Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 65 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SW 3 - PODSUMOWANIA, OCENY, SUGESTIE
PostNapisane: 13 09 2011, 17:15 

Opisze przebieg imprezy moimi oczami bez goryczy ale i bez cukru i fałszywego lizania dupy nie wiadomo komu:
Przyjechałem na 20, i na dzień dobry (w zasadzie na dobry wieczór) spotkałem rozżalonego Kubę który powiedział że nie ma strzelania nocnego że wszystko jest odwołane, że przyjechali na 16 budować osadę ale brak jest jakiejkolwiek informacji, nikt nie wie co kto ma robić.
Pomyślałem sobie że jak zwykle Kuba przesadza, zaraz coś rozkminimy. Po półtora godziny nierobienia niczego i ogólnej nudy zrobiliśmy sobie miedzy swoimi ustawkę w ramach UI. Po godzinie czasu zakończyliśmy Deathmatch. Koło północy doszliśmy do wniosku że jak przyjechaliśmy tu tylko po to by wymrozić sobie jaja śpiąc czekając jutra to lepiej zrobić coś kreatywnego. Zebraliśmy się w grupie około 15 osobowej i postanowiliśmy wyruszyć na rekonesans po terenie. Mając na uwadze fakt zaniechania wszelkich działań militarnych, wyruszyliśmy bez amunicji jedynie z kilkoma petardami hukowymi. Koło godziny 0:30 natrafiliśmy na drużynę zalokowaną w obozie jenieckim. Rzuciliśmy im pod ogrodzenie 3 albo 4 petardy hukowe i weszliśmy do środka. Towarzystwo zaskoczone, nie mniej jednak uśmiechnięte od ucha do ucha. Ucieszyliśmy się że zrobiliśmy im fajny klimat bo jak sami stwierdzili - mieli trochę rozrywki bo cała impreza wieje nudą. Pożegnaliśmy ich i udaliśmy się do bazy głównej celem dokonania dywersji. Wejście do bazy głównej w dwóch pododziałach pod osłoną mgły na polanie oraz stroboskopwo-petardowy atak na checkpoint zaskoczył wartę jak i towarzystwo w którym Wendzinek grał pierwsze rozespane skrzypce - powiódł się. Kwintesencja tego rajdu było "zdobycie generatora". Po półgodzinnej pogawędce zdecydowaliśmy o powrocie przez "jeńca". Jak i poprzednio zostaliśmy tam ciepło przywitani, rozgorzały dyskusje, oglądanie sprzętu w księżycowym świetle. Pożegnaliśmy się i koło godziny 2 w nocy dotarliśmy do naszego miasteczka. Po najedzeniu się poszliśmy spać. W niedzielę rano idąc do rejestracji przechodziłem koło Jeńca i zauważyłem spore zamieszanie w którym uczestniczył Witek. Podszedłem przywitałem się i zapytałem co jest Grane. Witek odparł że ekipa z Łodzi zawija się do domu bo są wkurwieni ponieważ zostali w nocy "zaatakowani" przez jakąś drużynę. Jest to skurwysyńsko nie w porządku zagranie ponieważ "dziewczęta" mogły przy pierwszym wejściu do obozu powiedzieć wprost żebyśmy im dali spokój bo chcą spać a nie szczerzyć fałszywie mordy i mówić że mają kozak w ch** klimat. Udając się do rejestracji rozmawiałem z Witkiem naświetliłem mu całą sytuacje i wspólnie doszliśmy do wniosku że towarzystw z Łodzi szukało poprostu argumentu żeby zawinąć się do domu zrzucając winę na innych. (No chyba że miał miejsce jeszcze jeden wjazd do nich na bazę nad ranem o którym nie wiem...) Na samej odprawie było jak było - Nitka się wkurwiał bo miał powód. Było minęło. Jako UI rozpoczęliśmy imprezę od... no właśnie od czego - chyba od strzała w płuco z fajki wodnej, potem długo nic. Żadnych rozkazów dla chcących walczyć. Musieliśmy sobie sami szukać zajęć. Uformowaliśmy sobie oddział 6 osobowy i poszliśmy wzdłuż drogi. W końcu natrafiliśmy na wroga. Czujki koło bazy nas zauważyły i zaczęła się walka. Po 10 minutach od ostrzału zaczęła się zabawa w podchody. Po zlikwidowaniu przez chłopaków czujek Ja i Zulu wybraliśmy się na misję snajperską. W tle słyszeliśmy jak bodajże Exon podirytowany wrzeszczał na jednego z Terminatorów że się nie przyznaje po połowie magazynka wyładowanego. Leżąc na nasypie kolo drogi mielismy z Zulem idealny widok na polanę w koło bazy wroga i namiot w którym wylegiwali się (dosłownie) dwaj goście. W chwili gdy wstali i sięgnęli po broń i wyszli z namiotu na polane dostali po strzale. Akcja warta wszystkiego pomyślałem. Chwile później słyszałem jak z dala stalker wrzeszczy przez radio do kogoś żeby nie robić jaj bo UI rozwaliła im bazę. Chwile później Witek na radiu nadał że Nitka kazał odwołać drużynę UI bo wytłukliśmy ludzi i nie ma jak realizować scenariusza - Dziwne no ale nie mnie osądzać co właściwe a co nie. Po powrocie do miasteczka islamskiego zostaliśmy przesunięci na przeprawę na której miały toczyć się walki o źródło czerpania ropy. O dziwo nie zastaliśmy tam nikogo. Do godziny 12 czyli około jednej godziny nie działo się tam absolutnie nic. Ponieważ mój czas dobiegał końca wróciłem do miasteczka islamskiego i spakowałem się do domu.

Jakieś refleksje:
Jeżeli zdecyduje się na wzięcie udziału w kolejnej edycji SW to jedynie w jednej z dwóch stron konfliktu.
Zaoferowana rola UI w tej edycji wyjątkowo mi nie odpowiadała. Najbardziej mi żal chłopaków którzy się napracowali i skonstruowali ileś tam "ajdików" i w strojach arabskich wieźli to na przypale związanym z 911 i całą otoczką światowego terroryzmu, tylko po to żeby je wysadzić na koniec imprezy jak wiadomo było że nikt już do miasteczka islamskiego nie przyjdzie - Przykre.
Szacunek dla was chłopaki.

Dziękuję organizatorom za wysiłek jaki włożyli w organizację zlotu.

11:05 PM

PostNapisane: 13 09 2011, 18:18 

Tu parę fotek ze zlotu:

https://picasaweb.google.com/1136104880 ... ob_A3rbLWA

Enjoy ;)

Obrazek

PostNapisane: 13 09 2011, 18:50 

No to Szelma podsumował całą imprezę i miał sporo racji. Stworzenie Unii Islamskiej było dobrym pomysłem i już wiem ,że trzeba włożyć w to dużo pracy , aby wszystko zagrało. Podczas 24 h byłem w mieście islamskim i wszystko było dopilnowane. Wskazanie i wystawienie na dowodzenie Witka , który poradził sobie super świetnie poradził było - odpowiedzcie sobie sami......
Podczas sceno dowódcy składali meldunki o przebiegu sytuacji , o ilości graczy w każdym miejscu , a ja tak modelowałem grę , aby każdy miał co robić , i to też się co niektórym nie podobało. I tak i tak źle.
Chłopaki podsumuję całość - wściekły jestem na to ,że ekipy z Polski piszą do mnie co tu u nas się dzieje. Odpisuje ,że wszystko gra tylko brak informacji - i tu tylko piszę o sobie spowodowało ,że tak wyszło. Nie ma impry bez uwag . Jedni chwalą , drudzy ganią . Jeden zadowolony , drugi nie. Ja zrobię wszystko , aby nie zaprzepaścić takiej pracy włożonej w SW.
A teraz co będzie
Na ten czas mam dość zlotów - jestem zajebany.
Następna impra organizowana przez Taktycznego to będzie Barakuda II lub dla co niektórych Baracuda II.Scena będzie w grudniu.
Co do pytania Łysola - pewnie ,że będą scena jednodniowe , ale chcę pokazać tym "zajebistym " ekipom z Polski ,że w Krakowie z takimi ludźmi jak Wy można zagrać na najwyższym poziomie. Ale namieszałem , bo sam nie wiem jak to wszystko opisać.
Nawiasem mówiąc - jak już wiecie otwieramy wkrótce halę i już mogę zapewnić ,że będzie fajowo - potrzebuję Was przed oficjalnym otwarciem do testów ( gier sytuacyjnych ) , aby prowadzić rozbudowę wewnątrz.

PostNapisane: 13 09 2011, 19:20 

nitka napisał(a):
Nawiasem mówiąc - jak już wiecie otwieramy wkrótce halę i już mogę zapewnić ,że będzie fajowo - potrzebuję Was przed oficjalnym otwarciem do testów ( gier sytuacyjnych ) , aby prowadzić rozbudowę wewnątrz.

:D

PostNapisane: 13 09 2011, 19:57 

Szelma napisał(a):
Chwile później słyszałem jak z dala stalker wrzeszczy przez radio do kogoś żeby nie robić jaj bo UI rozwaliła im bazę.

Nie wiem co paliłeś Szelma w tej fajce, ale ja nic takiego nie krzyczałem do radia. W ogóle mnie wtedy nie było w bazie. Tak w ogóle to oba radia mi padły. :mrgreen:

I coś słabo broniliście tej przeprawy wodnej. Do godz. 12 Wojtek wykonał tam 3-4 kursy po ropę nie napotykając żadnego oporu. :roll: Wiem, bo akurat byłem w naszym składzie i odbierałem meldunki.

Nawiasem mówiąc UI zawsze miała pełnić rolę moderatora gry, który włączał się, gdy zaszła taka potrzeba i robił klimat. Od ostrego napierniczania są FKA i NBE. Nikt z Parszywej Trzynastki nie narzekał na brak akcji.

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

PostNapisane: 13 09 2011, 20:45 

Dokładnie w parszywej się działo dużo, mieliśmy ręce pełne roboty no tylko raz się ponudziłem jak pilnowaliśmy wrogiej rafinerii po 1h czasu czekania aż zaczną łaskawie odbijać swoją rafinerię a wynudzenie osiągało zenit wróciliśmy do kąsania przeciwnika. W poprzedniej edycji byłem w UI i stwierdziłem że to nie dla mnie, wole nadupczać z chłopakami z KrK jak na Krakusa przystało :twisted:

PostNapisane: 13 09 2011, 21:53 

Zapytaj Stalker Zula, on pewnie palił to samo co Ja - słyszał te same glosy :)
Nieważne co kto krzyczał i czy przez radio czy przez muszlę klozetową, nie ma sensu drażyć tego bo nie w tym jest klu sprawy.
W moim odczuciu działania UI były zbyt mocno moderowane, choć służyliśmy jako zawór bezpieczeństwa dla imprezy, to też powinniśmy czuć że jesteśmy pełnowartościowymi uczestnikami, a nie statystami którzy stoją na łące jak kurwy pod latarnią i proszą się o "klienta". Uwierzcie mi że jak zobaczyłem że jedzie do nas Foka na "motorowerze" to pierwsze co pomyślałem "No może teraz coś pierdolnie i zacznie się krwawa jatka" Niestety Foka wziął kasę, dał dwa kanistry naszej ropy, wsiadł na motor i pojechał. Chwile potem nadjechał STAR 666 - w UI wszyscy w pogotowiu ! Chłopaki się drą żeby szykować moździerz, witek lata z kablami od ajdików każdy był pewien że zaraz ze STARa wysypie się ekipa która spuści nam łomot - STAR minął wioskę i zniknął za drzewami w okolicy przeprawy. Wyraz naszych twarzy był wtedy bezcenny :(

Przepraszam za to że piszę wprost bez specjalnej kurtuazji w swych wypowiedziach, ale wiecie że nie mam w zwyczaju owijać w bawełnę. Jestem osobą prostolinijną i zawszę mówię to co myślę, nawet kosztem utraty w czyichś oczach sympatii. Uważam po prostu że co trzeba powiedzieć to trzeba powiedzieć.

Nitka:
Pytanie z innej beczki, jeśli nie za wcześnie na nie:
Czy na terenie drożdżowni będą obowiązywały limity takie jak w CQB czyli 350 fps wszędzie, czy teren umozliwia jednak użycie czegoś mocniejszego ?

11:05 PM

PostNapisane: 13 09 2011, 22:11 

Moje 3 grosze.
Przedsięwzięcie na dużą skalę w założeniu, w wykonaniu niestety już nie do końca, ale nie z winy orga tylko uczestników. Żal mi było Nitki, jak rano prowadził odprawę przy - według mojej oceny - 50% niezbędnego do wypenienia założeń zlotu składu osobowego. Zainwestowane siły i środki niewspółmiernie wysokie do faktycznych potrzeb przy takiej frekwencji. Oczywiście nie można przewidzieć, że ktoś zgłosi się, zapłaci i nie przyjedzie. Tak samo jak nie można przewidzieć, że ktoś przyjedzie na zlot się wyspać, a jak się nie wyśpi to nie jest zdolny do walki więc zawija manele i do mamy. Bardzo szkoda, że nie wypaliło nocne strzelanie na dużą skalę, klimat byłby niepowtarzalny - światło ksieżyca przysłaniane chmurami, mgła, po prostu rewelacja. Jak to się stało, że UI praktycznie nie stawiła się na początku zlotu? Według listy wszystko było OK, tylko kilka osób deklarowało przybycie około 20.00 z powodów rodzinnych, i siły "Z" od niedzieli rano.
Rola "statystów" w mieście islamskim nie do pozazdroszczenia, ubrali się chłopaki jak na pielgrzymkę do Mekki, narobili IED i ammo do moździerza jak na świętą wojnę i lipa, mogli nawet replik nie brać. Następną razą trzeba znajomym zafundować kiełbachę na grilla i niech robią za brudasów. A jak kto się bawił, to przede wszystkim zależało od niego samego, są tacy co im nogi do dupy weszły od łażenia i tacy co mają odleżyny. Scenariusz scenariuszem, ale inicjatywa musi być po naszej stronie, jak się komuś dłuży to niech nie dłubie w nosie tylko patyk do ręki i szukać wroga. Mamy w Krakowie ludzi którym się chce robić duże imprezy wykładając kasę i poświęcając czas, nie zmarnujmy tego.
Podziękowania i szacun.
Edek:
Szelma napisał(a):
Zapytaj Stalker Zula, on pewnie palił to samo co Ja

Nie pamiętam, najarany byłem :mrgreen:

PostNapisane: 14 09 2011, 7:48 

Teren hali nie jest tak duży jak Pasternik dlatego z pewnością będą limity jak w CQB. Strzelamy już z instruktorami dla testów bez limitów i niestety zdarzają się mocniejsze uszkodzenia

PostNapisane: 14 09 2011, 12:03 

A ja byłem i będę w UI !!!!!!
Upieram się tylko by baza była w samym środku terenu pomiędzy stronami.

To piszę ja Jelon.

A na pocieszenie kilka fotek będących dowodem że ludzie mieli banany na gębach.

https://picasaweb.google.com/1011590600 ... bjq45O-nwE

p.s. po foty w oryginalnych rozmiarach pisać na priva.

PostNapisane: 14 09 2011, 13:35 

FKA 12 310 000
NBE 11 700 000

ZWYCIĘSTWO FKA

Dzięki Jelon za info

PostNapisane: 14 09 2011, 13:53 

nitka napisał(a):
ZWYCIĘSTWO FKA

Gratulacje! ;-)

PostNapisane: 14 09 2011, 14:02 

Wyniki SW 3

FKA 12 310 000
NBE 11 700 000

ZWYCIĘSTWO FKA

Dzięki Jelon za info

i gitarka :D na to czekałem

PostNapisane: 14 09 2011, 14:46 

explorer78 napisał(a):
A na pocieszenie kilka fotek będących dowodem że ludzie mieli banany na gębach.

https://picasaweb.google.com/1011590600 ... bjq45O-nwE

Rewelacyjne fotki. Koleżance dobrodziejce należy się nagroda za pstrykanie fotek z takim zaangażowaniem :wink:

PS. I gratulacje dla zwycięzców !

PostNapisane: 14 09 2011, 15:20 

troszkę grubo wyszedłem ale to na pewno wina fotografki :P

Pozdro

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 65 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona