Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: APTECZKA - CO ZAPAKOWAĆ?
PostNapisane: 16 01 2012, 11:44 

Osobiście noszę na każde strzelanie apteczkę,uważam że każdy powinien umieć udzielić pierwszej pomocy. Co do braków(jeśli się nie doczytałem sorry):
-Maseczka do resuscytacji(pocket mask,lub nawet zwykła,ponieważ czasem osoba poszkodowana ma zakrwawioną,brudną twarz i niebezpiecznie bez osłony prowadzić RKO)
-Folie termiczną(co by się delikwent nie odmroził)
-agrafki
-chustę trójkątna(najlepiej dwie)
-wyrzuciłbym od razu też wszelakiego rodzaju pigułki,apapy itp gdyż ratownik(domyślnie Ty) nie może podać żądnego specyfiku,piguły,gdyż nie masz do tego uprawnień
A tak z praktycznych rad trzeba pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie(rękawiczki,maseczka,zdrowy rozsądek) :twisted:

PostNapisane: 16 01 2012, 13:56 

Wy serio trzymacie leki w apteczkach? Żadnego paracetamolu. Żadnego laremidu na srake. Żadnego manganianu. I żadnej aspiryny.

Kołnierz ortopedyczny?! Kranik?! Luudzie, prośba na forum. Gdybym kiedykolwiek przy Was miał wypadek, jakikolwiek drobiazg to błagam i apeluję: domorosłych medyków z kołnierzami ortopedycznymi trzymajcie ode mnie najdalej jak tylko się da!!! To samo tyczy się paracetamoli, spirytusów, wód utlenionych, laków na sraczkę i manganianów (VII) potasu!

Chyba ironii nie zrozumiałeś :D

PostNapisane: 16 01 2012, 17:59 

Nosz kurde, w pewnych kwestiach wolę potraktować coś za bardzo serio niz odrobinę za mało serio.

Co do leków to tak jak poprzednik mówił. Niczego nie podajesz. Jak kumpel mówi, ze go łeb napieprza- niczego mu nie podajesz. Jak ma srake- niczego mu nie podajesz. Jak chce to niech sobie sam weźmie. Tu nie chodzi o uprawnienia bądź ich brak. A już z kołnierzami ortopedycznymi i innymi temu podobnymi akcesoriami- won ode mnie. Jak jest zagrożenie życia- ratujesz życie. Jeśli życie nie jest zagrożone- zapewniasz komfort i grzecznie czekasz na pomoc.

PostNapisane: 16 01 2012, 20:55 

Absolutnie się z tobą zgadzam, jednak tamten post to tylko ironia była (mam nadzieje).

PostNapisane: 16 01 2012, 21:45 

Apap i lek na sraczkę noszę dla siebie :) To nie jest apteczka samochodowa, że wrzuca się ją do bagażnika przy zakupie samochodu i wyjmuje przed złomowaniem. I podkreślę, że apteczka (nasza) w większości przypadków to nie zestaw do opatrywania ofiar wybuchu bomby atomowej tylko bieżącego łatania dziur po kulkach, skaleczeń, zwichnięć i zbliżającej się grypy. Owszem, na poważne wypadki należy mieć odpowiedni sprzęt, ale uznawanie, że nie wkładanie do apteczki ibupromu jest złe z definicji mija się z definicją apteczki indywidualnej - czyli mojej, którą mam cały czas przy sobie i średnio co miesiąc oglądam zawartość, chociażby z nudów na respie.

PostNapisane: 16 01 2012, 21:47 

powtarzam:

apteczka w ASG jesli nie do reko to only 112 lub 999
zero upuszczania krwi,calowana sie w usta,naciskania na pikawe i bandazowania kregoslupa...

paracetamol?
zostan w domu jak leb cie napierdasza lub z zeba plomba wypadla 8)

dzwon po fachowca,jak w tym TVNowskim programie

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

PostNapisane: 16 01 2012, 22:33 

ale uznawanie, że nie wkładanie do apteczki ibupromu jest złe z definicji mija się z definicją apteczki indywidualnej

Tylko, że NIE wkładanie jest akurat dobre z definicji :D.

Powiem Ci tak- laremid, aspirynkę, witaminę C, ibuprofen i morfinę jak chcesz mieć dla siebie to ją trzymaj w plecaku. Nie w apteczce (bo może to Ty właśnie kiedyś skądś spadniesz, stracisz przytomność i jakiś geniusz będzie Cię "ratował" Twoimi własnymi proszkami). Jak złapie Cię sraka czy ból głowy to dobiegniesz do plecaka na parkingu zanim pójdzie po spodniach czy eksploduje Ci czacha. W apteczce nosimy środki opatrunkowe. Wyłącznie. Ewentualnie zapasową baterię do komórki i kartę pre-paid za 5zł. Większy z tego pożytek niż z wielu wymienionych tu sprzętów.

PostNapisane: 16 01 2012, 23:26 

zero (...) calowana sie w usta

:( :( :( :( :( :( :( :(

PostNapisane: 17 01 2012, 8:47 

http://www.youtube.com/watch?v=ILxjxfB4zNk

PostNapisane: 17 01 2012, 10:45 

Ludzie, a ile trwają te strzelanki? I gdzie są organizowane? 4h max w mieście!

Jak idziecie na Błonia pobiegać, to też bierzecie apteczkę?

Wystarczy naładowany telefon komórkowy i apteczka w samochodzie, więcej nie trzeba! Głowa zaboli, sraczka złapie - w każdym kiosku i na każdej stacji benzynowej kupicie, co trzeba.

Co innego natomiast, kiedy idzie się na 3-dniowy milsim w środek ciemnej dupy pt. Beskid Niski, gdzie zasięg na komórce słaby albo żaden, a czas nadejścia pomocy liczy się w godzinach, a nie kilkunastu minutach. Wtedy trzeba wyznaczyć medyka z podstawową wiedzą i papierem, objuczyć goprowskim plecakiem medycznym oraz wrzucić do środka stosowną instrukcję obsługi, jak wiedzy pod wpływem stresu zabraknie.

Wszystko w temacie.

PostNapisane: 17 01 2012, 15:11 

Ja mam na kolbie ruski bandaż, ale boję się go odpakowywać, żeby nie eksplodował.

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2