Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: HEŁM MICH I BALISTYKA
PostNapisane: 29 01 2012, 0:27 

Hej,
Jako że na forum nie udzielam się często, a staż zabawy sugeruje że jestem "młody", tak zadam moje pytanie tutaj.
Chcę kupić orginalny hełm Mich. Po pierwsze dlatego, że od jakiegoś czasu jestem przeciwnikiem chińszczyzny, po drugie- przyda mi się w niedługim czasie w nieco innej zabawie jako zamiennik polskiego wz 2005 czy co tam dają teraz.
Pytanie laika brzmi: czy cena ok 700 zł jest ceną dobrą/wygórowaną/realną? Pytanie kieruję do osób które mają lub miały orginał, z plastikowych mam proteca i innego nie chcę;)
I jeszcze jedno- jak z komfortem noszenia, z tymi poduszeczkami? Bo w naszym to właśnie fasunek jest największym bublem.
Z góry dziękuję za pomoc!

Tytuł: Re: Micz
PostNapisane: 29 01 2012, 0:36 

DawidCwik napisał(a):
Hej,
Jako że na forum nie udzielam się często, a staż zabawy sugeruje że jestem "młody", tak zadam moje pytanie tutaj.
Chcę kupić orginalny hełm Mich. Po pierwsze dlatego, że od jakiegoś czasu jestem przeciwnikiem chińszczyzny, po drugie- przyda mi się w niedługim czasie w nieco innej zabawie jako zamiennik polskiego wz 2005 czy co tam dają teraz.
Pytanie laika brzmi: czy cena ok 700 zł jest ceną dobrą/wygórowaną/realną? Pytanie kieruję do osób które mają lub miały orginał, z plastikowych mam proteca i innego nie chcę;)
I jeszcze jedno- jak z komfortem noszenia, z tymi poduszeczkami? Bo w naszym to właśnie fasunek jest największym bublem.
Z góry dziękuję za pomoc!

Dawid,podrzuce ci mojego,z gniazdem na rino pod pvsa,green rozmiar M/L

ponosisz i nic nie kupuj,cena 7paczek za duza
jak ci spasi ten wezmiesz za mniejsze odemnie,jak inny rozmiar,zalatwie ci novke taniej ale szaraka
moge poprosic kolego forumowego,ktory wygral odemnie wlasnie takiego by dal ci na jakis czas na probe
pisz pw prosze,i tak mamy sie przeciez widziec w wiadomej kwestii 8)

pw

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

PostNapisane: 29 01 2012, 2:33 

Tak jak water proponuje, ponoś trochę to zobaczysz. Osobiście narzekam nieco na twardawe poduchy ale to głównie dlatego, że mi hełm całymi dniami marznie przy oknie. Jak się już rozgrzeją to jest luzik :)
Ja swojego wyrwałem z blachą pod PVS i pokrowcem w M81 za 550zł... Więc 700 to trochu dużo ;)

PostNapisane: 29 01 2012, 11:54 

Dzięki wielkie, chłopaki- co by ta armia zrobiła bez ersoftowych maniaków:D

PostNapisane: 29 01 2012, 16:59 

Jeśli masz na myśli to co stoi na allegro to nie mich tylko ACH. A co do noszenia to bardzo wygodny (nosiłem z żurawiem strobo latarką więc swoje ważył), może dlatego mi się tak wydaje bo cały rok biegałem w za dużym pasgcie bez potnika :)

PostNapisane: 29 01 2012, 17:25 

Widzisz- sugerowałem się opisem aukcji. Google podpowiada, że różnicy we właściwościach balistycznych nie ma..z niecierpliwością oczekuję czwartku kiedy to będę mógł przywdziać to na głowę:D

PostNapisane: 29 01 2012, 17:33 

Różnią się nie co kształtem nauszników i farbą, większość michów (te firmy gantex i MSA) jest gładziutka a o ACH można się poharatać. Gdzieś czytałem, że pentagon stwierdził ze mich 2000 jest hełmem na motocykl a nie balistycznym, jednak nie wiem ile w tym prawdy :lol:

PostNapisane: 29 01 2012, 18:24 

Srubokret napisał(a):
Różnią się nie co kształtem nauszników i farbą, większość michów (te firmy gantex i MSA) jest gładziutka a o ACH można się poharatać. Gdzieś czytałem, że pentagon stwierdził ze mich 2000 jest hełmem na motocykl a nie balistycznym, jednak nie wiem ile w tym prawdy :lol:

Za takie stwierdzenie zapewne ktoś komuś cos fundnal z kilkoma ladnymi zerami i € na końcu licznika 8)

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

PostNapisane: 29 01 2012, 18:25 

Dziękuję za przeniesienie tematu i zapraszam do dalszej dyskusji - S.

Tytuł: Re: HEŁM MITCH
PostNapisane: 29 01 2012, 23:16 

A czy kolega Dawid wie, że kewlar trzeba bezwzględnie wymieniać co 2 lata? Bo traci swoje właściwości? Jeśli jesteś zołnierzem to ta informacja jest dla Ciebie bardzo istotna, bo inaczej będziesz nosił na sobie balistykę o wytrzymałości kartki papieru ważącą ponad kilogram.

PostNapisane: 30 01 2012, 0:51 

Słuszna uwaga- myślę że jeśli faktycznie jest tak, jak piszesz, to można powiedzieć że podczas V zmiany armia chciała przeprowadzić na mnie zamach kilkukrotnie, wyposażając mnie w kamizelkę której wkłady "zakończyły" resurs w roku 2001 ( V zmiana to rok 2009):D
Zaś jakiś dowcipniś na blachach wymalował pocieszające " Grunwald: 1410" ;)

Więc pozostaje kwestia decyzji, czy używać niesprawnego i niewygodnego sprzętu danego przez ojczyznę, czy niesprawnego i wygodnego zakupionego prywatnie.

Niestety moja wiedza w zakresie budowy, materiałów i faktycznego okresu użytkowania balistyki jest żadna, niemniej jednak można założyć, że spory procent naszych sił w A-stanie używa sprzętu który nic nie daje- bo w szczególności w grupach bojowych mnóstwo chłopaków śmiga w MICHach, FRITzach i innych podobnych. Tak samo jest z kamizelkami, gro osób kupuje wkłady tutaj, w PL, i używa ich przez np 3 zmiany.
Taka rzeczywistość:(

PostNapisane: 30 01 2012, 1:27 

Weź nawet nie żartuj? Kevlar źle znosi pot oraz światło słoneczne. Przecież to co wy tam macie i dostajecie to jest kpina. Sam byłem świadkiem strzelania do kamizelki IBA, 6 letniej z Glocka. 3 strzały = 3 dziury. Wkłady zapakowane i odpowiedno magazynowane trzymają właściwośći bodajże 8-10 lat. Tak samo jest z ceramiką, jest twarda ale krucha. Płyty ceramiczne po 3 latach się rozpadają (powstają mikro uszkodzenia w środku), tracą bardzo szybko właściwośći. Zresztą płyty da się złamać. Odpowiednio silne uderzenie (nie strzał) nawet rzucenie się na ziemię może doprowadzić do pęknięcia płyty.

Coś o płytach

"Ceramic works because it is so hard, almost as hard as diamond, but it is brittle. But it is easy to tell if a plate is damaged. A cracked plate will rattle or crunch, sounding like a broken dish, or will noticable bend if you apply pressure. An undamaged ceramic plate will not bend. So be informed if buying used plates."

Trochę o kevlarze

Kevlar ® TM:

Proper Handling
• Avoid tearing and crushing the product.
• DO NOT use bleach or bleach products when cleaning Kevlar ® TM.
• When transporting sheets, follow proper handling procedures in accordance
with package weight.
Proper Storage
• Store in a dry temperate area, not to exceed 66°C (150°F) and avoid direct sun
and UV light exposure.
• Keep product covered with black impermeable plastic.

Najlepiej będzie Ci pogadać na ten temat z Dodzorem. On też wie sporo o balistyce, zresztą ma źródła z pierwszej ręki od osoby która razem z kolegami ma obowiązek wymiany co określony czas.

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl ... 0770062497 zakup takich płyt ma sens.

Swoją drogą, jak żołnierza można nie nauczyć jak ważne jest dbanie o kamizelkę która ratuje mu życie?

PostNapisane: 30 01 2012, 11:27 

To mnie akurat nie dziwi- amerykanie czy brytyjczycy których spotkałem na ostatniej zmianie też mieli blade pojęcie o pancerzu. Wiesz, to bardziej powinno iść w stronę- ja jako żołnierz ufam naszemu państwu, które wysyła mnie tam czy siam, że dostanę najlepszy sprzęt, sprawdzony, atestowany i niezawodny. A że tak nie jest, to inna sprawa.
Co do kamizelek to też jest dobra historia- chłopaki nakupiły kiedyś szpeju z miwo, pod wkłady z Interceptora, a na miejscu dostali OLV/KLV- i piana na ustach, bo nie pasuje pod uszyty wzór. Dlatego o ile mogę kupić hełm- bez ryzyka że coś mi nie będzie pasować, lub lekkiego chest riga, tak trochę obawiałbym się zakupu kamizelki zintegrowanej.
Wracając do tematu hełmu (Moderatorów przepraszam za OT)
Właśnie przymierzam MICHa. Fajna rzecz- o wygodzie nie będę pisał, bo do naszego nie ma porównania. Poduszeczki to ciekawy patent:) Paski- rewelacja. No cóż, mam nadzieję że nie będzie okazji by przekonać się na własnej skórze czy posiada owe właściwości balistyczne, czy nie.

PostNapisane: 30 01 2012, 16:09 

Dodzor mi mówił jak strzelali z p99 do przeterminowanego hełmu, co prawda nie micha a rabintex'a, jednak powstało jedynie wgniecenie.
Brytyjczycy w hełmach mają nylon balistyczny, który chyba jednak dłużej można użytkować od kevlaru.

PostNapisane: 30 01 2012, 16:55 

Owszem był przeterminowany bo z 2010 roku i p99 nie zrobiło na nim większego wrażenia.

POLISH SPACE MARINES

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona