sd3 itp?

PostNapisane: 31 03 2014, 23:35 

Dżejkob napisał(a):

Zapoznaje się z tematem i ucze się. Napisałem tylko to co sam zastosowałem i mi działa. Więc nie rób z łaski swojej halo z niczego i daj innym pisać, wszak mamy wolność wypowiedzi. Chcesz kupuj cymowski, jakbyś czytał ze zrozumieniem, napisałem "PRZYDA SIĘ" aliminiowy tłok, a nie że osobiście nakazuje kupno takiego, bo inne są o kant krzaka rozbić. Czyli logicznie rzecz biorąc dałem autorowi pewną alternatywę co mógłby kupić. Jak mi się zachce, to walnę tu i wypracowanie na 3 strony, kija ci do tego, jak masz mi tylko działać na nerwy.
Slawek napisał(a):
+1

A ty skończ się wpie*dalać między wódkę a zakąskę. I nie wydawaj mi poleceń, bo nie jesteś ani modem, ani adminem tego serwa. Dyskusja to podstawowa forma relacji na forum. I dyskusja, jakbyś choć troszeńkę podszlifował znajomośc tego terminu, polega na wymianie poglądów. Może pójdź trollować gdzie indziej.

Dexter napisał(a):
Obie konstrukcje to dwójka. Gdzie ta przewaga kałacha, gutka, emki nad mp5a3, mp5sd3 itp?

Zapytałem jedynie go, czy nie woli giwer oddających klimat w teren (w realnej sytuacji mało osób wzięłoby pistolet maszynowy w teren - częściej by sie skupiali na karabinach szturmowych, lub broni wsparcia). Nie znam jego gustu. Nie po raz pierwszy Dexter robisz larum z niczego.

PS. Zaczynam rozumieć, czemu niektórzy użytkownicy po prostu zwyczajnie odeszli z tego forum.

PostNapisane: 01 04 2014, 7:30 

boniekgpml3 napisał(a):
Czarny 447 napisał(a):
NA otwartą przestrzeń nie lepiej ci tuningowac coś większego np. AK, G36, czy M4? No ale jak chcesz. Przede wszystkim sprawdź FPS, jeśli jest niski a chcesz sie strzelać na trochę większym terenie, gdzie dystans od przeciwnika jest większy, zwiększ FPS poprzez kupno odpowiedniej sprężyny.

Czarnulku ja z mp5k galaxy na 200 fps latałem po lesie i była zabawa ludków się natłukło co nie miara czasami nawet bez strzelania tylko z gumowym młotkiem ale spoko w końcu to Kraków tu wszyscy mają parcie na fps Boria kiedyś dobrze powiedział nie liczy się szpej a umiejętności i z krótkim pistolecikiem miał frajdę nawet w lesie

prawda jest ze w Krk jest spora grupa ludkow co fps ami sb interesy przedluzaja. Duzo wieksza frajda jak kogos podejdziesz a nie z 100m sciagniesz goscia.

PostNapisane: 01 04 2014, 7:39 

100m... w niedzielę akurat przewinąłem się przez F50 przypadkiem (testowałem guna dla klienta). Brutalna rzeczywistość taśmy mierniczej zweryfikowała kilka poglądów na to jaki zasięg maja ich gnaty :D. Być może teraz o 1% rzadziej bedziemy czytać o "70m z mp5K" :D.

Kilka poglądów na temat buractwa w ASG niestety w sumie wizyta ta też mi potwierdziła... ale to nie o gnacie już :d.

Cytuj:
Zapoznaje się z tematem i ucze się.

więc zamilcz aż się nauczysz. Jedyne co wynika z takich "rad" to to, że może nie kupi sobie radia/kamizelki albo kupi gówniane bo jakiś Czarny mu doradził wywalenie pieniędzy na zbędne pierdoły "bo się uczy".

Cytuj:
Napisałem tylko to co sam zastosowałem i mi działa.

Poleć mu Hard Pistona z połową zębów i helikale od Prometheusa ITU. Też będzie działało.

Cytuj:
Nie po raz pierwszy Dexter robisz larum z niczego.

Najczęściej robię larum z doradzania na tematy które się powierzchownie liznęło a robi się z siebie eksperta.

PostNapisane: 01 04 2014, 8:08 

Czarny 447 napisał(a):
Slawek napisał(a):
+1

A ty skończ się wpie*dalać między wódkę a zakąskę. I nie wydawaj mi poleceń, bo nie jesteś ani modem, ani adminem tego serwa. Dyskusja to podstawowa forma relacji na forum. I dyskusja, jakbyś choć troszeńkę podszlifował znajomośc tego terminu, polega na wymianie poglądów. Może pójdź trollować gdzie indziej.

Obrazek

PostNapisane: 01 04 2014, 8:12 

niestety znow musze sie zgodzic z Dexem(fuck coraz czesciej sie to zdarza :twisted: ) lepiej nie radzic nic skupic siw na tym co pisza bardziej obcykani w temacie niz pier...mandolic farmazony. zwlaszcza ze pytajacy zazwyczaj nie ma bladego pojecia i lyka wszyatko jak pelikan. a pozniej pozostaje mu szukac drugiego naiwnego i sprzedawac szybko albo sypac gromkie uje na "specjaliste" doradce.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona