Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KADRA XXX - PROPOZYCJA POŁĄCZENIA KADRY A z B*
PostNapisane: 23 01 2012, 22:27 

Wobec tego chce uzyskać odpowiedź na moje pytanie.
Czy reaktywować kadre która będzie filtrować młodzież czy będą to robić "organizatorzy" we własnym zakresie?

PostNapisane: 23 01 2012, 22:28 

Jestem za reaktywacją. Wolna amerykanka doprowadziła donikąd.

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

PostNapisane: 23 01 2012, 22:29 

Moim zdaniem reaktywacja zakończy spiny na strzelaniach i umili wszystkim czas spędzony na strzelaniach.

POLISH SPACE MARINES

PostNapisane: 23 01 2012, 22:33 

PRzemO napisał(a):
Wobec tego chce uzyskać odpowiedź na moje pytanie.
Czy reaktywować kadre która będzie filtrować młodzież czy będą to robić "organizatorzy" we własnym zakresie?

Zamiast przepraszać ,przetrzyj Przemek proszę kilka kartek,zrobi się luzniej,

Oczywiście ze tak,po to aby na zawarcia nie wchodzili lewi kozacy,prawi terminatorzy,szybsi od kul,buraki i inne matoly

Reaktywować,wprowadzi jak dawniej poreczajacego,a nie jak teraz po wigilijnych prezentach,prosto z Afganu pojawiają się prawdziwi spece...
Orgowie dodatkowo powinni śledzić listy i poprzez pw sprawdzać rekomendy

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

PostNapisane: 23 01 2012, 22:38 

W takim razie temat zostaje wyczyszczony ze spamu itp.

Jestem w stanie ogarnąć kadre w ciągu dwóch tygodni, kto będzie chętny i przejdzie pomyślnie "filtracje" zostanie przyjęty.

PostNapisane: 24 01 2012, 0:08 

PRzemO napisał(a):

Jestem w stanie ogarnąć kadre w ciągu dwóch tygodni, kto będzie chętny i przejdzie pomyślnie "filtracje" zostanie przyjęty.

TYLKO NIE SKREŚLAJ OD RAZU MŁODZIKÓW ZE WZGLĘDU NA WIEK. CZĘŚĆ CHŁOPKÓW JEST KUMATA. PAN OBAMA JUŻ POKAZAŁ SIĘ Z "DOBREJ" STRONY WIĘC MU DZIĘKUJEMY.

PostNapisane: 24 01 2012, 6:45 

PRzemO napisał(a):

TYLKO NIE SKREŚLAJ OD RAZU MŁODZIKÓW ZE WZGLĘDU NA WIEK. CZĘŚĆ CHŁOPKÓW JEST KUMATA. PAN OBAMA JUŻ POKAZAŁ SIĘ Z "DOBREJ" STRONY WIĘC MU DZIĘKUJEMY.

Sam wiem o tym najlepiej :wink:

Kadra XXX to głównie młodzi ludzie, ale w pełni ogarnięci, nie sprawiający problemów na strzelankach.

PostNapisane: 24 01 2012, 9:19 

wmasgujecie się Panowie. Posty które nie są po linii- wylatują. Bardzo źle to o moderatorstwie świadczy. Ogarnijcie się (taki apel) bo dwa wumasgi to o jeden za dużo.

PostNapisane: 24 01 2012, 10:35 

Zgadzam się z Dexterem.

Nie mam obecnie czasu bawić się w ogarnianie czegokolwiek, ale trzymam kciuki za wszelkie pożyteczne inicjatywy.

Ja to widzę tak:

Pierwotny pomysł utworzenia grupy strzelającej się wg schematu: stara gwardia + wybrane osoby 16+ nie jest zły. Wiele osób młodszych jest bardziej ogarniętych niż te starsze i to żadna nowość. Od zawsze problem rozbijał się o to, że nikomu nie chciało sie zbierać karteczek, sprawdzać wieku itd. Jeżeli ma na to ochotę Przemo, to chwała mu za to i niech działa.

Co do składu osobowego: sami decydujcie, kto może z Wami strzelać. Tylko proszę uniknać akcji w stylu: "Ty z nami nie będziesz strzelał, wylot z asg.krakow!" Bo na forum działają różne grupy. I jeżeli Panu Obamie podziękuje grupa strzelająca na Mydlnikach - jej sprawa. Ale zabroni mu też brać udział w rozgrywkach na Arenie, Hali, czy Taktycznym? Raczej nie.

Dlatego dla przejrzystości, po prostu niech inicjator strzelanki w miejscu otwartym, pisze w pierwszym poście kto jest zaproszony, albo względnie kto nie jest. Jeżeli ktoś podpadł na strzelaniu i sprawa wychodzi bądź w praniu bądź na forum, trzeba w kulturalny sposób rzecz wyjaśnić, a jak się nie da, to podziękować za współpracę w tym gronie.

Posty skonstruowane np. tak: "strzelanie na F50, +18 oprócz tych, którzy wiedzą, że nie są mile widziani, +16 dla tych, którzy złożyli do Przema papiery".

Jeśli idzie o mnie, to na strzelaniach bywam rzadziej niż kiedyś i nie interesuje mnie, jakie są obecne relacje i kto jest na cenzurowanym. Przychodzę i strzelam. Jeżeli zachowanie jest ok., to nie patrzę na to, czy ktoś jest z Kadry A, B, C, D czy Z, czy też jest wolnym strzelcem. Podobnie nie patrzę na przynależność, jeżeli ktoś odstawia lipę. Po prostu zwracam uwagę i daję szansę. Jak ktoś szansy nie wykorzysta, to dziękuję za współpracę i ekipie z danej miejscówki mówię wprost: podziękujmy mu. A jeżeli ekipa nie chce podziękować, bo to kolega itd. itp., to za tydzień jadę gdzie indziej strzelać.

Innym dla spokoju i dobrej zabawy polecam taki system.

PostNapisane: 24 01 2012, 11:18 

Witek i Dexter - wygląda na to, że nie czytaliście uważnie tej "dyskusji", w której zaczęto się obrzucać błotem. Przemo wyraźnie napisał, że prosi o MERYTORYCZNĄ rozmowę na temat kadry B, a zrobiła się pyskówka. I wcale nie chodzi tu o wmasgowanie - cokolwiek to zresztą znaczy (Dexter jesteś jednym z najbardziej aktywnych użytkowników forum wmasg, więc tym bardziej dziwią mnie te słowa).

Osoby, które regularnie się strzelają, wiedzą o co chodzi i są zaskakująco zgodne. Wszyscy wiemy, że na tym forum działa spora liczba grupek, ale jest jedna duża grupa (wystarczy śledzić uważnie organizowane strzelanki) i to jej dotyczyła ostatnia awantura po Mydlnikach. Jako społeczność mamy prawo powiedzieć komuś, że nie życzymy go sobie na naszych strzelaniach. Jeśli zechce strzelać się z kimś innym, no problem.

Po co komplikować coś, co nie jest skomplikowane?

PostNapisane: 24 01 2012, 11:30 

Wiem, że się powtarzam, ale jak ja zaczynałem sianie plastikiem w nowym gronie po przyjeździe do Krakowa, to się obeznałem z czymś się tutaj co je i grzecznie pisałem do Borysa o permisję na objawienie się na strzelance. Przybyłem, postrzelałem, dupy nie dałem, więc jestem (piękna zasada błędu pierwszego i ostatniego). Wtedy wiadomo było, że jak ktoś nie schodzi, to znaczy, że nie dostał, a często sam byłem zdziwiony, że mimo wszystko udało się trafić. Potem zaczęło się różnie i efekty końcowe mamy teraz. Toteż ja bym był jak najbardziej za ponownym trzymaniem w ryzach nie tylko kadry XXX, ale również B. Bo może akurat nie będzie mi przeszkadzać, że przyjdą goście 16-18 (bo powiedzmy miałbym jakichś dwóch znajomych 17-latków, którzy kadry XXX się nie dorobili, ale głową za nich ręczę), więc zrobię otwarte, ale głupoty nadal nie chcę tolerować. Toteż niech kadra B też nie będzie jak Tesco, a również selekcjonujcie ludzi (choć przypuszczam, że i tak przypadki skrajnej głupoty karczujecie). Tak czy owak dopóki było to trzymane w ryzach było naprawdę smacznie i nawet młodzi "szczelacze" nie sprawiali problemów.

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

PostNapisane: 24 01 2012, 11:50 

Fakt, nie czytałem wszystkich bluzgów, bo zanim dotarłem do wątku, to Przemo usunął największy syf.

Nikt nie komplikuje sprawy, tylko zwraca uwagę, że indywidualne wykluczanie ludzi, którzy podpadli, ze strzelania GRUPY, to nie to samo, co wykluczanie ich z całej społeczności. I nie to samo, co abstrakcyjne określanie kryteriów, kto z nami, a kto przeciw, a taką intencję wyczułem w wątku.

Co postanowicie - Wasza sprawa. Tylko nie ma sensu tworzyć iluzji, że postanowienia powzięte przez jedną z grup będą wiążące dla całej społeczności. Bo ani do tego nie ma nikt prawa, ani tym bardziej możliwości wyegzekwować.

Z doświadczenia wiem tyle, że z wykluczeniami i mnożeniem kryteriów do spełnienia dla członków trzeba ostrożnie. Bo nieraz z dużej grupy, która pójdzie taką drogą, zostaje po pewnym czasie tylko pomysłodawca całej inicjatywy.

Asg to nie jest zabawa elitarna, a jeżeli ktoś chce, aby była, to prędzej czy później kończy w milsimach.

Wykluczajcie wtedy, kiedy nie ma możliwości wychowania / poprawienia postępowania kogoś. Jeżeli jest światełko w tunelu, to opieprzyć, zagrozić wyrzuceniem, dać szansę. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy winowajca jest w wieku kota, który w woju dostałby w pysk za przypał i następnym razem stał prosto.

PostNapisane: 24 01 2012, 14:22 

w dużym stopniu zgadzam się z witkiem : ktoś zawalił, można dać mu drugą szanse.. jesli dalej bedzie robil co robil to sie temu komus podziekuje, co do roznych kadr to sam siebie uwazam za bardzo ogarnietego ale jak mialem 14-15 lat(4 lata temu) to wkurzalo mnie ze np. na pasternik nie moglem chodzic z resztą ludzi, jakby nie bylo. troche czasu uplynelo i sie chodzi wszedzie.

ja bym chcial wspomniec a propos czegos innego : zawsze na strzelankach gdy sa starsi i mlodziez MUSI byc podział stare wory kontra reszta, jako ze starym worem nie jestem i zawsze gram z mlodymi i zazwyczaj wyglada to tak ze 20% młodych walczy a reszta sie za przeproszeniem opierda** i my aktywni na tym tracimy. moze wymieszanie ludzi polepszyloby to jakos ?

wybaczcie czasem brak polskich znakow, awaria klawiatury :>

PostNapisane: 24 01 2012, 14:52 

Tak Stalker, jestem bardzo aktywnym użytkownikiem wmasgu. Tylko, że ja siedzę na wmasgu bo to ogromne forum czysto techniczne. Nie siedzę tam, aby umawiać się na strzelanki. To różnica. A przyzna chyba każdy, ze jedna trzecia modów wmasgu "wyżej sra niż dupę ma" i elektroniczne poczucie władzy wyjątkowo skutecznie powiększa im e-penisa. Tu zaczyna się dokładnie to samo i chciał bym tego uniknąć. Nie tak dawno jedna rotacja wśród załogi asg.kraków była (mam na mysli "funkcyjnych" tzn modów).

Chodzi mi o to, że albo mamy demokrecję i pluralizm i można mówić nie po myśli "grupy trzymającej władzę" albo otwarcie napiszcie to co napisał Foka na wmasgu lata całe temu- że wmasg nie jest miejscem gdzie każdy może napisać co mu sie podoba. Na wmasgu nie ma demokracji. Zostało to jasno powiedziane i ja ten fakt akceptuję choć mi się on nie podoba. I wtedy można będzie otwarcie kasować posty w których wytyka się błąd modowi, rzuca pomysły które nie podobają sie modom czy też w jakikolwiek krytykuje cokolwiek w myśl poronionej doktryny "nie umiesz lepiej to chwal albo milcz".

Pyskówkę czytałem ale teraz to nie wiem czy przed czy po moderacji, może mnie coś ominęło.

Na strzelankach u Was nieczęsto bywam bo za dużo się pozmieniało. Nie żebym obwiniał "nowych" czy "młodych"... ale póki ich nie było- strzelałem z mniejsza lub większą przyjemnością. Więc może pewna dawka elitarności w asg by się przydało? Bo nie da się i duzo i dobrze na raz. Kwestia jest tylko w którą stronę dane środowisko chce iść: mniej ale lepiej czy dużo ale trochę gorzej. Jaka opcja jest sensowna? Nie wiem, trzeba wypracowac pewien kompromis. Ale tak na prawdę wystarczyło by przestrzegać własnego regulaminu, który wisi przyklejony na forum od dawna. Zapomnieliście?

PostNapisane: 24 01 2012, 18:06 

W takim razie zlikwidujmy tu moderatorów, skoro mamy podążać za utopijną wizją idealnej demokracji. :wink:

Wydaje mi się, że demokratyczna większość osób wypowiadających się w tym wątku wyraziła swoje niezadowolenie w związku z tym, co tu się działo. Stąd czyszczenie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4