Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: DOBRY - TANI KARABN z FUNKCJĄ SNAJPERKI czyli z LUNETĄ
PostNapisane: 21 09 2018, 22:17 

Cześć, jestem Edi ... i jestem uzależniony ...

Chodzi mi o karabin lub replikę, albo elektryczną, albo też pneumatyczną. Czytałem setki postów i skłaniam się ku pneumatycznym rozwiązaniom.

Karabin ten, chciałbym kupić tanio - wiadomo. Chciałbym go też przerobić, bo pewnie "tanio" oznacza gorszy sprzęt - stąd wpis założyłem tutaj.
Chciałbym, aby miał duży magazynek - względnie duży i by można było go w miarę szybko użyć.

Jeszcze wracając do podstawowej kwestii, chciałem dopytać, jaką trwałość - na ile strzałów wytrzyma i wystarcza karabin elektryczny.
Czy trzeba go modyfikować - przerabiać zębatki lub wymieniać na mocniejsze, aby można go było używać przez dłuższy czas? Jaką one w ogóle mają trwałość?

Widziałem w sklepach fajne repliki, ale nie wiem, czy chciałbym kupić np. kałasznikowa :D
Chodzi mi o karabin z lunetą, spełniający funkcję celnej snajperki. Znam dobre marki, ale może są takie o których nie wiem. Nie wiem w ogóle od czego zacząć.
Czy karabiny po zakupie trzeba modyfikować - przerabiać, chodzi mi o te tanie np. do kwoty 300 - 400 zł.
Jaką prędkość wylotową powinien mieć taki karabin? Wiadomo, że w rozgrywkach są limity - bo przecież nikt nie chce nikogo skrzywdzić.

Pytam też pod kątem odstraszania zwierząt np. lisów, które przeskakują przez płot, ale nie tylko. Od razu dopiszę, że nie chcę skrzywdzić żadnego zwierzęcia - to oczywiste, tylko ew. przepłoszyć.
Mam małe dzieci i boję się, że mogą się zarazić np. wścieklizną. Ostatnio widziałem w kamerze, jak lis sika na mój betonowy chodnik. Trafiają się też czasami dziki.

Zastanawiam się też nad dołączeniem do jakiejś drużyny, aby zobaczyć JAK TO JEST :D
Czy mogę przerobić karabin tak, aby miał regulowaną prędkość wylotową plastykowej kulki?
Czy strzelając plastykową kulką w tyłek zwierzęcia z prędkością np. 500 FPS i z odległości 30 metrów, mogę go skrzywdzić? Chodzi mi o to, czy odbije się ona od tyłka i spadnie na ziemie, czy wbije się w skórę?
Nie chcę krzywdzić zwierząt, ale jednocześnie chciałbym je skutecznie przepłaszać. Dlatego też zależy mi na celnej lunecie. W ogóle nie wiem, czy ma to sens ...

Nie wiem właśnie, jak do tego podejść, bo nie mam jeszcze żadnego karabinu i nie jestem w stanie tego przetestować. Czy np. 660 - 700 FPS z odległości 30 - 40 metrów to dużo, jeśli o kontakt np. z sierścią zwierzęcia?
Wiem że na zawody - zloty wystarcza 300 - 450 FPS.

Dzięki z góry za porady.
Mam nadzieję, że dobrze trafiłem, jeśli chodzi o ludzi znających tematykę strzelania z plastykowych kulek, bo na forum PC Lab ... :D

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]