Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: ZS ,,Strzelec'' OSW JS2039 Kraków ogłasza nabór wiosenny!
PostNapisane: 29 03 2013, 0:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 03 2013, 21:02
Lokalizacja: Kraków, Oleandry
Jednostka Strzelecka 2039 Kraków

Obrazek

Jednostka Strzelecka 2039 Kraków Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej powstała w wyniku połączenia dwóch struktur ZS "Strzelec" OSW działających na terenie Krakowa: Jednostki Strzeleckiej 2040, skupiającej się na przeszkoleniu unitarnym i ogólnowojskowym oraz Jednostki Strzeleckiej 2039, celującej w przeszkoleniu specjalnym i nieregularnym i kontynuującej tradycje nieistniejącej już Jednostki Strzeleckiej 2029.

W wyniku tego budującego porozumienia powstała jedna, liczna i silna struktura.

JS 2039 Kraków dzieli się na cztery plutony:

- I pluton specjalny (którego Strzelcy szkolą się z zakresu działań nieregularnych, technik przetrwania i bytowania w terenie leśnym oraz górskim, taktyki walki w pomieszczeniach zamkniętych),

- II pluton regularny "Kraków",

- III pluton regularny "Niepołomice"

- IV pluton regularny "Zabierzów-Krzeszowice",

W niedalekiej przyszłości powstaną kolejne trzy plutony JS 2039 Kraków, których to dowódcy i kadra odbywają obecnie szkolenie w pozostałych plutonach JS 2039 Kraków.

Podstawą regularnego przeszkolenia strzeleckiego są szkolenia unitarne i ogólnowojskowe z zakresu między innymi: taktyki zielonej, poruszania się na polu walki, obrony przeciwchemicznej, łączności, terenoznawstwa, strzelectwa (z broni krótkiej i długiej), bronioznawstwa i zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną, musztry oraz znajomości stopni i regulaminów.

Częstymi instruktorami na zajęciach i szkoleniach JS 2039 są żołnierze zawodowi Wojska Polskiego z krakowskich Jednostek Wojskowych, społecznie i w swym wolnym czasie dzielący się ze Strzelcami pasją i profesjonalizmem. Uzupełnieniem zajęć prowadzonych przez kadrę JS 2039 są kilkudniowe kursy wyjazdowe. Po zakończeniu przeszkolenia unitarnego kandydaci do JS 2039 składają przyrzeczenie strzeleckie i otrzymują pierwszy stopień strzelecki, zyskując możliwość brania udziału w szkoleniach specjalistycznych oraz dowodzenia strukturami taktycznymi i organizacyjnymi Jednostki, od sekcji aż po pluton.

Strzelcy z JS 2039 są stałymi uczestnikami kursów organizowanych przez stowarzyszenie Obrona Narodowa, czynnie wspierając ideę licznej i silnie zakorzenionej lokalnie obrony terytorialnej.

Jednostka Strzelecka 2039 Kraków, jako struktura terenowa Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej jest jedyną działającą legalnie w Krakowie młodzieżową organizacją paramilitarną, apolityczną (co nie znaczy: bezideową) i wolną od wpływów jakichkolwiek partii politycznych.

Decyzją nr 31/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 marca 1995 r. w sprawie współdziałania Sił Zbrojnych RP ze Związkiem Strzeleckim "Strzelec" OSW, oficjalnym ubiorem Strzelca jest mundur polowy - odmiana wojsk lądowych. Związek Strzelecki posiada własne obszycia mundurowe i stopnie, odróżniające Strzelców od żołnierzy Wojska Polskiego. Krakowska Jednostka Strzelecka działa w porozumieniu z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Krakowie a także niektórymi krakowskimi i niepołomickimi szkołami oraz Związkiem Legionistów Polskich i Muzeum Czynu Niepodległościowego w Krakowie.
Siedziba Jednostki znajduje się w Domu im. Józefa Piłsudskiego na Oleandrach. W ramach wychowania patriotycznego Strzelcy JS 2039 często biorą udział w uroczystościach rocznicowych u boku krakowskich kombatantów a także pomagają w organizacji i uczestniczą w Marszach Pamięci o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Członkowie JS 2039 Kraków czynnie propagują pamięć o wszystkich walczących za wolność i niepodległość Polski.
Dzięki uprzejmości Związku Legionistów Polskich Jednostka Strzelecka 2039 posługuje się historycznym sztandarem Federacji Polskich Związków Obrońców Ojczyzny jako organizacji bliskiej ZS "Strzelec" OSW w założeniach statutowych. Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2039 wspomagają krakowskie akcje społeczne i charytatywne.

Obrazek

Od początku powstania Jednostki Strzeleckiej 2039 Kraków jej członkowie regularnie biorą udział w następujących kursach i szkoleniach zewnętrznych:

- Szkolenie Unitarne (Nowy Sącz)
- Strzeleckie Szkolenie Spadochronowe (Częstochowa)
- SERE (Częstochowa)
- Kurs Piechoty (Łódź)
- Kurs walki w pomieszczeniach zamkniętych (Warszawa)
- Kurs Walki w Mieście (Łódź)
- Kompania w Natarciu (Wodzisław)
- Kurs medycyny polowej "Combat Life Saving" (Łódź)
- Szkolenie w warunkach górskich (SFOR Żywiec)

Jednostka Strzelecka 2039 Kraków Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji-Społeczno Wychowawczej działa społecznie i zrzesza młodzież (od 13 roku życia jako Orlęta i od 16 roku życia jako Strzelcy) i dorosłych, stawiając przed sobą cele ujęte w przedwojennym statucie Organizacji: zadaniem Stowarzyszenia jest pomnażanie wartości i mocy narodu, dla rozwijania mocarstwowej potęgi Państwa.

Nie czekaj dłużej. Wyjdź z domu - zostań Strzelcem!

Obrazek

Dla chętnych kandydatów:
Kontakt:
e-mail: dowodca@js2039.pl
gg: 4231730

Każdy może do nas wstąpić, lecz nie każdy może zostać!

http://js2039.pl/rekrutacja
http://js2039.pl/historia-zwiazku
http://js2039.pl/galeria

Strona na facebook-u:
http://www.facebook.com/js2039?fref=ts

Pluton Specjalny:
http://www.youtube.com/watch?v=xHD2bJP8MEY

ZAPRASZAMY!

_________________
Jednostka Strzelecka 2039 Kraków Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej

http://www.js2039.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZS ,,Strzelec'' OSW JS2039 Kraków ogłasza nabór wiosenny
PostNapisane: 29 03 2013, 10:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 01 2010, 20:16
Lokalizacja: Kraków
Zawsze mnie zastanawiało poco są te niebieskie chusty?

_________________
  ▲
▲ ▲

POLISH SPACE MARINES


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZS ,,Strzelec'' OSW JS2039 Kraków ogłasza nabór wiosenny
PostNapisane: 29 03 2013, 10:42 

Dołączył(a): 30 07 2010, 18:01
Lokalizacja: Krakoff
Chusty są używane przy wystąpieniach, świętach etc z mundurem polowym, są zazwyczaj w kolorze beretu- tu na zdjęciu też, a co poradzisz na to że zające mają zielone berety wpadające w niebieski;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZS ,,Strzelec'' OSW JS2039 Kraków ogłasza nabór wiosenny
PostNapisane: 29 03 2013, 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 03 2013, 21:02
Lokalizacja: Kraków, Oleandry
My jako Krakowska JS takowych nie posiadamy, jednakże wtedy tj 13.05.2012 mieliśmy wspólny marsz z innymi JS z Polski a oni takie mają i prosili abyśmy włożyli.
Polecam oglądnąć marsz z Dnia Niepodległości.
Tam idziemy bez.
Pozdrawiam!

_________________
Jednostka Strzelecka 2039 Kraków Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej

http://www.js2039.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL