Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 65 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SW 3 - PODSUMOWANIA, OCENY, SUGESTIE
PostNapisane: 11 09 2011, 20:13 

Mówicie do mnie, jakbym był człowiekiem, który ma w cholerę wolnego czasu i nie robi nic innego, tylko bawi się w asg. :lol:

Nie, ja podchodzę poważnie, więc skoro wpisuję się na taki zlot, to rezerwuję sobie czas na całą imprezę - z szacunku dla pracy organizatorów i swojej kasy, którą zapłaciłem. Takie mam podejście.

Przeprosiłem żonę i rodzinę w sobotę - powiedziałem, że jest bardzo duża impreza asg i dlatego powinienem tam być. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma takim komfort. Ale ogólnie wyszło tak, że potrafił przyjechać Foka znad morza, pojawiły się chłopaki z drugiego końca Polski, a z Krakowa frekwencja była co najwyżej średnia.

I nie jest to tylko moje zdanie, ale także osób, które bawią się w asg od wielu lat i z którymi rozmawiałem. Kraków raz jeszcze pokazał, że ma takie a nie inne podejście - i z tego niestety jesteśmy "słynni" w Polsce (nie jest to moja opinia). Mnie jest przykro, bo nie zrobiliśmy sobie dobrej reklamy jako środowisko.

Dziękuję Parszywej Trzynastce, która w większości była w sobotę. I Kaczce, który przyjechał na końcówkę niedzielnego strzelania po 18 godzinach podróży z Hongkongu.

EDIT: nie zrozumnie mnie źle. Nie mówię, że wszyscy mieli być, rozumiem że ktoś nie może. Ale wyszło na to, że mało kto w ogóle mógł przyjechać z Krakowa.

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

Ostatnio edytowano 11 09 2011, 20:33 przez STALKER, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 11 09 2011, 20:19 

Szczerze?

A może jednak lepiej nie napiszę, co myślę szczerze o naszym środowisku. I w ogóle o środowisku ASG. I w Krakowie i w Polsce.

PostNapisane: 11 09 2011, 20:20 

powiem tak scenariusz mi sie podobal i bawilem sie swietnie ale formula zlotu do mnie nie przemawia, wole jak mi skarpetki smierdza po prostu.
Na nastepna impreze przyjade ale na same strzelanie.
Jakbym mogl powiedziec to nastepnym razem opcja strzelamy jak ktos bedzie chcial a jak bedzie malo osob to nie to wolabym jasno napisane alebo strzelamy sie i kazdy ma walczyc albo nie.

PostNapisane: 11 09 2011, 20:21 

Dzięki za wyborowe strzelanie w doborowym towarzystwie 8) .
SW3 jak najbardziej na +

pozdro

Obrazek

PostNapisane: 11 09 2011, 20:21 

Mnie się impreza jak najbardziej podobała 8) A Wy marudzicie :D

PostNapisane: 12 09 2011, 6:42 

Stalker my Cię rozumiemy ale ty też zrozum nas !
przykład ja, cały tydzień praca, popołudniu zajmuję się dzieckiem bo Żona w pracy do wieczora, tak że w tygodniu mam czas dla siebie tylko na spanie w nocy ( który czasami zamieniam na spotkanie ze znajomymi przy piwie :D )
Ja co weekend przepraszam rodzinę że mnie nie będzie w któryś dzień, bo u mnie ASG jest na pierwszym miejscu, ale dochodzi:
- fotografia ( pokazy lotnicze, rajdy i inne imprezy, co drugi weekend gdzieś zdjęcia jadę robić !)
- muzyka ( komponuję muzę , na to tez muszę mieć czas !)
Tak że sory ale że udało mi się na jeden dzień wyrwać to i tak jest dobrze !!!!!!

PostNapisane: 12 09 2011, 7:27 

Jak dobrze że nie mam ani żony ani dziecka :lol:

A teraz do sedna, imprezę uważam ogólnie za udaną
Co mi się podobało ?
+ Atrakcyjne nagrody
+ Doborowe towarzystwo (nie miałem kontaktu z Łodzią to się nie wypowiadam, ale jeśli powód ich dezercji jest taki jak słyszałem to nie omieszkam nazwać ich CIPKAMI i zachęcam do zmiany hobby na jakieś inne)
+ Nawet dynamiczny scenariusz
+ Dobry przepływ informacji przynajmniej po stronie FKA
+ Katering, mam tu namyśli wody i energetyki w sztabach dla spragnionych.
Co mi się nie podobało ?
- Żarło w trakcie scenario które rozdupczyło dynamikę gry (tutaj moja sugestia by wydać każdemu MRE by mógł go spożyć niekoniecznie wracając do sztabu ale np na rafinerii dzięki czemu część ludzi zostanie mniej więcej na pozycjach i choć trochę uratuje to dynamikę a już na pewno doda klimatu)
- Myślę że zabrakło jakiś mini konkursów bo ludzie ci co przyjechali w piątek czy sobotę nie mieli za bardzo co robić, strzelnica szybko się zwinęła i powstała duża luka nudy ;p

Po imprezie mam kupę dobrych wspomnień i na pewno pojawię się na kolejnych kontynuacjach.

PostNapisane: 12 09 2011, 10:20 

No - sam nie wiem co napisać, ale konstruktywnie.
Może od początku mam nadzieję ,że nikt się nie obraził za moje słowa na instruktarzach.
Powiem jeszcze raz :
1. zlot miał trwać trzy dni i trwał , tylko szkoda że się nie pojawiliście wcześniej , może przynajmniej na kilka godzin - dla integracji. Wielu ludziom brakowało ekipy z Krakowa - no jeśli mam być szczery to mi też. Rozumiem wszystko to co pisaliście wcześniej ale.......
2. cały klimat zlotu leżał na Was jako UI i znowu brakowało tego w sztabie . Wiem ,że trochę zawiodła informacja i to tylko i wyłącznie moja wina.Proszę nie doszukujcie się winnych
3. O godz 16.00 w sobotę miał się zacząć scenariusz i może ktoś mi podpowie co należało zrobić kiedy rozpoczęliśmy zabawę na dwie strony , a tu nagle dostaję informację ,że Unia sie rozbija. Po takim kwasie to ja podjąłem taką decyzję. W innym przypadku myślę ,że byłoby jeszcze gorzej.
4. Sprawa Łodzi jest prosta - pojechali no i cóż - trochę mieli rację ,że jeśli n ie strzelamy to nie - dobrze ,że nic się nie stało. Nie może być samowolki bez ponoszenie odpowiedzialności. Scenariusz był przygotowany ale dla większej ilości osób niż 15 - 20 bo chyba tyle było chętnych.
Podsumowując
Jestem powiem szczerze - "zajebany" i na teraz nie myślę o kolejnej edycji. Wszystkim dziękuję za przybycie i pomoc w realizacji scenariusza. Kraków powinien pokazać ,że da się coś zrobić w tym jak że pięknym mieście.

PostNapisane: 12 09 2011, 16:37 
Administrator

nitka napisał(a):
Kraków powinien pokazać ,że da się coś zrobić w tym jak że pięknym mieście.

Nie będę się wypowiadał o imprezie bo mnie na niej nie było a jak to się mowi nieobecni głosu nie mają, ale to stwierdzenie wydaje mi się niesprawiedliwe. Jeżeli "wyszły" poprzednie SW to dlaczego teraz nagle nie warto robić kolejnych imprez...

To, że ta nie wypaliła nie oznacza, że w Krakowie nic nie wychodzi. O ile pamiętam na poprzedmi SW UI była bardzo chwalona i trudno uwieżyć, że Ci sami ludzie którzy poprzednio byli tacy super teraz byli tacy źli i rozwalili imprezę.

Do nieba nas nie wezmą w piekle nas sie boją... USMC

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 12 09 2011, 16:41 

Po ochłonięciu mogę powiedzieć jeszcze tyle, że:

1. Trochę za bardzo po poprzedniej edycji został nadmuchany balon Unii i czym to ona nie będzie, aż dla wszystkich uczestników, organizatorów i samych islamistów nie do końca było to ostatecznie jasne. Padło bardzo dużo pomysłów, ale nie było ich selekcji. W efekcie tego część Unii poszła w czystą stylizację i w niedzielę nudziła się bardziej niż wszyscy uczestnicy w sobotę. A część pozostała przy ograniczonej stylizacji i nastawiła się na walkę, wychodząc z imprezy z zadowoleniem. No może poza tym, że takie nastawienie rozbiło koncepcję miasta islamskiego. Na przyszłość warto jasno określić wcześniej, co właściwie mamy robić.

2. Nie ma co zwalać na Unię porażki sobotniego strzelania, a właściwie jego braku. Unia stanowiła trzecią siłę i od początku pojawieniu się cyklu imprez stanowiła dodatek uatrakcyjniający główny scenariusz. A to oznacza, że nawet bez kogokolwiek z Unii zaplanowane strzelanie powinno się odbyć - najwyżej byłoby mniej ciekawe.

3. Rozważyłbym na przyszłość pewne uproszczenie mechaniki gry. Wiem, że na mnie wsiądziecie, że nowe i bardziej zaawansowane elementy scenariusza urozmaicają zabawę i czynią ją ambitniejszą. Pięknie, ale kiedy brak wiedzy po stronie dowódców NKA i NBE, jak ma wyglądać handel ropą (czyli podstawowe zadanie na całej imprezie) w takich, a nie innych baniakach, lekko obnażył sens wprowadzania nadmiernych komplikacji. Dzięki Nitce, że był na radiu i dało się wybrnąć z tej i podobnych sytuacji. Ale takie momenty zaogniają sytuację, zwłaszcza, jeśli jest już podgrzana innymi akcjami.

PostNapisane: 12 09 2011, 16:54 

Tomek napisał(a):
To, że ta nie wypaliła nie oznacza, że w Krakowie nic nie wychodzi.

Zbyt mocne słowa Tomek. Impreza moim zdaniem wypaliła, ale był to zapłon lekko opóźniony. :wink: Piszę dlatego, żeby nie tworzyć wrażenia, że wszystko się nie udało. Mogło być dużo lepiej, ale to następnym razem.

Witek, Nitka jak rozumiem nie pisał o tym, że zabrakło was na sobotnim strzelaniu, które zresztą było drugoplanowe, bo nie miało znaczenia dla głównego scenariusza. Was nie było prawie w ogóle na oficjalnym otwarciu zlotu (sobota o godz. 16), na którym powinna pojawić się większość uczestników, ponieważ wtedy mieliśmy zrobić rzeczy istotne dla niedzielnego scenariusza (budowa baz i wyznaczenie ich nocnej ochrony). Wiem, bo widziałem (a raczej nie widziałem). :wink:

PostNapisane: 12 09 2011, 17:19 

Nie było nas, ale poza handshaking i babykissing nie widzę niby po co mielibyśmy być, nawet, gdybyśmy mogli.
A po przybyciu w niedzielę tekst, jaki odebrałem na wstępie brzmiał, że przez to, że w sobotę na otwarciu Unii nie było, jest położony cały zlot, a za jakieś tam nocne harce 4 osób cała Unia ma przechlapane. Sorry, ale w liceum miałem taką matematyczkę, która robiła klasie karne kartkówki, jak była słaba frekwencja. Zreflektowała się dopiero, jak na lekcje przyszły jej 4 osoby...

PostNapisane: 12 09 2011, 17:27 

Skoro używamy terminologii szkolnej: czy na lekcje przychodziłeś w połowie ich trwania? Nie sądzę, żeby pozwolono ci w ten sposób zdać maturę. 8) Nawet na studiach nie wpuszczali na wykłady z takim spóźnieniem.

A co miało się dziać ważnego w sobotę - odsyłam do opublikowanych zasad gry i scenariusza.

PostNapisane: 12 09 2011, 17:29 

Nie wyobrażam sobie przebranych w białych sutannach Arabów robiących zasadzkę w lesie, muzułmańskie miasto do dobry pomysł tylko trzeba mu dodać atrakcji, bo działo się w nim mniej niż na polskiej scenie politycznej, czyli nic.

Może należy ustalić, że UI to z założenia kraje arabskie bogate w ropę, które mogę ropą handlować ale jednocześnie mają jej bronić bo pozostałe teamy mogą ją zwyczajnie zabrać, a powyższa ropa była by niezbędna do prowadzenia działań wojennych, więc wszyscy by zabiegali o nią czy poprzez kupno czy też atak. Arabowie mogliby np. wymieniać zarobione pieniądze za żywność (wodę), lub ją kraść z obozów pozostałych drużyn. Jak dla mnie mile widziane byłyby mobilne respy do których utrzymania potrzeba by było np. 4 żołnierzy, których oczywiście przeciwnik może zlikwidować i pstryk respa nie ma. Dodatkowo (co będzie trudne), reżim mundurowy gdzie moro z US i UK było by po jednej stronie a np PL i RU oraz pochodne po drugiej.

Jeżeli założymy, że w tego typu zabawie potrzebny jest szpital polowy, i ustalić, że na każdą godzinę gry i jednocześnie 1 godzinę pracy szpitala potrzebny jest baniak paliwa (4 litry), i np. do każdego z pojazdów terenowych które były w drużynach również trzeba baniak paliwa na godzinę gry, i ograniczmy ilość paliwa aby była mniejsza niż potrzeby całego frontu (3 stron bo arabom też się szpital należy, na bogato), to dodatkowa walka o ropę wpisała by się idealnie w scenariusz SW, islamiści pilnujący ropy mogliby wyglądać jak należy bo nie musieli by siedzieć w lesie tylko na urbanie i przy okazji mogli by sobie postrzelać i nie wyglądało by to jak spotkanie pacyfistów.

Co do samej organizacji to za wiele złego nie można powiedzieć, co do pomysłu to uważam, że można jeszcze popracować nad tym.

Pozdrawiam
owad

PostNapisane: 12 09 2011, 17:32 

Moja propozycja odnośnie UI: zlikwidować trzecią siłę albo pozwolić nam atakować miasto islamskie - wtedy zapewnimy Arabom nieustanną rozrywkę. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 65 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona