Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 55 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wymiana sprężyny na słabszą CM.045
PostNapisane: 20 05 2014, 0:05 

dodzor napisał(a):
Dlatego nie mam ochoty Ci nic tłumaczyć, bo siedzę w tym o wiele dłużej i wiem swoje, tyle w temacie, następnym razem staraj się sprawdzić coś na własnej "skórze", będzie lepiej.

Niestety przeceniłem twoje możliwości załapania o który fragment mi chodziło w powyższym poście, więc zrobię część roboty za ciebie i ci wskaże o który mi chodziło. A tymczasem nie przedstawiłeś mi żadnego kontrargumentu poza stwierdzeniem "bo ja widziałem co innego". Rzeczywiście, możemy to nazwać dowodem i przede wszystkim solidną argumentacją. Będzie z ciebie naukowiec. Dobrze, że tak nauki sie nie udowadnia. Galileusz już wystarczy, dobrze, ze tak się nie stąło z innymi uczonymi, bo społeczeństwo "widziało co innego". Więc posłużę się teraz takową argumentacją. Jak nie masz ochoty tłumaczyć, to po kiego grzyba SIĘ ZA TO ZABIERASZ, w dodatku nieudolnie?

PostNapisane: 20 05 2014, 16:21 

Hmmm...
Czarny, tak prawda że chooooja się znasz, ale oczywiście ty musisz dodać swoje 2 grosze....

Tel. 696160766 - WinduriN
Tel. 730802011 - Chuck
L.P.K. - KLIK!

PostNapisane: 20 05 2014, 19:31 

Windurin napisał(a):
Hmmm...
Czarny, tak prawda że chooooja się znasz, ale oczywiście ty musisz dodać swoje 2 grosze....

A co, zabronisz mi? To może podważ z łaski swojej mój post dotyczący zasad fizyki, argumentując tym samym, jak to się ma do kulek w ASG, zamiast pisać tylko "chooja" się znasz. Ponoć na zasięg kulek ma wpływ nie tylko ich waga, ale również np zastosowana gumka hop up, czy inne częście repliki - może wyjaśnisz. Zauważ, ze pisałem o samej wadze kulek. Znowu to samo. Pełno tu geniuszy, czy wszechwiedzących różnego rodzaju, ale jak ktoś chciałby podyskutować i dowiedzieć się czegoś więcej, to tylko słyszy od nich aroganckie "chooja" się znasz. Elita inteligencka z Bożej łaski.

PostNapisane: 20 05 2014, 19:36 

Windurin napisał(a):
Hmmm...

A jeśli ty windurin tak bardzo się znasz, to czemu Czarnemu nie wyjaśnisz co i jak? Napisać, że się choooja zna to potrafisz, ale wyjaśnić to już nie za bardzo, co?

Czarny - trochę mniej agresji.

kolo1500 dobrze tłumaczył tylko dał przykład, który źle zadziałał na twoją wyobraźnię (tak mi się wydaje).

Generalnie chyba chodzi o to, że niby cięższa kulka wolniej leci (i z tego wymyśliłeś, że ma mniejszy zasięg). Jednak nie uwzględniasz innych czynników niż szybkość lotu kulki. Jest też coś takiego jak opór powietrza. Kulki mają tą samą wielkość, a na ciało o większej masie i mniejszej prędkości opór powietrza troszkę mniej wpływa, z tego co mi się wydaje. Oczywiście nie można przesadzić w drugą stronę, bo bardzo ciężka kulka ledwo ci się z lufy wytoczy... dodzor zaobserwował to w praktyce. Jeśli bardzo kogoś to kręci, to zapraszam do otwarcia książek (nie tych z gimnazjum) i obliczenia tego uwzględniając wszystkie czynniki zewnętrze. Powodzenia! :twisted:

PostNapisane: 20 05 2014, 20:44 

Jasiek napisał(a):
Czarny - trochę mniej agresji.

Jak mam być mniej agresywny, kiedy za każdym razem, jak COKOLWIEK, tak cokolwiek napisze na tym forum, to od wszystkich słysze jedynie że się chooja znam(od Windurina jak choćby), czy - jesteś zielony, nie odzywaj się? Chce się czegoś nauczyć, chce rozwijać wiedzę, a jednym z moich sposobów jest dyskusja, w której osoba bardziej rozeznana spokojnie wyjaśni, co i jak jest nie tak, zwróci mi uwagę, gdzie popełniłem błąd, a nie potraktuje mnie hardo, dodatkowo pokrapiając to chęcią wyizolowania, pogardą i rozżaleniem, że ktoś strzelił gafę, czy popełnił błąd. Banda mędrków, co to wiedzę mają, ale gardzą każdym, kto jest gorszy w rozeznaniu od nich. Jak tu być spokojnym i jak tu się nie dziwić, że nowym po prostu zwyczajnie odechciewa się o cokolwiek pytać.
Jasiek napisał(a):
kolo1500 dobrze tłumaczył tylko dał przykład, który źle zadziałał na twoją wyobraźnię (tak mi się wydaje).

Generalnie chyba chodzi o to, że niby cięższa kulka wolniej leci (i z tego wymyśliłeś, że ma mniejszy zasięg). Jednak nie uwzględniasz innych czynników niż szybkość lotu kulki. Jest też coś takiego jak opór powietrza. Kulki mają tą samą wielkość, a na ciało o większej masie i mniejszej prędkości opór powietrza troszkę mniej wpływa, z tego co mi się wydaje. Oczywiście nie można przesadzić w drugą stronę, bo bardzo ciężka kulka ledwo ci się z lufy wytoczy... dodzor zaobserwował to w praktyce. Jeśli bardzo kogoś to kręci, to zapraszam do otwarcia książek (nie tych z gimnazjum) i obliczenia tego uwzględniając wszystkie czynniki zewnętrze. Powodzenia! :twisted:

Nie nie, powołałem się na zasady grawitacji. Na cięższą kulkę działa silniej grawitacja, dlatego szybciej będzie opadać na ziemię, niż kulka lżejsza. I za takie wyjaśnienie sprawy dziękuję. Nie bardzo łapałem jak ma się ten czynnik oporu powietrza do toru lotu i zasięgu. Dziękuje za wyjaśnienie. Nie zrozumiałem za bardzo przykładu kola, dlatego chciałem to wyjasnić.

PostNapisane: 20 05 2014, 20:48 

Majzok napisał(a):
By kolejna osoba nie zadawała pytania typu "a jak wsadzę 0,25 to będę miał 350fps!"

Trochę fizyki
Wzór na energię kinetyczną: Ek = 1/2*m*V^2

v1: 350 fps = 106.68 m/s
m1: 0,2g = 0,0002 kg
m2: 0,25g = 0,00025 kg

Liczymy
Dla kulek 0,2g wylatujących z lufy z prędkością 350fps energia kinetyczna wynosi:
Ek1 = 1/2*0,0002kg*106,68 m/s ^2 = 1,14 J

Dla kulek 0,25g wylatujących z lufy z prędkością 350fps energia kinetyczna wynosi:
Ek2 = 1/2*0,00025kg*106,68 m/s ^2 = 1,42 J

Łatwo możemy policzyć że energia kulki 0,25 gramów zwiększyła się o 24% w stosunku do kulki o masie 0,2g.

Dlatego, do ch**a, nie interesuje nas, że jak wsadzisz cięższą kulkę, będziesz miał 350fps.

Dla czystej ciekawostki dodam, że energia kulki 0,2g przy 370 fps'ach to 1,27 J.
Czyli mniej szkodliwe jest dostać 0,2 z 370, niż 0,25 z 350.

http://www.asg.krakow.pl/viewtopic.php?f=3&t=2388

Tel. 696160766 - WinduriN
Tel. 730802011 - Chuck
L.P.K. - KLIK!

PostNapisane: 20 05 2014, 21:06 

Cytuj:
Czrny - Na cięższą kulkę działa silniej grawitacja

No właśnie... Niby masz rację ale źle koncypujesz.

Na ciało o większej masie działa większa siła grawitacji, ale przyspieszenie grawitacyjne jest takie same!
Jeśli posiadałbyś kulkę o średnicy 3mm o wadze 1kg i drugą o średnicy 3mm ważącą 10kg, to dolecą one do ziemi z dachu w praktycznie (pomijając opory powietrza przy spadaniu) tym samym czasie. Widać braki w nauce :P

windurin - nie rób dobrej miny do złej gry, bo to co podałeś, to początkowa energia kinetyczna kulki cięższej i lżejszej przy tej samej prędkości, a nie o tym tu mowa.

PostNapisane: 20 05 2014, 21:12 

chyba o tym, skoro przy jednej v dla 0.2g i 0.25g, gdzie 0,25g ma o ok 24% wiecej Jouli, to analogicznie musi sie to przelozyc na dalszy tor lotu kulki, w stosunku do 0.2g, przy tym samym v. nie o to chodzi w temacie? (pytanie bez szydery)

KOMIS-moje aktualne ogłoszenia

PostNapisane: 20 05 2014, 21:17 

dik89 napisał(a):
chyba o tym, skoro przy jednej v dla 0.2g i 0.25g, gdzie 0,25g ma o ok 24% wiecej Jouli, to analogicznie musi sie to przelozyc na dalszy tor lotu kulki, w stosunku do 0.2g, przy tym samym v. nie o to chodzi w temacie? (pytanie bez szydery)

A właśnie, że nie o tym :P Rozmowa tyczyła się kulek 0,25 i 0,2 przy tej samej replice! A wtedy kulka 0,25 leci wolniej. Windurin podał energie kinetyczne dla kulki cięższej i lżejszej lecącej z tą samą prędkością, czyli ta 0,25 musiała być wystrzelona z mocniejszej repliki, a przypominam, że strzelając z repliki 350fps na 0,2 kulka 0,25 nie leci 350fps...

PostNapisane: 20 05 2014, 21:33 

Jebać polibudę, studiujmy na asg.krakow....

PostNapisane: 20 05 2014, 21:34 

Dexter napisał(a):
Jebać polibudę, studiujmy na asg.krakow....

Lepsze to niż na wmasgu 8)

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 20 05 2014, 21:35 

Poziom rozważań pseudonaukowych jest identyczny.

PostNapisane: 20 05 2014, 21:35 

sorry moj blad, spowodowany skrutem myslowym. piszac o v chodzilo mi o jedna replike, tak jak piszesz(a z mojego zapisu wychodzi inaczej).

wiec poprawiam ponizej ;)

przy jednym v(zaluzmy 350 fps) w danej replice (dla pomiaru kulek 0.2g i 0.25g), gdzie 0,25g ma o ok 24% wiecej Jouli w stosunku do 0.2, to analogicznie musi sie to przelozyc na dalszy tor lotu kulki, w stosunku do 0.2g.
owe 24% musi sie gdzies podziac i w tym wypadku wygaszenie energii jest zaowocowane dluzszym dystansem, ktory przemierza ciezsza kulka. tym podtrzymuje poprawnosc cytatu przedlozonego przez windurina.
no 8)

PostNapisane: 20 05 2014, 21:37 

panowie, oprocz prezenia muskulow i szpeja, warto przypomniec sobie jak sie uzywa mozgu, bo z tym ostatnio wszedzie slabo :twisted:

PostNapisane: 20 05 2014, 21:39 

bo z tym ostatnio wszedzie slabo

zgadza się, słabo.

dlaczego sądzisz, że dwie różne kulki tj dwójka i dwódziestka piątka będą miały taką samą V wylotową? Cytowany fragment tyczył czemu z repliki KTÓRA MA 350 na 0,25 nie można strzelać kiedy limit jest 350fps mierzone na 0,2. Energia nie weźmie Ci się z kosmosu, to na co sie powołujesz dotyczy rozpatrywania DWÓCH gnatów, jednego z 350 na 0,2 i jednego z 350 na 0,25.

Ogólnie sprowadzanie balistyki naszych zabawek do dwóch wzorów z gimnazjum jest smieszne- świat tak nie działa.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 55 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona