Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Antoni weryfikuje...
PostNapisane: 12 08 2006, 8:46 
Administrator

W związku z likwidacją WSI nasz drogi Antoni M. powołał komisję weryfikacyjną. Natchniony tym faktem :D postanowiłem obejrzeć dawno nie widzianą scenę filmową o podobnej tematyce. Stwierdzam, że czym starsza tym lepiej się ją ogląda. Jaki to film to się chyba wszyscy domyślą.

Miłej lekturki.

Przesłuchanie przez Komisję Weryfikacyjną.

Wencel: Przed Komisją Weryfikacyjną staje porucznik Franciszek Mauer. Lat 37, żonaty, jedno dziecko. Studia prawnicze w Krakowie ukończone w 78r, z wyróżnieniem. W tym samym roku podejmuje pracę w resorcie... W roku 80-tym żeni się z Mileną Kurzepą, córką ówczesnego wiceministra Spraw Wewnętrznych. Natychmiastowy awans w grudniu 80r. 31 nagan, 18 pochwał, dwie na wniosek ministra Spraw Wewnętrznych Rosyjskiej Republiki Federacyjnej. Trzykrotnie cofnięte dyscyplinarne zwolnienie ze służby, szczegółów brak... panie Mauer, co pan zrobił w sprawie kapitana Nowakowskiego, usiłującego w 80r założyć wolne związki zawodowe w resorcie?

Franz: Odstrzeliłem mu łeb, z Mauzera 7,8 milimetra.

Wencel: Może pan to wyjaśnić?

Franz: Nowakowski zabił żonę i uprowadził córkę na dach grożąc, że ją zrzuci jeśli nie spełnią jego żądań.

Ktoś z Komisji: Jakich żądań?

Franz: Rejestracji wolnych związków zawodowych i dwa dwieście podwyżki...

Wencel: No i co?

Franz: I wszedłem na komin elektrociepłowni i strzeliłem mu w łeb... co tu jeszcze wyjaśniać?

Wencel: I dali panu za to medal?

Franz: Komuś się spodobało, że jednym strzałem z 220 metrów trafiłem faceta w skroń... to mnie awansowali i zaczęli zapraszać na polowania...

Ktoś z Komisji: Czy znał pan wcześniej kapitana Nowakowskiego?

Franz: Studiowaliśmy razem prawo, Witek... kapitan Nowakowski był moim... kolegą moim był...

Wencel: Czy pan był świadkiem zajścia, kiedy to porucznik Żwirski użył broni palnej przeciwko jednemu z nowych oficerów, na wysypisku miejskim?

Franz: Nic mi o tym nie wiadomo. Spytajcie Ola, on będzie wiedział najlepiej, kogo ostatnio zabił...

Wencel: Pan mi nie udziela rad! To pan stoi przed Komisją, a nie ja.

Franz: Czasy się zmieniają, ale pan zawsze jest w Komisjach...

Kobieta z Komisji: Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego, odnowionej, demokratycznej Rzeczpospolitej Polski?

Franz: Bezapelacyjnie, do samego końca... mojego lub jej...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]