Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warsztaty ratownictwa taktycznego TCCC z Def-con
PostNapisane: 17 01 2016, 19:08 

https://www.facebook.com/events/1551075791879992/

Tytuł: Re: Warsztaty ratownictwa taktycznego TCCC z Def-con
PostNapisane: 18 01 2016, 0:13 

Osobiście nie polecam Def-Conu. Kiedyś na Pasterniku robili szkolenia z zakresu strzelectwa z AK i Glocka. Poza faktem, że omówili kawął materiału w jedno szkolenie, który normalnie się robi na mnóstwa spotkaniach, to jeszcze uczyli złych nawyków posługiwania się bronią. O szeregu innych błędów to już nie ma co wspominać. Nie spodziewam się, że TCCC wyjdzie im lepiej.

PostNapisane: 18 01 2016, 9:18 

PostNapisane: 18 01 2016, 10:16 

Warsztaty prowadzę osobiście w razie pytań proszę pisać :)
Miło mi słyszeć że kursanci narzekają na zbyt duży zakres wiedzy na szkoleniu.Poziom I szkolenia strzeleckiego w założeniu był nastawiony na przekazanie możliwie największej wiedzy teoretycznej.Czarny chciałbym poznać twoją opinie na temat złych nawyków i szeregu innych błędów jakie widziałeś na tym szkoleniu (rozumiem że brałeś w nim udział skoro wypowiadasz się na jego temat).Pozdrawiam

PostNapisane: 18 01 2016, 22:12 

KubaN.E.S.T napisał(a):
Witam
Warsztaty prowadzę osobiście w razie pytań proszę pisać :)
Miło mi słyszeć że kursanci narzekają na zbyt duży zakres wiedzy na szkoleniu.Poziom I szkolenia strzeleckiego w założeniu był nastawiony na przekazanie możliwie największej wiedzy teoretycznej.Czarny chciałbym poznać twoją opinie na temat złych nawyków i szeregu innych błędów jakie widziałeś na tym szkoleniu (rozumiem że brałeś w nim udział skoro wypowiadasz się na jego temat).Pozdrawiam

Chłopaki z innego forum (FB Broń Palna) już ci wyjasniali sprawę, z tego co mi jedna osoba zgłaszała, ale widzę, że ty dalej swoje.

PostNapisane: 18 01 2016, 23:28 

Czarny, a na tamtym forum też Cię tak lubią jak tutaj? :lol:

PostNapisane: 18 01 2016, 23:28 

Kic kic kic zajączku :)

11:05 PM

PostNapisane: 19 01 2016, 1:07 

Obrazek

PostNapisane: 19 01 2016, 10:18 

Czarny to byłeś czy nie byłeś?
Jeśli tak to napisz tutaj bo może oni wiedzą ale ja bym też chciał a nie jestem zarejestrowany na tamtym forum.

PostNapisane: 19 01 2016, 11:16 

Panowie z forum (fb broń palna) zwrócili nam uwagę na zbyt trudne elementy jak na poziom I z czym się zgadzam bo kursanci strzelali z trudnych pozycji.Ich uwagi jako osób prowadzących szkolenia strzeleckie były dla nas cenne.Natomiast dalej nie usłyszałem od Pana czarnego uwag dotyczących złych nawyków oraz szeregu innych błędów jakie były na tym szkoleniu.Z wypowiedz mogę stwierdzić że nie byłeś na tym szkoleniu oraz nie potrafisz mi powiedzieć jakich to złych nawyków kursanci nabyli podczas kursu :)
Nie chce się tu wykłócać na temat szkolenia strzeleckiego ponieważ nie to jest głównym tematem.
Na warsztaty serdecznie zapraszam wszystkich (oraz Pana czarnego) koszt to 20 zł wiec jest tak niewielki że każdy będzie mógł uczestniczyć.Proszę nie rozpisywać się tutaj na inny temat niż warsztaty oraz wypowiedzieć się po ich ukończeniu chętnie poznam Państwa zdanie na ich temat.

PostNapisane: 19 01 2016, 12:03 

Slawek napisał(a):
Czarny, a na tamtym forum też Cię tak lubią jak tutaj? :lol:

Nie wiem, bo tam już od dawien dawna się nie udzielam. Zresztą mam w nosie czy ktoś mnie lubi czy nie.

Martinez napisał(a):
Czarny to byłeś czy nie byłeś?
Jeśli tak to napisz tutaj bo może oni wiedzą ale ja bym też chciał a nie jestem zarejestrowany na tamtym forum.

Na szkoleniu byłem pośrednio, bo tak się złożyło, że oni mieli szkolenie 10 stycznia, a ja wtedy byłem na Pasterniku. Kojarzę też instruktora, biegał w Camogromie z logiem Polski Walczącej na bodajże lewym ramieniu. Korzystali ze środkowej strzelnicy myśliwskiej, bo pierwsza po prawej była zajęta przez jakichś mundurowych, do których albo on, albo jego kumpel mieli jakieś wąty.

PostNapisane: 19 01 2016, 12:20 

KubaN.E.S.T napisał(a):
Panowie z forum (fb broń palna) zwrócili nam uwagę na zbyt trudne elementy jak na poziom I z czym się zgadzam bo kursanci strzelali z trudnych pozycji.Ich uwagi jako osób prowadzących szkolenia strzeleckie były dla nas cenne.Natomiast dalej nie usłyszałem od Pana czarnego uwag dotyczących złych nawyków oraz szeregu innych błędów jakie były na tym szkoleniu.Z wypowiedz mogę stwierdzić że nie byłeś na tym szkoleniu oraz nie potrafisz mi powiedzieć jakich to złych nawyków kursanci nabyli podczas kursu :)
Nie chce się tu wykłócać na temat szkolenia strzeleckiego ponieważ nie to jest głównym tematem.
Na warsztaty serdecznie zapraszam wszystkich (oraz Pana czarnego) koszt to 20 zł wiec jest tak niewielki że każdy będzie mógł uczestniczyć.Proszę nie rozpisywać się tutaj na inny temat niż warsztaty oraz wypowiedzieć się po ich ukończeniu chętnie poznam Państwa zdanie na ich temat.

I wszystkie te uwagi poszły w las. Bo znowu nawaliłeś w obecnym szkoleniu tyle materiału, że hej. Gwarantuje ci, że uczestnicy się wyłączą po paru godzinach i zaczną odwalać robotę, byleby odwalić. Tak na marginesie. Samo Badanie urazowe(patrz wasz program), pełne badanie urazowe się przerabia przynajmniej w parę zajęć po 4 h. A tak przynajmniej mnie szkolono. I byłem w grupie liczącej kilka osób. Tak ogarnialiśmy materiał, by przynajmniej każdy z nas po razie to przećwiczył. Jesteś z tego co zauważyłem Ratownikiem Medycznym, więc sam o tym powinieneś dobrze wiedzieć. W mojej opinii nie ma fizycznie szans, aby każdy z waszych uczestników przećwiczył Badanie urazowe choćby raz. Bo będziecie pędzić, żeby wyrobic cały materiał. Pierwszy błąd, taki sam, jak przy strzelaniu. Uczycie ludzi technik strzeleckich z postawy klęczącej i w ruchu, jak nawet nie opanowali podstaw. To tak jakbym ja chciał nauczać ( na pewno wiesz o co mi chodzi) ludzi Medycyny Ratunkowej, podczas gdy w ogóle nie ogarniają EKG, farmakologii i medycznych Czynności ratunkowych. Rzuce parę przykładów:
https://www.facebook.com/DefconKrakow/p ... =3&theater - łokieć należy bardziej trzymac przy sobie, postawa powinna charakteryzowac się środkiem ciężkości w strone miednicy,a facet ewidentnie źle ustawił nogi. Nogi ustawiamy nieco jak w pozycji sztuk walki. Tułów powinien w tym przypadku być nieco odgięty w prawo.
https://www.facebook.com/DefconKrakow/p ... =3&theater - kciuk lewej ręki kładziemy na rękę drugą. Postawa nieprawidłowa do szkolenia podstaw strzelania taktycznego, a przynajmniej kilka razy spotkałem się z takową np na strzelnicy. Mylicie szkolenie taktyczne ze sportowym. To postawa przy strzelaniu sportowym.
https://www.facebook.com/DefconKrakow/p ... =3&theater - Kompletna porażka. Chyba tylko prawidłowo trzyma pistolet w dłoni. Postawa za bardzo wychylona do przodu, na moje oko nogi nieco szerzej powinien ustawić i zrobic środek ciężkości na jaja.
Nie chce mi się dalej analizować. Pewnie i tak puścisz to kantem, więc nie będę marnował czasu. Powiem ci tak. Mnie szkolono od podstaw. Najpierw budowa, rozbierania, składanie broni i zasady bezpieczeństwa. Szkolenie to trwało dobre parę godzin. Dopiero po tym uczono mnie od podstaw, poprawnej postawy strzeleckiej, dobywanie broni z kabury (zacząłem od Glocka) i równiez zasad bezpieczeństwa. Póki instruktor nie bł usatysfakcjonowany z postawy strzeleckiej - nie było mowy o strzelaniu na ostro do tarczy.

PostNapisane: 19 01 2016, 13:51 

To kosztuje 20zł :D. Potraktuj to jako formę zabawy w bycie tacticool i fajnym i tyle :P. Chyba nie spodziewasz się, że w 8 godzin porządnie nauczysz się czegokolwiek.

PostNapisane: 19 01 2016, 14:09 

"Kojarzę też instruktora, biegał w Camogromie z logiem Polski Walczącej" Nie miał Polski Walczącej i przyczepił się nie do mundurowych ale do obrony terytorialnej ponieważ strzelali amunicją smugową która rykoszetowała poza tor strzelecki :)
Jeżeli byłeś w grupie kilku osobowej i po KILKU zajęciach 4 godzinnych przećwiczyłeś raz badanie urazowe to gratuluje instruktorowi :)Na 100% umiecie to badanie teoretycznie.
Gwarantuje ci że każda osoba która będzie na warsztatach wykona badanie urazowe kilku razy i nie będziemy pędzić aby się wyrobić z materiałem.Również nie miało to miejsca na szkoleniu strzeleckim ale ty wiesz lepiej byłeś pośrednio.A teraz twoje przykłady zaznaczyć jednak trzeba że te zdjęcia nie przedstawiają 100% prawidłowej pozycji strzeleckiej i zawierają błędy ale nie te o których ty mówisz :)
1 https://www.facebook.com/DefconKrakow/p ... =3&theater
"łokieć należy bardziej trzymac przy sobie, postawa powinna charakteryzowac się środkiem ciężkości w strone miednicy,a facet ewidentnie źle ustawił nogi. Nogi ustawiamy nieco jak w pozycji sztuk walki. Tułów powinien w tym przypadku być nieco odgięty w prawo."Bzdura kto cię tak uczył ??Jedynie z czym się zgodzę to o łokciach ale czy wiesz dlaczego mają być blisko ???
2 https://www.facebook.com/DefconKrakow/p ... =3&theater "kciuk lewej ręki kładziemy na rękę drugą. Postawa nieprawidłowa do szkolenia podstaw strzelania taktycznego, a przynajmniej kilka razy spotkałem się z takową np na strzelnicy. Mylicie szkolenie taktyczne ze sportowym. To postawa przy strzelaniu sportowym."Kolejna bzdura nie wiesz jak trzymać broń krótką.Wiesz jak wygląda postawa sportowa ???
3
https://www.facebook.com/DefconKrakow/p ... =3&theater - Kompletna porażka. Chyba tylko prawidłowo trzyma pistolet w dłoni. Postawa za bardzo wychylona do przodu, na moje oko nogi nieco szerzej powinien ustawić i zrobic środek ciężkości na jaja. Bzdura to nie jest strzelanie sportowe :)A co do sportowego mam ogromne wątpliwości czy wiesz jak wyglądają pozycję sportowe.
Gdybyś rzeczywiście był na tym szkoleniu nawet pośrednio to wiedział byś że budowa zasada działania broni zasady bezpieczeństwa zajęcia teoretyczne itp były przed strzelaniem dokładnie skrupulatnie i praktycznie omówione.Nie wiem gdzie Cie uczono oraz ile trwało to szkolenie,nie będę też wypowiadać się na temat skutków tego szkolenia w twoim przypadku.Dlatego nie będę dyskutować już tu na temat strzelectwa ponieważ nie jest to główny temat zaznaczam to po raz kolejny.Jedyne co mi pozostaje to zaprosić Cię na warsztaty,jestem bardzo ciekawy tych godzin spędzonych na badaniu urazowym oraz innych czynnościach medycznych których nie mają w ratownictwie taktycznym.Jeżeli już chcesz się wypowiadać na temat szkolenia jakiejkolwiek firmy polecam Ci wzięcia udziału w takim szkoleniu to da ci prawo do oceny takiego szkolenia.Nie chce Cię tu oczywiście obrazić jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam nie to miałem na celu.

PostNapisane: 19 01 2016, 16:23 

Czarny 447 napisał(a):
. Pewnie i tak puścisz to kantem, więc nie będę marnował czasu.

Nie dało się po prostu tyle napisać?

War... War never changes...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]