Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolejnych pięciu
PostNapisane: 21 12 2011, 12:37 

...

Ostatnio edytowano 20 01 2014, 13:28 przez DawidCwik, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Kolejnych pięciu
PostNapisane: 21 12 2011, 13:27 

dramat dla rodzin,dramat bezsensownej smierci naszych wojakow...

po kiego w.uja tam jestesmy sie pytam?

ilu to juz naszych za damski w.uj tam poleglo?mlodych,ktorzy czesto dla pieniedzy poszli w kamasze,zostawilo rodzicow,zony,dzieci...

lipa jak sam skur....

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

PostNapisane: 21 12 2011, 13:34 

Chwała poległym!

Btw.
Co oni tam wpakowali?! Żeby Mrapa tak doszczętnie rozjebało?! Kontener C4? Skąd oni tyle tego mają, na drzewach im rośnie, czy jak???

PostNapisane: 21 12 2011, 14:29 

Cześć Ich pamięci! [*]

P.S. Z drugiej zaś strony, co sie tyczy mediów: http://zafganistanu.pl/?p=2856

PostNapisane: 21 12 2011, 18:11 

:(
http://www.youtube.com/watch?v=nT9gJo2acZk

PostNapisane: 21 12 2011, 19:41 

water napisał(a):
po kiego w.uja tam jestesmy sie pytam?

Z jednej strony tak, z drugiej... czy gdyby nie misje w Iraku/A-stanie dziś ktokolwiek słyszałby o firmach takich jak MIWO, Currahee czy CROM, nie mówiąc już o rynkach zagranicznych? :) Czy my, jako nasze WP miałoby szansę gdziekolwiek nabrać takiego doświadczenia w czymś "nowym", czyli wojnie asymetrycznej? ;)

PostNapisane: 21 12 2011, 19:58 

ch** z tymi firmami Arafat... ważniejsze od pieniędzy jest ludzkie życie. Polscy żołnierze giną tam za co ? za popularność ładownic MIWO w ASG ? daj spokój...
Piszesz o doświadczeniu... Mamy za słabe wojsko, jesteśmy za słabym krajem by iść na wojenkę. Amerykanie wykorzystują Polskich żołnierzy jako mięso armatnie ! za co ? za wizy których nigdy nie dostaniemy ? Udzielamy się w każdym nie naszym, jebanym Amerykańskim konflikcie, nie mamy z tego nic ! Żaden kraj, tak jak Polska się nie angażuje w sprawach pozaterytorialnych USA... żaden kraj też nie ma bana na wjazd do USA. Niestety

11:05 PM

PostNapisane: 21 12 2011, 20:11 

Kompletnie się z tobą nie zgadzam, ale pozostańmy przy wersji, że każdy ma prawo do swojego zdania, ok?

PostNapisane: 21 12 2011, 21:06 

a ja powiem tak:
-uczestniczenie w cudzych wojnach,powinno byc w ramach jakichkolwiek paktow raczej w zakresie technicznym,stabilizacyjnym,zapleczowego posilkowania,operacyjnego wywiadu itp
nie na linii frontu,bo 36sciu chlopakow w sile wieku poleglo za "nasza i wasza" itp gornoloty...

a'propos Szelmy wypowiedzi:

z wizami raczej nie ma problemu obecnie,raczej chodzi o sam fakt jej posiadania,
nawet jesli wizy nie musialbys miec to na lotnisku i tak emigrejszyn moze ci kazac zakrecic na piecie i czekac na powrotny samolot

ja wize mam,bylem,wcale mi sie tak nie podobalo,oprocz drog(mega wypas),wiec mam ich w dupie,powinnismy tez dla nich wprowadzic wizy 8)

z tych irakow,afganow nie mamy wiele
moze troche serdecznosci,tajnego wsparcia,politycznych plecow w penych kwestiach,ale szaraki nie odczuja ulg paliwowych,czy satysfakcji z zabicia Osamy
poczytajcie ile Grom tam dobrego zrobil,ilu wygarneli terrorkow,ile łbów nie padło,bo nasi sie narazali...
moim zdaniem-nie warto!

doswiadczenie z pustyni czy Tora Bora z Rozpora,nie jest warte smierci tych chlopakow,a i nie wiem cxzy przelozyloby sie na europejskie klimaty/warunki/sytuacje kryzysowe

PostNapisane: 21 12 2011, 21:08 

To, jak obie misje bojowe popchnęły rozwój naszej armii, jest nieocenione- sprzęt, i mentalność niektórych dowódców, wg mnie nie ma co tutaj dyskutować- jeżeli mówi się o nowoczesnych siłach zbrojnych, to niestety bez konfliktów nie byłoby żadnego postępu. Moi koledzy na II zmianie w Iraku nosili magazynki do beryla w kieszeniach od UeSu, i dopóki nie dostali "w pizdę", to każdy jeden nabój należało rozliczyć jak na strzelnicy. Kilka lat później ja już miałem kamizelkę(ch** że za własne pieniądze- ale byli producenci, którzy mi ją uszyli), i amunicji do woli. Teraz, Ci co się przygotowują, mają dostać jeszcze lepszy sprzęt.
Mi jest szkoda chłopaków nie dlatego, że oddali życie walcząc o coś nieokreślonego, tylko dlatego, że na tej skurwiałej wojnie zasady dyktują ludzie siedzący za biurkiem. Jak to jest, ja się zapytam, że to nie my podkładamy pod nich bomby?
Bo my jesteśmy "tymi dobrymi"- tacy mamy być. A czarnuchy dobrze o tym wiedzą, niestety. Wiedzą, że żołnierze nie będą strzelać w takiej-a-takiej sytuacji, i śmieją się nam w twarz.
JAK BAWIĆ SIĘ W WOJNĘ, TO NA PEŁNEJ KURWIE.
Niestety rząd ma na to inny pogląd.
Na przykładzie USA można pokazać, że udział w konfliktach kształtuje armię jako całość. Podsuwa dobre rozwiązania, pomaga - niestety, kosztem ludzkiego życia- eliminować te złe.
Mógłbym podać setki przykładów na to co było "przed" i co jest "po", mówię tutaj o misjach w Iraku i Afganistanie.
Nie da się wyszkolić zawodowych żołnierzy wskazując im jako cele figurę bojową 23P.
Przed Irakiem nasza armia była "wojskiem paradnym", ogoleni, czyste mundurki, wypastowane buty- taki obraz rozpowszechniały media, taki obraz utarł się w społeczeństwie. A żołnierze, szczególnie jednostek bojowych, to nie ministranci- jak powiedział mój dowódca drużyny dawno temu: powinni być "zarośnięci, brudni, dzicy- skurwysyńska twarz, zimne spojrzenie".
Szkoda chłopaków, bo zginęli w sposób brutalny i okrutny. Szkoda rodzin, żal jest mi wszystkich którzy są dotknięci tym co się stało- zresztą ja sam, choć nie znałem tych klawych gości, to czuję się chujowo, bo to koledzy po fachu.
Mam tylko nadzieję, że przyjdzie dzień w którym albo nas stamtąd zabiorą, albo pozwolą nam napierdalać parchatych zgodnie ze sztuką wojenną, bez żałosnego pierdolenia o dupie marynie.

A prokuratura odwołała się od wyroku w sprawie nangar khel, i chce ponownego rozpatrzenia. I co to mówi o naszych "władnych"?

PostNapisane: 21 12 2011, 21:20 

Dawid,cenie sobie to co robisz i chwala ci za to co robisz i komu sluzysz-Polsce
ja nie potrafilem i malo tego,wiem to na pewno:konflikt u nas wybucha,pakuje manele dzieci i żone i w dwie godziny mnie nie ma w tym kraju
kosmopolityzm czy patriotyzm-oto jest pytanie!
co kraj to obyczaj,

ja-potomek tatarsko austryjacki,z domieszka Szafrańcowskiej krwi...
nie oddalbym kropli za jakies hasla i idee
nie poszedlbym sie bic za cos czego za sluszne bym nie uznal
pieprze bicie sie za unijne kraje a tym bardziej w imieniu usa,ktore jako jedyne panstwo od drugiej wś jast zameszane bezposrednio lub posrednio we wszystkie konflikty na swiecie ,na wszystkich kontynentach globu...

podziwiam cie i zawsze z szacunem sciskam twoja reke,ale zdania twojego nie popieram Dawid

nie warto nam sie bylo angazowac w cokolwiek co nas nie tyczy
Norwegia,Fin,Szwed,Szwajc,Ósterraich,Makarony,Hispaniolo,Feta ser,slyszycie by oni gineli?

a przeciez tez sa przyjaciolmi Usa,tez sa w Europie

pilnujmy swoich granic,pilnujmy swojego nosa

01.009.1939-wspaniale nas wsparli i w bardzo ekspresowym tempie bracia i koalicjanci ,Francuzi i Anglicy...

nie rozpamieujmy,ale pamietajmy i bledow nie powielajmy

moim zdaniem...

PostNapisane: 22 12 2011, 7:07 

a'propos

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/k ... omosc.html

PostNapisane: 22 12 2011, 14:30 

DawidCwik napisał(a):

Otóż to.

PostNapisane: 22 12 2011, 16:01 

DawidCwik napisał(a):

Otóż to.

Podpisuje się rękami i nogami.

PostNapisane: 22 12 2011, 16:31 

http://zafganistanu.pl/?p=2881 no to mamy 6 :(
wamać

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona