Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: NAVY SEALS 1990-2000
PostNapisane: 30 10 2010, 20:08 

Witam,
Jak w temacie-do niedawna wystarczyły mi "niedzielne jebanki", gdzie każdy miał na sobie co chciał, replikę jaką chciał, i generalnie znudziło mi się to. Chciałbym zająć się rekonstrukcją, chociaż może na początek to zbyt mocne słowo- stylizacją foczek z ww okresu. Jednakże moja wiedza w tej dziedzinie jest bardzo powierzchowna, więc przede wszystkim prośba do was, forumowiczów- jeżeli ktoś może mi pomóc poradą, jaki sprzęt, jakie oporządzenie, jak to ugryźć- to bardzo proszę. Często opinia ludzi interesujących się tematem jest bardziej cenna niż kolejna lektura z tematu czy studiowanie fotek.
Jeżeli ktoś, podobnie jak ja, chciałby stworzyć ekipę na wzór SEALów, to również zapraszam- będzie raźniej:)
Gdyby takowa grupa istniała, i szukała "członków"- jestem chętny, nawet bardzo.
Tylko Panowie(i Panie, jeżeli tu zaglądają)- nie interesuje mnie, na chwilę obecną, współczesność ( a dokładniej od roku 2000 wzwyż). Alice, LBV, Woodland BDU- o taki klimat mi chodzi.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, wymiany poglądów, opinii, itp. Chętnie przejrzę też jakieś ciekawe fotki czy filmiki- tych akurat jest pełno na jutubie.
Na początek: Z mundurem nie powinno być problemu. Pytanie, co z oporządzeniem? Ze zdjęć i informacji w internecie wywnioskowałem że kamizelki LBV/oporzadzenie ALICE- to właśnie ten okres. Co jednak ciężko mi zauważyć, bo na większości filmów/zdjęc foki są strasznie uje..umorusani;) błotem, kurzem, ziemią, to - czy kamizelki LBV jakie noszą, są olive czy woodland? Czy to już dowolność? Diabeł tkwi w szczegółach;)
Jeżeli jest na forum osoba która zna się na tym, i ma czas i ochotę odpowiedzieć mi na kilka pytań, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam!
Dawid

Zgłębiaj temat i wpisuj co wynajdziesz ;) - S.

Tytuł:
PostNapisane: 30 10 2010, 20:14 

ciekawy materiał o ich broni:

http://www.youtube.com/watch?v=nBTRTEFGbgE

2,3,4 części musisz sam poszukać mi sie nie chce.

Tytuł:
PostNapisane: 30 10 2010, 20:26 

Dzięki:)
Widziałem ten materiał, ale był in inglisz.

Tytuł: Re: NAVY SEALS 1990-2000
PostNapisane: 30 11 2010, 21:11 

Witam,
Jak w temacie-do niedawna wystarczyły mi "niedzielne jebanki", gdzie każdy miał na sobie co chciał, replikę jaką chciał, i generalnie znudziło mi się to. Chciałbym zająć się rekonstrukcją, chociaż może na początek to zbyt mocne słowo- stylizacją foczek z ww okresu. Jednakże moja wiedza w tej dziedzinie jest bardzo powierzchowna, więc przede wszystkim prośba do was, forumowiczów- jeżeli ktoś może mi pomóc poradą, jaki sprzęt, jakie oporządzenie, jak to ugryźć- to bardzo proszę. Często opinia ludzi interesujących się tematem jest bardziej cenna niż kolejna lektura z tematu czy studiowanie fotek.
Jeżeli ktoś, podobnie jak ja, chciałby stworzyć ekipę na wzór SEALów, to również zapraszam- będzie raźniej:)
Gdyby takowa grupa istniała, i szukała "członków"- jestem chętny, nawet bardzo.
Tylko Panowie(i Panie, jeżeli tu zaglądają)- nie interesuje mnie, na chwilę obecną, współczesność ( a dokładniej od roku 2000 wzwyż). Alice, LBV, Woodland BDU- o taki klimat mi chodzi.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, wymiany poglądów, opinii, itp. Chętnie przejrzę też jakieś ciekawe fotki czy filmiki- tych akurat jest pełno na jutubie.
Na początek: Z mundurem nie powinno być problemu. Pytanie, co z oporządzeniem? Ze zdjęć i informacji w internecie wywnioskowałem że kamizelki LBV/oporzadzenie ALICE- to właśnie ten okres. Co jednak ciężko mi zauważyć, bo na większości filmów/zdjęc foki są strasznie uje..umorusani;) błotem, kurzem, ziemią, to - czy kamizelki LBV jakie noszą, są olive czy woodland? Czy to już dowolność? Diabeł tkwi w szczegółach;)
Jeżeli jest na forum osoba która zna się na tym, i ma czas i ochotę odpowiedzieć mi na kilka pytań, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam!
Dawid

Zgłębiaj temat i wpisuj co wynajdziesz ;) - S.

http://bonito.pl/k-90007774-navy-seals

lektura nie zaszkodzi.

PostNapisane: 25 04 2011, 22:21 

Książka poza niewątpliwą wartością merytoryczną nie przedstawia niestety niczego więcej. Uważam że dla kogoś, kto chce poznać historię formacji, założenia, ogół działania- jest ok. Ale jak ktoś to już zna, to będzie się strasznie nudził lekturą, bo jest napisana w specyficzny sposób. Nie ma tego co tygryski lubią najbardziej- opisu sprzętu, taktyki, zdjęć bardziej aktualnych- generalnie wszystko skupia się na początkach i `namie. Niemniej jednak racja, dla kogoś zainteresowanego pozycja obowiązkowa.
Tymczasem dla owych zainteresowanych( chociaż widzę że w Krakowie więcej pasjonatów naszych wschodnich towarzyszy;))- link do ciekawego materiału o nożach, z jakich korzystali/ją chłopaki z silsów:
http://www.knives.pl/forum/index.php?topic=46787.0;topicseen

PostNapisane: 22 02 2012, 23:47 

Trochę odgrzewam kotleta ale co mi tam, zapytać muszę.
I jak tam zgłębianie wiedzy na temat?
Dowiedział się już jakichś konkretów?
Bo tak ogólnie to ja tak bardzo luźno się chłopakami inspiruję i nie ukrywam że najbardziej to własnie klimaty Woodland + LBV + Alicja mnie kręcą (pomijając 'Nam bo to to już zamiłowanie na zupełnie innym poziomie świadomości), takie już modern ale jeszcze bez pro uber szpejów;)
Normalnie wręcz uwielbiam te klimaty:)
Na grzebanie niestety czasu nie mam ale jakby się udało skombinować jakąś wiedzę w pigułce i fundusze by pozwoliły to kto wie;)
Reasumując będę wdzięczny za wszelakie konkretniejsze informację co do szpeju:)

PostNapisane: 22 02 2012, 23:56 

Wśród operacji wykonywanych przez SEALs i podobne oddziały można wyróżnić kilka rodzajów:
- rozpoznanie specjalne,
- akcje bezpośrednie,
- wsparcie militarne,
- działania niekonwencjonalne,
- zwalczanie terroryzmu,
- zapobieganie rozpowszechnianiu broni masowego rażenia,
- operacje współpracy cywilno-wojskowej,
- operacje psychologiczne,
- operacje informacyjne[1].
Chleb powszedni...
http://www.konflikty.pl/a,3894,Czasy_na ... _boju.html

PostNapisane: 23 02 2012, 0:47 

Reasumując będę wdzięczny za wszelakie konkretniejsze informację co do szpeju:)

Proszę Cię bardzo:
http://navyseals.pl/
http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/ ... avy-seals/
Miłej lektury.

PostNapisane: 23 02 2012, 8:57 

Akurat na WMASG jest więcej pieniaczy, niż gości świadomych tego co robią, ale jak interesuje Cię oldskul- to poszukaj, jest tam kilku konkretnych gości: Paweł Supernat i jego chłopaki z Częstochowy chociażby, NAWE Mario, Majkel86. No i na WMASG to raczej wolą klimaty Afgańsko-Irackie.
Zarejestruj się też tutaj: http://www.sealteamthree.net, tam też jest trochę dobrych informacji.
Jeśli masz pytania co do okresu 90-95 to pisz PW, głównie na tych latach się skupiałem- nie jest to nic skomplikowanego, a można tanio i fajnie się wyposażyć- co najważniejsze, w kontrakty.
Dostęp do szpeju ALICE i kamizelek LBV jest spory, pod stylizację/rekonstrukcję nie potrzebujesz nowego szpeju- ja za 200 zł miałem skompletowanego belt kita w tym systemie, plus 20-30 zł na przeróbki krawieckie(samemu szyć nie lubię), więc nie ma porównania z okresem współczesnym- gdzie na sam zestaw M4 w konfiguracji chińskiej należałoby dać pewnie z 1500 zł.

PostNapisane: 23 02 2012, 11:16 

Fajne foto znalazłem w innym wątku:

Obrazek

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

PostNapisane: 23 02 2012, 17:58 

Wmasg jest bardzo dobrym źródłem wiedzy i nie ma tam pieniaczy, tam nie lubią leni i gości którzy wypisują teksty w stylu ,,mam scara z boyi aav acm'a i wyglądam jak delta force, no nie?"

PostNapisane: 23 02 2012, 18:46 

DawidCwik napisał(a):
Akurat na WMASG jest więcej pieniaczy, niż gości świadomych tego co robią, ale jak interesuje Cię oldskul- to poszukaj, jest tam kilku konkretnych gości: Paweł Supernat i jego chłopaki z Częstochowy chociażby, NAWE Mario, Majkel86. No i na WMASG to raczej wolą klimaty Afgańsko-Irackie.
Zarejestruj się też tutaj: http://www.sealteamthree.net, tam też jest trochę dobrych informacji.
Jeśli masz pytania co do okresu 90-95 to pisz PW, głównie na tych latach się skupiałem- nie jest to nic skomplikowanego, a można tanio i fajnie się wyposażyć- co najważniejsze, w kontrakty.
Dostęp do szpeju ALICE i kamizelek LBV jest spory, pod stylizację/rekonstrukcję nie potrzebujesz nowego szpeju- ja za 200 zł miałem skompletowanego belt kita w tym systemie, plus 20-30 zł na przeróbki krawieckie(samemu szyć nie lubię), więc nie ma porównania z okresem współczesnym- gdzie na sam zestaw M4 w konfiguracji chińskiej należałoby dać pewnie z 1500 zł.

Dzięki za stronkę:)
Niewątpliwie się przyda:)
Jeśli o historię SEALs chodzi to jest mi ona doskonale znana więc tu problemu nie ma;)
Już trochę w temacie siedzę ale jeśli o szpej chodzi bardziej pobieżnie.
Co do oporządzenia to akurat w moim przypadku jest myślę że dobrze, jestem absolutnym wyznawcą LBV, systemu ALICE i Woodlando-podobnych kamo więc nie da się inaczej, jak dla mnie najwygodniej w tym;)
Z resztą, zawsze Alicję polecam i LBV wszelkiego rodzaju bo za takie pieniądze moim zdaniem ciężko o coś równie dobrego a już na pewno kontraktowego, a od rozsądnego zakupu do absolutnego zamiłowania nie daleko, co widać na moim przykładzie:)
Gorzej ze szczególikami typu noże, łączność, akcesoria i inne szmery bajery;)
Nie ukrywam że jak dla mnie to jest to bardziej luźna stylizacja niż typowe reko bo to "jak mi wygodniej" jest najważniejsze bo się mam w tym strzelać a nie tylko lansić na fotach;)
Co nie zmienia faktu że zawsze można coś dodać co by było "bardziej";)
Dziękować raz jeszcze za podsunięcie stron:)
Może coś uda się wygrzebać co by pasowało do tamtych klimatów a przydało się w ASG:)
Do ustrzelenia kiedy;)

PostNapisane: 23 02 2012, 19:49 

@Orion: Z detali- polecam customizację sprzętu: buttpack, kapelusz, oczywiście najważniejsze- sam mundur(na RAID)- ale to już pewnie wiesz:) Takie czasy były, że sprzęt kontraktowy był pancerny, ale nie zawsze odpowiadał chłopakom, no to go zmieniali we własnym zakresie- wtedy nie było wysypu firm szyjących dla wojska:)

Tutaj fajny opis noży w silsach: http://www.knives.pl/forum/index.php?topic=46787.0;topicseen

Tutaj z kolei jest sporo ciekawych informacji, między innymi jak zrobić boonie hat lub jak przeszyć buttpacka, żeby dało się nosić plecak : http://supertac.blogspot.com/
Na forum seal team three w dziale greenside ops bodajże masz mnóstwo starych zdjęć chłopaków z Częstochowy.

@Śrubokręt : Masz rację, po części. Ja bardzo wiele się "nauczyłem" z WMASG, zarówno o airsofcie, jak i o szpeju- czy innych militarnych zagadnieniach, które były mi obce. Ale niestety jest tam sporo osób pokroju "muszę dobić do 500 postów, to będą mnie szanować", czyli: nie mam nic do powiedzenia, to wrzucę post: "szukaj w google", "było", "wujek google Ci pomoże". Niestety temat jest wąski, bo jedyne na czym można się opierać w wielu przypadkach to fotki- a nie każdy umie rozróżnić niektóre gadżety. Kamizelka ISAAK a np LBT 1195 to prawie to samo, a jednak jest sporo różnic które tylko posiadacz może wyszczególnić. Przeróbki customowe, jak np. obcinanie kieszeni na granaty z ładownic LC i przeszywanie ich na pokrowce na manierki też nie są zawsze dobrze widoczne- ja uważam że należy ludziom pomagać, a nie odsyłać ich do "wujka google"(oczywiście są granice, niemniej jak gość nie wykazuje się chamstwem, totalnym lenistwem, to czemu nie? W imię jakiej idei?), należy pamiętać że gdyby spece z różnych dziedzin nas interesujących tak wszystkich traktowali- to szkolenia CQB, strzeleckie, i inne z zakresu taktyk/działań spec-jednostek organizowalibyśmy sobie sami, po obejrzeniu "Black Hawk Down" czy innego hitu hollywoodu. Ludzie na forach internetowych zapomnieli, czym jest zwykła ludzka życzliwość:)

Myślę że nikomu nie umyka fakt, że podobno 24 lutego ma być premiera "Act of Valor" :) Może jakaś "masówka" do Multikina czy innego ajmaxa?

PostNapisane: 23 02 2012, 20:40 

Jak ktoś obejrzy wątek to tam mnie też ktoś zjechał za to, że zapytałem o szpej do nurkowania. Ja tam się tym nie przejmuję. Wystarczy zadawać właściwe pytania a uzyska się odpowiedź, np Bryndza dostał wymiary RSOVa.

PostNapisane: 23 02 2012, 20:47 

DawidCwik napisał(a):
@Orion: Z detali- polecam customizację sprzętu: buttpack, kapelusz, oczywiście najważniejsze- sam mundur(na RAID)- ale to już pewnie wiesz:) Takie czasy były, że sprzęt kontraktowy był pancerny, ale nie zawsze odpowiadał chłopakom, no to go zmieniali we własnym zakresie- wtedy nie było wysypu firm szyjących dla wojska:)

Myślę że nikomu nie umyka fakt, że podobno 24 lutego ma być premiera "Act of Valor" :) Może jakaś "masówka" do Multikina czy innego ajmaxa?

I kolejna porcja przydatnych linków:)
Dziękować:)
Co do munduru to się nosze i noszę z przerobieniem może co by bardziej "na patencie" było ale coś się do końca zmotywować nie mogę żeby mój zad ruszyć;)
Co do kapelusza, jakoś booney mi nie leży, nie kojarzysz jak wyglądała opcja na "marineskę" wtedy?
Wiem że teraz są one na porządku dziennym, szczególnie w BUDS, ale jak to było wtedy?

Na Act Of Valor bym poszedł ale puki co finanse nie puszczają, po Matki Boskiej Pieniężnej za to na pewno się przejdę:)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona