Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: LI-JON w AK-47S
PostNapisane: 16 07 2014, 13:16 

Witam. Mam prawie darmowy dostęp do http://www.tme.eu/pl/details/accu-18650 ... 18650-22f/ , są one wyładowane. Po naładowaniu mikroprocesorową ładowarką redox v2 alpha, utrzymywały się od 4,17 - 4,25 V . Po zlutowaniu ich szeregowo (3) i połączenie ze stykiem, otrzymałem 12,56 V. Podłączyłem do mojego ak 47s i przełączyłem na tryb serii. Strzelałem ,,ślepakami'', aby sprawdzić, ile czasu wytzymają na trybie serii. Po około 30-40 strzałach, dźwięk silnika jakby zaczął słabnąć. Po oddaniu jeszcze 10 strzałów, nie dało się w ogóle strzelać. Po odłączeniu batki szybko sprawdziłem miernikiem (sprawnym) ilość V. Było to 12,36 V. Po chwili ponownie podłączyłem batkę i wystrzeliłem dokładnie tyle samo strzałów, co poprzednio. Pytanie: O co tutaj chodzi ? Za duże obciążenie czy co ? Liczę na wyczerpujące odpowiedzi oraz ewentualne linki do batek lipo o wymiarach 20 cm dł, 1,5 cm szerokości, żeby mi się zmieściła (ten model ma składaną kolbę, którą urwałem :cry: ). Z góry dziękuję ;)

Tytuł: Re: LI-JON w AK-47S
PostNapisane: 16 07 2014, 14:45 

jezeli napiecia na jedno ogniwo byly ponizej piziomu ok 2,9V, zanim je polutowales i naladowales, to akumulatory sa juz fo wyrzucenia.

wszystkie akumulatory litowe(LI-XX) sa bardzo czule na przeladowania(dla wiekszosci powyzej 4,2V na ogniwo-zapalaja sie/wybuchaja) i na rozladowania (od 2,8-3,0V na ogniwo-traca pojemnosc, lub wogole nie dajac sie naladowac),

przykladowo,mozesz je naladowac i miec napiecie jak na sprawnej celi,ale gdy podlaczysz ja pod obciazenie[silnik repliki], to napiecie drastycznie spada az do poziomu, w ktorym nie bedzie w stanie np ruszyc silnika, tak jak u Ciebie.

to samo sie dzieje kiedy pakiet straci zywotnosc, czyli przezyje ilosc cykli (naladowania i rozladowanie), np dla lipo to ok 150 cykli, li-on podobnie.
dlatego tez jak masz tel komorkowy, to od nowosci, stopniowo na coraz krocej starcza Ci jedno naladowanie baterii na full.

KOMIS-moje aktualne ogłoszenia

PostNapisane: 16 07 2014, 14:56 

co do batki, to poszukaj turnigy nano-tech 1300mAh 2s lub 3s w zaleznosci od potrzeby
2s-7,4V
3s-11,1V

ona jest w sticku,wiec wejdzie pod dekiel

PostNapisane: 16 07 2014, 15:46 

Powiem tak, kupiłem kiedyś hurtowo około 10-15 baterii od laptopów, stąd mam tyle tych li-jon. Nie wiem ile były one używane, wiem tylko, że nie były do końca sprawne. Ostanio ojciec podsunął mi pomysł aby je wykorzystać bo stockowa (niby nimh a jednak nicd) była zerem. Rozwaliłem łącznie 3 pakiety. W jednym były same 2,3 - 2,8 V czyli szmelc. W kolejnym były jakieś inne gówna powylewane. A w 3 było 5 akumulatorków powyżej 3,1 V. Jeden miał aż 4V. Ładowałem je pojedynczo (w ładowarce mikroprocesorowej ustawiłem na ładowanie lipo :facepalm: przypadkowo) i nie wiem czy mogło to im zaszkodzić. Batki od laptopów kupiłem 3 lata temu a miały ze 2 lata może. Chyba to wina czasu, lecz powinny same tracić moc lub nie dać się naładować a nie tracić moc pod obciążeniem, gdyż skoro są one używane do laptopów to muszą być wytrzymałe. Dodam, że mam ojca elektryka :twisted:

Napięcie spada do 8 przy pojedynczym, a przy ciągłym to nawet do 5-6 V. Dodam, że jak juz silnik nie ma mocy aby zakręcić, zmienię tryb strzału albo zablokuję i odblokuję momentalnie, to strzela ponownie z 10 strzałów a potem kaput.

PostNapisane: 16 07 2014, 16:27 

uplyw czasu tez robi swoje. zeby akumulator przezyl jak najdluzej bez eksploatowania to musi byc naladowany do napiecia znamionowego, czyli w tym przypadku 3,7V/ogniwo, ale i tak bedzie sie w jakims stopniu rozladowywac, az kiedys tam moze calkowicie wyzionie ducha.

jezeli to sa ogniwa z laptopow, to watpie, by wlasciciele uzytkowali je z zakresie najlepszym dla pakietow (miedzy 20-80% naladowania baterii), tylko eksploatowali je do kilku procent, pozniej ladowali do 100%, zostawiali podpiete na dlugo jak byla i tak naladowana i tak dalej. to daje w kosc akumulatorom i dlstego tez dlugo nie zyja. po za tym chinczyli nie wrzucaja dobrych pakietow jak sanyo/batimex/gp tylko gowna pokruju 8fields od krakmana.
od nich nie mozna zbyt wiele oczekiwac.
przykladowo mojej narzeczonej w notebooku bateria siadla w okresie 2,5 roku od nowosci i nawet jak sie pojawial komunikat, ze jest 100% to po odlaczeniu od zasilacza w ciagu minuty notebook padal martwy.
u brata to samo, tylko ze on juz kupil starego lapka z padnieta bateria i wyglada sytacja dokladnie tak samo.
u Ciebie dzieje sie to samo, tylko, ze zamiast komputera podpinasz AEGa ale efek jest ten sam, napiecie drastycznie pada.
co do ladowania to tym nie zepsules, bo litowo-polimerowe i litowo-jonowe laduje sie w taki sam sposob.
niestety li-xx nie da sie reanimowac jak ni-mh/cd po przez np zamrozenie i kilka cykli pelnego naladowania i rozladowania(jak sie uda to uzyskuje sie do 80% pojemnosci nowej batki), tylko jsk batka li-xx padnie to nadaje sie juz tylko do utylizacji.

PostNapisane: 16 07 2014, 17:33 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, naprawde jesteś spoko. Dobrze, że są jeszcze tacy dobrzy ludzie ;)
Czyli ta batka sie nada ? http://allegro.pl/turnigy-lipo-1300mah- ... 33279.html

PostNapisane: 16 07 2014, 17:52 

jak najbardziej sie nada ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]