Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 10   [ Posty: 144 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Kogo robimy rekonstrukcję
Ankieta wygasła 08 12 2012, 14:17
NIL 8%  8%  [ 2 ]
JWK 4%  4%  [ 1 ]
GROM 29%  29%  [ 7 ]
FORMOZA 17%  17%  [ 4 ]
AGAT 0%  0%  [ 0 ]
Każdy ma jaka mu się podoba 42%  42%  [ 10 ]
Liczba głosów : 24
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja grup JWK,NIL,GROM,FORMOZA,AGAT(wojska spec
PostNapisane: 03 09 2012, 20:18 

Śruba - wielki znafca SF xD

Z pierwszym się zgadzam, z drugim już nie :P

PostNapisane: 03 09 2012, 20:46 

water napisał(a):
Moim zdaniem nie ma zasadniczego znaczenia czy bedziecie mieli wszystko zgodne z datami,kolorami,naszywkami
Gawiedź raczej nie rozpozna czy taka ladownica jest zgodna z okresem uzywania w danej jednostce

Jesli chodzi o polskich specow chetnie wam pozycze troche gratow np. Grrr...

Mam jakies oryginaly Dws

Robta swoje

Dziekujemy.Artur ja kupię z chęcią kupię cokolwiek co ci lezy 8) 8)

A i tak poza tematem bedzie specjalna sekcja na stronie fb gdzie bedą reko jw z lat wcześniejszych.reko obejmuje tak samo czasy powstania cichociemnych jak i terazniejszych lat

PostNapisane: 03 09 2012, 21:27 

Zauważ, że tak jest ,,i" więc Ci nie wyszło :lol: Chodzi mi o cirka landa cb razem z ocp.

PostNapisane: 03 09 2012, 22:06 

Rekonstrukcji w sensie stricte to raczej nie zrobicie, bo są graty które albo są praktycznie niedostępne, albo kosmicznie drogie. Wiadomym jest też, że jak zauważył Piotrek, istotne są ramy czasowe, bo każda z tych jednostek biegała w innym szpeju na przestrzeni lat. Dzisiaj, ja- jako raczej niespecjalny fan i maniak ogólnie pojętych chłopców difakowców- rozpoznaję bez problemu tu na miejscu gości z G-unit czy Lublińców, a to za sprawą detali, które wg mnie w rekonstrukcji są tak istotne. Beryle nie pasują do reko żadnej jednostki SF w PL, chyba że mówimy o latach wstecz, ale wtedy multicamy, ops cory i inne gadżety modern łorfer odpadają. Producenci oporządzenia to również kluczowa sprawa, tak samo jak uzbrojenie, mundury, ect..
Niemniej jednak uważam że nie ma co bać się terminu stylizacja, bo to może wyjść świetnie.

Denek, w ogóle szacun za podjęcie tematu PL, bo wszyscy tylko ruskie i hamerykańce, a nasi też mają czym się pochwalić :)

Inna rzecz, że jak zauważył Water, niewiele osób będzie w stanie poznać czy bawicie się w Formozę czy Agat- dla większości wszystko będzie jasne jak zobaczą flagi PL. Z mojego plutonu tylko ja mogę powiedzieć że to ten a to tamten, bo trochę się tym interesuję, dla reszty każdy brodaty lansiarz to gromik czy inny SF :)

Trzymam kciuki za Was :)
Aaa, dorzuć jeszcze do ankiety najbardziej specjalnych ze wszystkich specjalsów- OSŻW, wiesz, chłopaki wizualnie bardzo się starają dołączyć do reszty :) A używają beryli, więc jak nie masz awersji do żołnierzy wałęsy to może to jest odpowiedź? Akurat ich można w łatwy sposób "zrekonstruować" dość dokładnie i w miarę tanio.

PostNapisane: 03 09 2012, 23:44 

Detale, detale i jeszcze raz detale. Niestety takie jednostki jak g-unit w pewnym sensie mają dowolność w wyborze oporządzenia
DawidCwik napisał(a):
które albo są praktycznie niedostępne, albo kosmicznie drogie. .
A na wizytacjach, albo większych imprezach noszą to co ojczyzna dała. Stylizacja i owszem, a tu
DawidCwik napisał(a):
istotne są ramy czasowe, bo każda z tych jednostek biegała w innym szpeju na przestrzeni lat. .
I tak proponuje, znaleźć zdjęcia chłopaków z danego okresu, i dobierać szpej do niego. Sam staram się zebrać jakieś pro fanty, by moja stylizacja była w miarę koszerna, ale jeszcze wiele brakuje. Jak nie macie nic przeciwko chętnie dołączę do towarzystwa. Tylko szpej w wz93 mam nadzieje ze nie za odległy okres czasowy jak na wasze
DawidCwik napisał(a):
modern łorfer .
:D :D

PostNapisane: 04 09 2012, 9:15 

Cytuj:
Ciras land w cb

Ciras Land od Marine Cirasa różni się to fakt, ale jest to różnica wynikająca ze sposobu ubierania jednej i drugiej kamizelki. Land pod tym względem ssie jaja Marine. Natomiast obie kamizelki po dozbrojeniu ładownicami dla laika nie różnią się niczym a nieznający tematu nie będzie mi raczej zaglądał pod pachę by rozpoznać co to za kamizelka. Co do koloru kamizelki to chcesz mi powiedzieć że Polskie SF używają kamizelek w kolorze np: Matt Johnson Khaki a może RG ? - Podziel się wiedzą...

P.S.
Nie pisz o kamizelkach Janysport bo to przeszłość a w obecnych ramach czasowych mało komu pozostały chociażby ładownice tej firmy.

Cytuj:
i opc acu... To chyba wystarczy

No właśnie tego nie rozumię.
ACU - Mundur jest w porządku. Dopiero od 2 lat SFy dostają Combaty i bluzy Massif (zaczęło się od DEA w Afganistanie)
Dodatkowo taka informacja, chyba ważna:
"US Army w roku 2010 wprowadziła mundury ACU w tym kamuflażu dla jednostek służących w Afganistanie. Szeroko stosowany jest także w jednostkach specjalnych różnych armii"

OPC - Operator Plate Carier
Ustaliliśmy że noszę kamizelkę Land Ciras a za chwile wtrącasz coś o OPC
Land/Marine Ciras też jest niby platecarierem ale to całkiem inny system - Combat Integrated Releasable Armor System.
System Ciras to nie system OPC

Cytuj:
Wszystko nowiutkie nie zakurzone, nie znoszone...

No tak... to jest argument decydujący - zapamiętaj że wszystko kiedyś przez chwile jest nowe.
Jak Dawid będzie jechał na następną misję to dam mu kamizelkę i mundur i poproszę go by pobiegał kilka dni w moim szpeju...

Pozdrawiam.

11:05 PM

PostNapisane: 04 09 2012, 10:02 

Poza tym było widać wasza reko na pikniku :twisted: ciężka noc była hahahah 8) :twisted:

To chyba miałeś Denek jakieś kłopoty z widzeniem, pewnie Ci okulary zaparowały:P "Nasza" reko to nie tylko jeden gość.

A pomysł mi się podoba i trzymam kciuki. Sprzydałaby się jeszcze jakaś grupa talibów względnie bojowników Al-Kaid'y i można by inscenizacje robić:)

PostNapisane: 04 09 2012, 11:05 

Ciras Land od Marine Cirasa różni się to fakt, ale jest to różnica wynikająca ze sposobu ubierania jednej i drugiej kamizelki. Land pod tym względem ssie jaja Marine. Natomiast obie kamizelki po dozbrojeniu ładownicami dla laika nie różnią się niczym a nieznający tematu nie będzie mi raczej zaglądał pod pachę by rozpoznać co to za kamizelka. Co do koloru kamizelki to chcesz mi powiedzieć że Polskie SF używają kamizelek w kolorze np: Matt Johnson Khaki a może RG ? - Podziel się wiedzą...

Różnią się i to widać od frontu nawet po dozbrojeniu ładownicami. Land ma 2 miejsca w których można pociągnąć za QR a Mar tylko jedno....i to tuż pod szyją. Druga sprawa jest taka (co zresztą potwierdził mi Dawid podczas rozmowy na FB), że polacy praktycznie nie używają EAGLEa.

Cytując Dawida z wczorajszej rozmowy:

"No tak, ja tylko piszę że polacy nie używają eagla, Więc flyye nie za bardzo się sprawdzi w reko naszych specjalsów. Eagle mogły się zdarzać pojedynczy przypadki zakupów prywatnych, i to też kilka lat temu ładnych"

PostNapisane: 04 09 2012, 11:17 

No widzisz Bryndza, ta informacja od Dawida pokazuje jak trudnym tematem jest reko Polskich SF.
Jedyne co wchodzi w grę to lekka stylizacja bo po pierwsze nikogo nie będzie stać na kupno kontraktowego szpeju a po drugie prawdopodobnie nikt takiego szpeju nie będzie oferował do sprzedaży.

11:05 PM

PostNapisane: 04 09 2012, 11:29 

Co do wyposażenia US SF... Za przeproszeniem pierdolenie. Ale nie będę ciągnął offtopu tutaj. Jak ktoś chce to mogę mu zrobić 2h wykład na temat tego co używają, ale nie tu.

Dla wyjaśnienia dodam tylko, że CIRAS LAND jest bardzo be, zwłaszcza w CB, a Śrubie chodziło o ACU OCP, czytaj w Multi z czym się totalnie nie zgodzę.

Co do "reko" DWS - jak już Bryndza pisał - ogarnijcie jaki sprzęt jest wymagany chociażby do stylizacji i wtedy dopiero decydujcie co jest możliwe a co nie. I koniec.

A sprzęt wcale nie jest tak trudno dostępny - wystarczy wiedzieć co tak na prawdę używają. Tu też dodam, że o dziwo GROM będzie najłatwiejszy do zrobienia...

PostNapisane: 04 09 2012, 11:54 

Ranger green jest kolorem powszechnie używanym i w SF i w regularsach naszej armii, z tego co pisał mi znajomek to nawet jest kolorem zalecanym przy prywatnych zakupach oporządzenia. Kamizelki nie są tak trudno dostępne, w kwestii obecnych czasów, bo przecież te wszystkie firmy nie szyją tylko na potrzeby ASG- najtrudniej chyba byłoby wyrwać coś z Cromu czy NFM (ale nie wiem, nie kupowałem tam nic), ale Currahee czy Miwo mają dość przejrzystą ofertę. Jeżeli janysport, to jak pisałem - OSŻW, i owszem, ale dla mnie to żadne SFy :) Podobnie jak kilka innych, których też bym z listy wyrzucił..niemniej jednak mając ciśnienie na specjalsów, nie chcąc się męczyć przeszukując masowo fora, przeglądając zdjęcia- chcąc się bujać w multi i z berylem- celowałbym właśnie w OSŻW. Tylko po co akurat reko? Jak można zrobić zajebistą stylizację mniejszym kosztem, a zabawa i tak pozostanie zabawą.
Ale elektronika, optyka, sprzęt łączności- tego nie znajdziesz na allegro. Chyba że kogoś interesują wydmuszki. Podobnie jak wielu innych gadżetów. Najłatwiejsze do zrobienia są tylko żandarmy. Gromiarze i reszta na przestrzeni ostatnich kilku lat mieli taki rozrzut w oporządzeniu, że bez usztywnienia ram czasowych wyjdzie nam ekipa wyglądająca jak partyzantka mozambiku. Na V zmianie goście wyglądali zupełnie inaczej, i korzystali z zupełnie innego sprzętu, niż obecnie. Różnica w czasie to ile, 3 lata? Tego nie można zbagatelizować, jeżeli chce się bawić na poważnie. Dlatego raczej kierowałbym się na mocną stylizację, a nie słabe reko.

Nie wiem na ile mogę o tym pisać, ale jedna osoba z forum po moim powrocie będzie mogła śmiało robić reko lokalsów z Afganu, szmatki kupione, teraz tylko broda, solara, czarne stopy i ALLAH AKBAR 8)

PostNapisane: 04 09 2012, 12:27 

Paradoksalnie, najtrudniej jest zrobić obecną Formozę :)

Jeśli chodzi o NIL i AGAT - tu w grę wchodzą tylko kamizelki Lubawa Reccon, które z tego co wiem nie mają dobrej "kopii".

Przy JWG możecie się posiłkować kopią kamizelki FAPC (gen.2, która wygląda prawie jak DBT FAPC AW) - reszta z tego co widać to albo Eagle MMAC (kopia też do kupienia), albo NFMy (Korsarz?)

Cytuj:
Tu też dodam, że o dziwo GROM będzie najłatwiejszy do zrobienia...

Nie zgodzę się :>

PostNapisane: 04 09 2012, 16:51 

Literówka (nie OPC tylko OCP - operetion-enduring-freedom camouflage pattern).
Mimo że napisałem 2 razy wy i tak swoje...
CIRAS LAND CB --->I<--- OCP ACU!
O konfiguracje się rozchodzi.

Wiem o tym, ze sfy biegają w acu w mc, i wiedziałem to przed napisaniem pierwszego posta. Nie zmienia to faktu, że twój szpej jest wciąż airsoftowy, kamizelka używana przez wyłącznie FR i MEU i armijny kamuflaż w armijnym patternie (tak tak, wiem słyszałem o zdj MARSOCu w mc, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę).
I nie napinajta się tak :P

PostNapisane: 04 09 2012, 21:51 

Pany...
Wszystko jest do dostania...
Kwestia kasy...

Nawet na ebayu czy alledroogo widzialem worki Formozy,
Ze stanow wszystko sciagne,pelne opo,opty,oryginaly i podroby..

Kasa rzadzi...ne ma lypy! 8)

Nawet taiba na oryginalach pidżamowych zrobic :mrgreen:
David pozdr i szacun!

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

PostNapisane: 05 09 2012, 13:43 

Po pierwsze temat jest o polskich sf a nie o amerykańskich wiesniakach a po drugie jak ktoś nie jest zainteresowany robieniem reko-stylizacji i nic potrzebnego nie wnosi do rozmowy tylko cały czas mu coś nie pasuje w tym co będziemy robić to niech przeniesie się do działu na każdy temat i tam płacze o tym jaka kamizelkach jest jaka. Więc chłopaku jak nie chcesz brać udziału w projekcie to wy........!!!!! Bo wszyscy pierdolicie a ch**a robicie. DZIĘKUJE ZA UWAGĘ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 10   [ Posty: 144 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona