Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: NAVY SEALS 1990-2000
PostNapisane: 23 02 2012, 21:00 

Btw, RAIDy w m81 nosili wtedy już?

PostNapisane: 23 02 2012, 21:08 

Dzisiaj kupiłem "Komandosa" Marcinko,gościa z Seal T.Six i szczerze polecam już po 70 stronach
Dla miłośników tej formacji i nie tylko,czytadlo idealne

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

PostNapisane: 23 02 2012, 21:31 

Też będzie w mojej kolekcji:) Postać legendarna, choć kontrowersyjna.

W marineskach to tylko widziałem zdjęcia z BUD/S, no i "Tears of the Sun"- ale jak planujesz robić z tego bazę pod stylizację to zacznij od zamontowania aimpointa jak Bruce Willis:)
Boonie u nich w zielonej to podstawa. A przerobiony jest o wiele lepszy od wszelkiego rodzaju patrol capów czy marinesek- krótkie rondo, paracordzik na pierdoły, trochę velcro-wg mnie świetny patent.
Przeszycie kieszeni pod bluzę a`la RAID, zgodnie z tym co wiem, to: kieszenie z klaty na ramiona, z dołu bluzy na klatę, wszystko oczywiście jak nam wygodniej- a wygodniej jest pod kątem;) Dodatkowo na ramionach można wrzucić velcro do znaczników swój/obcy. Koszt takiego zabiegu u krawcowej mnie wyniósł 30 zł- więc grosze:) Jak ktoś ma smykałkę to może pobawić się sam.
Co do tego czy nosili- z tego co się orientuję(ale mogę być w błędzie) bluza RAID to jest jakiś tam etap "ewolucji" BDU a nie customowa przeróbka. Ale silsi przerabiali te mundury już wcześniej- bo jak wiadomo, kieszenie w dolnej części bluzy są zbędne (i tak albo bluza ląduje w spodniach, albo na tych kieszeniach spoczywa beltkit, a więc i tak nic do nich nie włożymy).

Ja się zgadzam że fora internetowe są pełne ludzi posiadających wiedzę, chodziło mi tylko o to żeby nie robić sztucznej otoczki tajemnicy wokoło tego, jak nie trzeba. O ile elementarna wiedza leży w zasięgu ręki, i należy wykazać się umiejętnością surfowania po stronach, tak nie uznaję zbywania każdego, kto się chce czegoś dowiedzieć. Właściwe pytania to jedno, kompetentna i życzliwa osoba po drugiej stronie monitora to drugie:)

PostNapisane: 23 02 2012, 22:06 

Marineska w BUD/S dlatego, że marines mogą do niego przystąpić (chyba, że z field capem pomyliłeś), ale po kursie, a gdzie tam, ośmiokątna czapeczka tylko w korpusie.

PostNapisane: 23 02 2012, 22:39 

Nigdzie nie napisałem że chodzą w Marineskach:) Nie wiem jak wygląda field cap, ale możliwe że jest to dokładnie to o czym mówisz- jednak rekruci wszyscy otrzymują to samo na czas szkolenia, niezależnie czy z USMC czy z Navy.

http://perfectonline.com/fitness_blog/wp-content/uploads/2010/03/aldenredlifejacket3.jpg

http://www.navy.com/.imaging/stk/navy/zoom/dms/navy/img/opener/030622-N-3953L-106/document/030622-N-3953L-106.jpg

http://dmn.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2011/12/Basic-Underwater-Demolition-SEAL-BUDS.jpg

http://www.defense.gov/DODCMSShare/NewsStoryPhoto/2008-11/scr_030415-N-3953L-039.jpg

Możliwe że to są inne czapki- w takich widać rekrutów i instruktorów niektórych grup tylko na zdjęciach z BUD/S. Marineska do stylizacji czy rekonstrukcji jest błędem i tyle:) W polu ich nie noszą.

PostNapisane: 23 02 2012, 23:16 

Nigdzie nie napisalem, że napisałeś, że w nich chodzą :mrgreen:

PostNapisane: 26 02 2012, 10:44 

Witam.
Jeśli jeszcze o tą marineskę chodzi to miałem na myśli taką:
http://visboo.com/img/first/navy_seals_04.jpg
Możliwe że się inaczej zwie ale jak dla mnie i czopka Pana z Marines jak i czopka Pana z SEALs różni się tylko kamuflażem praktycznie.
Aczkolwiek podkreślam że nie mam zbyt wprawnego oka w tym temacie.
Jeśli jednak ktoś z was wie jak się ich "marineski" nazywają będę wdzięczny, będzie mi łatwiej znaleźć.
A co do na styl Tears of the Sun to z tego co słyszałem, pomijając Aimpointa, mieli dość dobrze uszpejenie zrobione bo podobno dobrych i nie idących w pitu pitu konsultantów mieli.
Nie ukrywam też że mi się podoba, tylko tak jak mówiłem bardziej mi chodzi o czerpanie pomysłów z uszpejeń niż takie na serio reko (chyba że samo z tego wyjdzie;) ).
Opinia na temat trafności reko z TotS zaczerpnięta z gearwhore i paru innych randomowych for.
Co do tego booneya jeszcze pomyślę i może na próbę sobie takowego wymodzę ale jakoś nigdy się w booneyach dobrze nie czułem, mam normalnego w Tiger Stripe i przyznam że teraz głównie leży i kurz zbiera bo jakoś moja głowa za nim nie przepada;)

PostNapisane: 17 12 2012, 16:13 

Witam. To jest mój pierwszy post na tym forum, więc przeraszam jeśli coś przeoczyłem.

Mam pytanie związane z tym zdjęciem:
http://img103.imagevenue.com/img.php?im ... 1198lo.jpg

Na pewno większość z Was widziała te zdjęcie. Chciałbym się na nim wzorować, jednak mam kilka pytań:
Jaką kamizelke na pociski do granatów ma ten człowiek. Nie wydaje mi się, żeby miał on lbvke z panelem na pociski do m203. Czy jest to ta starsza kamizelka, co mieli np. Rangersi w somalii? Jakie szanse są na to, żeby sealsi używali LBVki z w/w panelem. Z tego co wyszperałem na necie pierwsze LBVki weszły w 1988 roku do użycia. Jednak te z wymiennymi panelami były wersją rozwojową i przez wchodzące wyposażenie MOLLE nie były zbyt powszechne w armii. Nie udało mi się znaleźć kiedy używane były te rozwojowe wersję. Jeszcze podczas "restore hope" używane były te starsze granade carriery.
Następnym pytaniem jest plecak. Wcześniej dałbym sobie rękę uciąć, że to jest ALICE Med. Ale Alicje przecież chyba nie miały dodatkowych taśm w systemie alice. Czy były one tylko tak przyszyte?
Ostatnim moim pytaniem są te linki na rączce transportowej. Czemu one mogą służyć?

PostNapisane: 24 12 2012, 12:34 

Do autora tematu:
Jeśli dalej poszukujesz ludzi do dzielenia pasji oldschoolowych Navy Seals to 3 foki-wannabe are reporting for duty!
Daj mi jakiś namiar na siebie to sie dogadamy :D

Co do leśnego wyposażenia fok, to z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że wyposażenie w tamtych czasach było dość ubogie. Panowie piszący powyżej już praktycznie wszystko na ten temat powiedzieli (z ogólników). Całość oporządzenia to ALICE oraz IIFS, przerobione bardziej lub mniej (w zależności od potrzeb każdego z operatorów). Foki zwykle nie bujały się w kamizelkach balistycznych typu PASGT, no bo przecież nie są to jednostki liniowe, a specjalne, dla których kontakt z wrogiem jest ostatecznością.
Przyznam szczerze, ze moim konikiem byli Marines za czasów bitwy o Fallujah i dopiero niedawno zacząłem szukać informacji na temat NS. Jest ich w sumie bardzo mało i zarówno kwestia skarpetek, jak i GI majtasków pozostaje dla mnie tajemnicą. Wg mnie cały fun udawania jednostek specjalnych tego okresu to robienie (przerabianie) szpeju pod siebie, A nie kupowanie gotowcow :)
Pozdrawiam

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2