Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: MP5 CYMA 0.41 tuning
PostNapisane: 25 09 2017, 18:41 

mam replikę MP5 PDW od Cymy, używam jej najczęściej w lesie i zaczynam poważnie myśleć nad upgrad'em i proszę o poradę bardziej doświadczonych w temacie.
Replika na średnim/krótkim dystansie- spoko. Problem się pojawia przy celu oddalonym powiedzmy te 40/45m.
W takim wypadku trochę tych serii muszę posłać- ostatecznie cel trafiony, ale no niech przeciwnik zacznie uciekać, zmieni pozycję i robi się problem. Skupienie po prostu na takim dystansie jest trochę poniżej oczekiwań. Próbowałem zmieniać kulki na cięższe, lepszej jakości ale efekt m/w taki sam.
1) Klasycznie pierwszy podejrzany jaki mi przyszedł na myśl to lufa (6,04)- krótka jak to w MP5 i też nie wiem ile jest prawdy w jej super stockowym wykonaniu. -> zmieniać na precyzyjną takiej samej długości czy przedłużyć i schować w atrapie tłumika dźwięku?
2) Po drugie gumka- niby podkręca ale jej działanie to loteria. Wyreguluję jakimś cudem, zakleję żeby się dźwignia nie ruszała a i tak czasem muszę korygować strzał po kulkach bo widzę jak mi spieprzają gdzieś-> wątpliwej jakości stockowa, przezroczysty Guarder styknie? I czy coś tam może być nie tak że ta regulacja jest taka niesolidna?
3) Replika generuje ~380 FPS- montować mocniejszą sprężynę czy się raczej nie pakować w grzebanie w GB?
Podsumowując chciałbym żeby powtarzalność, zasięg strzałów i ich skupienie była lepsza. No i czego mogę realnie oczekiwać od takich modyfikacji?
Może ta MP5 konkurować z typowymi szturmówkami?
Dzięki!

Tytuł: Re: MP5 CYMA 0.41 tuning
PostNapisane: 25 09 2017, 20:55 

Jak długą masz teraz lufę? Precka to podstawa, do tego zmiana gumki, zwłaszcza jeśli masz stock. Od tych czynności zacznij, są proste, szybkie i w "miarę" tanie (bo możesz kupić preckę i za 300zł), jeśli tłumik nie będzie Ci przeszkadzał to możesz przedłużyć. Pytanie też czy chcesz grać nią w CQB.
Potem zaglądaj do GB. Jeśli po wymianie gumki i lufy nie będziesz zadowolony to wtedy pomyślimy też nad bebechami.
Po wymianie gumki i lufy skupienie i zasięg powinny być zdecydowanie lepsze.
Mniemam, że masz lipo:)
Lufa to minimum chyba PPS/Guarder, minimum gumka to Guarder przeźroczysty, ale lepiej G&G zielony albo systema czarna.

PostNapisane: 25 09 2017, 23:34 

Lufa zamontowana teraz to 110mm. Tłumik mi nie przeszkadza a wrecz sie podoba- teraz z nim juz biegam wiec to absolutnie nie problem. Tylko czy przy przedluzeniu nie trzeba czegos jeszcze wymieniac? Kiedys cos czytalem ze tlok chyba? Lipo jest 7,4 - 11 sie obawialem ze stockowe czesci moga nie wytrzymac.

Edit
Co do CQB to kiedys wlasnie myslalem nawet nad downgrad'em, ale no niestety w Krakowie nie ma za bardzo gdzie sie w tych budynkach strzelac, wyjazdowe tez najczesciej las no i realia sa takie, ze mp5 sluzy mi w zielonej :)

PostNapisane: 26 09 2017, 15:33 

Zmierz ile lufy wejdzie Ci do tłumika. Przy przedłużaniu lufy może zajść potrzeba zmiany cylindra na taki "z mniejszą dziurą":D tzn zwiększyć pojemność wypychanego powietrza przez tłok. Sprawdź jak długą lufę możesz zamontować, aby zmieściła się jeszcze i zostało około cm do końca. Wtedy trzeba sprawdzić czy twój typ cylindra nada się do tak długości lufy. Z doświadczenia powiem Ci, że i tak nie obejdzie się bez rozebrania GB, w sumie wyjdzie to na korzyść. Podkładkowanie, wymiana smarów, wymiana okablowania, mosfet.

PostNapisane: 26 09 2017, 16:57 

Hm czyli wygląda na to, że jak już się brać za tę replikę to już konkretnie :) W sumie czemu nie, niech już będzie zrobione tak jak trzeba. Lufa i gumka to dla mnie koszty jasne, pozostałe czynności to już dla mnie finansowa niewiadoma. Pewnie zwrócę się do TG, zobaczę jak sprawę wycenią i zdecyduję co i jak. Dzięki w ogóle za pomoc i porady ;)

PostNapisane: 26 09 2017, 19:23 

Najpierw zmień gumkę, potem lufę (na GF są polecane PPS w dobrej cenie). Wszystko możesz robić powoli, nie musisz od razu przeistaczać repliki na 100%.

PostNapisane: 26 09 2017, 19:48 

Nie przedłużaj sobie repliki dłuższa precką- nie ma takiej potrzeby. Wymień lufę i gumkę i to powinno wystarczyć w 100%. Tylko nie pchaj się w jakieś chińskie gówna tylko zrób raz a porządnie- precka promyka i guma systemy (albo przezroczysty Guarder). Kupowanie gównoprecek to wywalanie kasy w błoto.

PostNapisane: 27 09 2017, 9:11 

Meh, najlepiej będzie jak wyślesz to do jakiegoś serwisanta, po co Ci nowa gumka czy lufa jak będzie się słabo uszczelniać i będą Ci uciekać FPSy? Chcesz lepszy zasięg do lasu to zrób sobie dobrego flathopa i używaj ciężkich kulek. Gumkę wybierz taką żeby Ci się dobrze uszczelniała z całością, potem ją flatujesz, lufę jak nie chcesz kupować promyka czy KMheada (110mm PDI jest droższe o 10$ od promyka tylko, że wersja do gaziaków XD) to możesz zawsze dorwać jakąś Systeme albo Guardera 6.02 i na pewno poczujesz różnicę.

Przy wymianie lufy na dłuższą będziesz musiał kupić nowy cylinder tak żeby odpowiednio dobrać dawkę powietrza do lufy.

POLISH SPACE MARINES

Ostatnio edytowano 27 09 2017, 9:13 przez dodzor, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 27 09 2017, 9:12 

Jak ma montować tam Guardera to może niech od razu zostawi stocka? Tyle samo sensu to ma...

PostNapisane: 27 09 2017, 9:19 

kek, lufa guardera (wersja 6.02, a nie 6.04 bo to gówno) daje bardzo podobne efekty do systemy i nie jest wcale złą lufą jak na budżetówkę, pomijając to, że w polsce kosztuje prawie tyle co promyk za granicą

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 27 09 2017, 9:48 

W moim przypadku wymiana lufy w g36c na guardera 6.02 i gumke guardera przezroczysta, roznicy w zasiegu jako tako duzej nie widze (mysle ze te 50-55 metrow jest) ale przynajmniej kulki teraz przy strzelaniu nie lataja lewo prawo wiec jak na koszt okolo 150-160 zl mysle ze warto.

PostNapisane: 27 09 2017, 9:51 

Daje minimalną poprawę (lub nie daje jej wcale) za kasę niewiele mniejszą od normalnej precki. I 6,02 jest tak samo gówniana jak 6,04. Kupowanie taniej precki to wywalanie kasy w błoto. Systemy też. Ludzie się podniecają, że zamontowanie jakiegoś kału od PPSa czy Guardera poprawia im osiągi... i to jest prawda. Osiągi podskakują bo zwykle przy okazji wymienia się gumkę, czasem dystanser, zakłada się CZYSTĄ lufę (bo nową) itp. Prawda jest taka, że dobrze przeskładanie i wyczyszczenie ale przy zachowaniu stockowej lufy najczęściej daje takie same efekty jak montaż gównorurki. Jak kupno precki ma mieć sens to nie warto ładować się w nic poniżej klasy promyka i KMH. Zwłaszcza kiedy mowa o lufie tak czy owak bardzo krótkiej :).

PostNapisane: 28 09 2017, 20:24 

Tak tylko dopiszę, że przeczytałem wasze opinie, przemyślałem moje wymagania i preferencje finansowe i zdecydowałem się na dłuższą lufę Guarder 6.02 229mm i hopkę przezroczystego Guardera.
Zasięg skuteczny na plus spokojnie o kilka metrów, skupienie w porównaniu do poprzedniego stanu to teraz to kulki jak po sznurku.
Nie mówię że z MP5 nagle mam karabin wyborowy, ale jest to dokładnie taka poprawa o jaką mi chodziło.
Dzięki za pomoc!

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]