Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 55 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wymiana sprężyny na słabszą CM.045
PostNapisane: 14 05 2014, 20:15 

Zastanawiam się nad wymianą sprężyny w moim CM.045.
Posiada ona około 420FPS i chcąc strzelać się na F50 musiałbym jakoś ją osłabić.

Jaką szacunkową prędkość wylotową uzyskałbym w mojej replice używając którejś z tych sprężyn(czy byłaby podobna do tych napisanych na stronie?):
http://www.taiwangun.com/sprezyna-170-a ... aign-id=19
http://www.taiwangun.com/sprezyna-150-a ... aign-id=19

Czy zasięg uległby znacznemu skróceniu?
Czy wymieniając sprężynę na słabszą musiałbym wymienić także jakieś inne części?

Patrząc na cenę zapewne te sprężyny nie są zbyt dobrej jakości - czy użycie ich będzie bezpieczne dla repliki?

Czy będę w stanie w miarę łatwo ją wymienić? No i później zamienić z powrotem na oryginalną.

PS: Replika jest już dawno po gwarancji.
PPS: Sorry za lawinę pytań...

Tytuł: Re: Wymiana sprężyny na słabszą CM.045
PostNapisane: 14 05 2014, 21:33 

powinny starczyc, a nawet ta mocniejsza moze dac wiecej troszke niz 350.

te tansze, bo szybciej sie ubija-szybciej traca sprezystosc.

co do montazu, to jezeli nie grzebiesz w replikach, to lepuej tego nie rob, tego typu konstrukcje nie sa stworzone do czestych wymian sprezyn( musisz ja cala rozebrac, bez wprawy nie polecam)

jest kilka replik gdzie wymiana springa zajmuje kilka sekund do kilku min( jak g36 boyi, mki specna arms), ale ta do nich nie nalezy. w ramtych masz odpowiednio przerobiony gb, tak aby mozna bylo( bez ingerencji w caly uklad) wyjac prowadnice sprezyny wraz ze sprezyna.

KOMIS-moje aktualne ogłoszenia

PostNapisane: 19 05 2014, 9:03 

A czy wymieniając sprężynę na słabszą nie będzie np: za duże moc GB dla niej przez co powstaną jakieś uszkodzenia?

PostNapisane: 19 05 2014, 10:33 

a na silowni kontuzji sobie nabawisz lekka czy ciezkia sztanga? 8)

KOMIS-moje aktualne ogłoszenia

PostNapisane: 19 05 2014, 12:48 

Nie wiem jak do końca działa GB, ale zapewne słabsza sprężyna spowoduje trochę szybsze jej naciąganie co mogłoby prowadzić do jakichś problemów.
Ale wnioskuję z twojej wypowiedzi, że takowych nie będzie :P

Jeszcze pytanie o zasięg: zmieniając moje 420 FPS na około 330 będzie znaczący spadek zasięgu repliki?

PostNapisane: 19 05 2014, 16:22 

Blindman25 napisał(a):
A czy wymieniając sprężynę na słabszą nie będzie np: za duże moc GB dla niej przez co powstaną jakieś uszkodzenia?

Nie rzucaj tym karabinem o glebę i nie będzie uszkodzeń. Downgrade ma to do siebie, że osłabiając FPS-y zmniejszasz zuzywalność wewnętrznych części i podwyższasz długość żywotności repliki.

Blindman25 napisał(a):
Jeszcze pytanie o zasięg: zmieniając moje 420 FPS na około 330 będzie znaczący spadek zasięgu repliki?

Jak stosowąłes kulki większej wagi niż 0,2 gramy to po prostu używaj 0,2 gramy i zasięg będziesz miał większy. Przy 330 FPS spokojnie będziesz się dobrze bawił i trafiał innych. Chyba ci wystarczy, jak będziesz trafiał w przeciwników na terenie fortu choćby oddalonych o te nie wiem 40 m, czy musisz koniecznie mieć zasięg z końca fortów, aż do Szpitala w Prokocimiu?

PostNapisane: 19 05 2014, 18:04 

Czarny, a Ty wiesz, że strzelając na 350fps z 0.2 masz mniejszy zasięg niż na 0.25?

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 19 05 2014, 18:26 

Czarny 447 napisał(a):
Nie rzucaj tym karabinem o glebę i nie będzie uszkodzeń. Downgrade ma to do siebie, że osłabiając FPS-y zmniejszasz zuzywalność wewnętrznych części i podwyższasz długość żywotności repliki.

Jest to totalny bullshit .... Słabsza sprężyna= większy rof(szybkostrzelność) co oznacza większe zużycie całego gearbox'a dodatkowo może to doprowadzić do "chęci" wystrzelenia kilku kulek naraz co doprowadzi do zacięcia repliki(dlatego stosuje sie układy ,które obniżają rof) co najwyżej sama sprężyna może sie mniej zużyć(mniejszy spadek FPS'ów po pewnym czasie(grubsze sprężyny bardziej sie "ubijają")), co prawda akumulator może pobierać mniej amperów co przełoży się na więcej zabawy na jednym naładowaniu i większą żywotność(cykli ładowania)

dodzor ma oczywiście racje z tymi kulkami

I na koniec taka prośba nie obrażaj ludzi pisząc "Nie rzucaj tym karabinem o glebę i nie będzie uszkodzeń." to wie każdy nawet dziecko z przedszkola ... pomijam już fakt, że nie konserwowana replika na słabym akumulatorze zacznie Ci zacinać i będą uszkodzenia, albo stosowanie "tanich" kulek typu PJ albo ze sklepu z zabawkami doprowadzi do tego samego co powyżej (znam oczywiście ludzi którzy strzelają z PJ i nie mają żadnych zacinek ale wiem, że sie zdarzają a z np. kulek G&G jeszcze nie słyszałem żeby komuś coś sie stało). Jak ktoś czegoś nie wie to dobrze, że się pyta i nie należy go za coś takiego obrażać.

PS: sory za przydługi tekst :D

serwis, upgrade i skup uszkodzonych replik wszelkiej maści
cena do ustalenia na pw ;)

PostNapisane: 19 05 2014, 22:32 

kolo1500 napisał(a):
Jest to totalny bullshit .... Słabsza sprężyna= większy rof(szybkostrzelność) co oznacza większe zużycie całego gearbox'a dodatkowo może to doprowadzić do "chęci" wystrzelenia kilku kulek naraz co doprowadzi do zacięcia repliki(dlatego stosuje sie układy ,które obniżają rof) co najwyżej sama sprężyna może sie mniej zużyć(mniejszy spadek FPS'ów po pewnym czasie(grubsze sprężyny bardziej sie "ubijają")), co prawda akumulator może pobierać mniej amperów co przełoży się na więcej zabawy na jednym naładowaniu i większą żywotność(cykli ładowania)

dodzor ma oczywiście racje z tymi kulkami

I na koniec taka prośba nie obrażaj ludzi pisząc "Nie rzucaj tym karabinem o glebę i nie będzie uszkodzeń." to wie każdy nawet dziecko z przedszkola ... pomijam już fakt, że nie konserwowana replika na słabym akumulatorze zacznie Ci zacinać i będą uszkodzenia, albo stosowanie "tanich" kulek typu PJ albo ze sklepu z zabawkami doprowadzi do tego samego co powyżej (znam oczywiście ludzi którzy strzelają z PJ i nie mają żadnych zacinek ale wiem, że sie zdarzają a z np. kulek G&G jeszcze nie słyszałem żeby komuś coś sie stało). Jak ktoś czegoś nie wie to dobrze, że się pyta i nie należy go za coś takiego obrażać.

PS: sory za przydługi tekst :D

Co do obrażania, to tym tekstem chciałem rzucić żarcikiem, ale nie martw się, przyzwyczajam sie, że coraz więcej panów na tym forum nie ma poczucia humoru za grosz. Wybaczcie kolejny mój błąd, tę twoją aluzję zrozumiałem.

dodzor napisał(a):
Czarny, a Ty wiesz, że strzelając na 350fps z 0.2 masz mniejszy zasięg niż na 0.25?

W poradniku czytałem co innego. Może rozwiniesz w takim razie?

PostNapisane: 19 05 2014, 23:11 

Nie będę nic rozwijał, kulki są cięższe, mają stabilniejszy i dłuższy lot, ale lecą znacznie wolniej.

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 19 05 2014, 23:22 

dodzor napisał(a):
Nie będę nic rozwijał, kulki są cięższe, mają stabilniejszy i dłuższy lot, ale lecą znacznie wolniej.

No pewnie, po co rozwijać, lepiej od razu napierniczać, ze ktos się myli. To jak nie zamierzasz uzasadniać swojego stanowiska nie poprawiaj innych, bo to jest żenada. Poza tym chrzanisz. Zgodnie z zasadami fizyki waga ma istotne znaczenie w ciężkości. Większa waga, to większa ciężkość, bardziej działa siła grawitacji, więc kulka szybciej opadnie na ziemie niż lżejsze kulki. Co do stabilności i celności faktycznie się zgodzę, bo na cięższe kulki mniej skuteczniej oddziałuje wiatr.

PS. Czy w twoim poście powyżej celność nie pochrzaniła ci się z zasięgiem? Wiesz, to nie to samo.

PostNapisane: 19 05 2014, 23:26 

http://www.gamepod.com/fps_calculator.php

i do tego dodam komentarz:
niby zmienia się tylko ilość dżuli tzn przy cięższych kulkach rośnie ale tu jest właśnie odpowiedź większa moc kulki powoduje zmniejszenie (względem kulki)istotności oporu powietrza = większa masa mniejsza podatność na opory powietrza
proste porównanie:
masz kule do kręgli i kartkę papieru upuszczasz je w jednej chwili na dużym wietrze kula przemieści się w zdecydowanie mniejszym stopniu niż kartka (względem Ciebie)
nie umiem chyba tego lepiej wytłumaczyć

ciesze się ,że nie chciałeś nikogo obrazić ale sory troche to tak wyszło

serwis, upgrade i skup uszkodzonych replik wszelkiej maści
cena do ustalenia na pw ;)

PostNapisane: 19 05 2014, 23:32 

Czarny 447 napisał(a):
dodzor napisał(a):

No pewnie, po co rozwijać, lepiej od razu napierniczać, ze ktos się myli. To jak nie zamierzasz uzasadniać swojego stanowiska nie poprawiaj innych, bo to jest żenada. Poza tym chrzanisz. Zgodnie z zasadami fizyki waga ma istotne znaczenie w ciężkości. Większa waga, to większa ciężkość, bardziej działa siła grawitacji, więc kulka szybciej opadnie na ziemie niż lżejsze kulki. Co do stabilności i celności faktycznie się zgodzę, bo na cięższe kulki mniej skuteczniej oddziałuje wiatr.

PS. Czy w twoim poście powyżej celność nie pochrzaniła ci się z zasięgiem? Wiesz, to nie to samo.

To w takim razie móje fal/socom/sr rozpierdalają prawa fizyki, bo fal strzela dalej na 0.25 niż na 0.2, sr strzela dalej na 0.3 niż na 0.28, a socom strzela o wiele dalej na 0.28 niż na 0.2

Dlatego nie mam ochoty Ci nic tłumaczyć, bo siedzę w tym o wiele dłużej i wiem swoje, tyle w temacie, następnym razem staraj się sprawdzić coś na własnej "skórze", będzie lepiej.

Pozdrawiam

Dorian Kłos

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 19 05 2014, 23:35 

kolo1500 napisał(a):
http://www.gamepod.com/fps_calculator.php

i do tego dodam komentarz:
niby zmienia się tylko ilość dżuli tzn przy cięższych kulkach rośnie ale tu jest właśnie odpowiedź większa moc kulki powoduje zmniejszenie (względem kulki)istotności oporu powietrza = większa masa mniejsza podatność na opory powietrza
proste porównanie:
masz kule do kręgli i kartkę papieru upuszczasz je w jednej chwili na dużym wietrze kula przemieści się w zdecydowanie mniejszym stopniu niż kartka (względem Ciebie)
nie umiem chyba tego lepiej wytłumaczyć

No to sprawdziłem. I wciąż przy tych samych parametrach (oprócz wagi oczywiście) 0,2 mają większy zasięg metrów, niż 0,25. Dobra tylko co my porównujemy. Ty porównujesz mi znaczne różnice wagowe dwóch ciał, co do tej zależności sie rzecz jasna zgodzę. A ja przyrównuje dwa ciała różniace się nieznaczną wagą i do tego jeszcze nie różniące się powierzchnią (Kartka jest szersza i lżejsza od kuli do kręgli.). Więc wybacz, ale nie bardzo łapię o czym ty do mnie mówisz.

kolo1500 napisał(a):
ciesze się ,że nie chciałeś nikogo obrazić ale sory troche to tak wyszło

Wybacz bracie, ale nie czuje się w obowiązku brać odpowiedzialność za brak dystansu do pewnych stwierdzeń, wręcz zakrawający na paranoję. To twoje subiektywne stwierdzenie. Ja uważam, że nic złego nie zrobiłem. Nie nazwałem go (pośrednio) jełopem, czy kretynem - to by było faktycznie obrażanie. Rzuciłem lekkim żarcikiem.

dodzor napisał(a):
To w takim razie móje fal/socom/sr rozpierdalają prawa fizyki, bo fal strzela dalej na 0.25 niż na 0.2, sr strzela dalej na 0.3 niż na 0.28, a socom strzela o wiele dalej na 0.28 niż na 0.2

Dlatego nie mam ochoty Ci nic tłumaczyć, bo siedzę w tym o wiele dłużej i wiem swoje, tyle w temacie, następnym razem staraj się sprawdzić coś na własnej "skórze", będzie lepiej.

Nie wiem, jak tyś to sprawdzał, ale też i nie chce wiedzieć biorąc pod uwagę twój styl wypowiedzi. DO ciebie raczej kolo powinien sie przypiernicząć nie do mnie. Nie robisz mi łachy, że mi cokolwiek tłumaczysz i ja twej łaski również nie potrzebuje, więc jak takie cierpienie ci sprawia dyskusja ze mną, zwyczajnie jej nie podejmuj. Siedź sobie ile chcesz, nie obchodzi mnie to. Jak nie masz zamiaru podzielić się wiedzą, przy okazji nie robiąc takiej łachy i jeszcze do tego nie stosować pogardy za to, że ktoś chciał troche podyskutować, zwyczajnie nie wypowiadaj się na forum, bo jesteś specyficzny. Nie wiem, za kogo się masz, ale twoje przerośnięte ego chyba nie pozwala ci na kulturalne zwrócenie uwagi, że ktoś się myli.

PostNapisane: 19 05 2014, 23:51 

dodzor napisał(a):

Bardzo niekulturalne zwrócenie uwagi, czarny, kup sobie cięższe i lżejsze kulki, postrzelaj i zobaczysz. Nie znam żadnych super praw fizyki, którymi opisałbym Ci dlaczego kulka leci dalej, leci i tyle. Koniec tematu.

Obrazek

POLISH SPACE MARINES

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 55 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona