Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsze kulki lecą jak chcą.
PostNapisane: 29 08 2018, 20:39 

Oddałem swoją cymę CM040B (395-400 fps podobno na chrono pokazała) do naprawy bo już dysza puszczała, łożyska miały luz, rozszczelniona głowica cylindra i głowica tłoka. Jak już było trzeba robić to już robiłem wszystko czyli

- Nowe zębatki tornado + opóźniacz i oczywiście podkładkowane.
- Nowe kable niskooporowe + mosfet i nowe wtyczki
- Nowy tłok z stalowymi zębami
- Nowa głowica cylindra metalowa
- Nowa głowica tłoka
- Nowa dysza
- Nowa listwa popychacza dyszy
- Sprężyna guarder SP120
- Nowa Gumka hop up - Zielona G&G + dystanser + pierścień - cały zestaw
Ogólnie wymienione wszystko oprócz cylindra.

Przed naprawą miałem to co wyżej ale kulki latały normalnie. Teraz dzieją się cuda tzn:
Mam 4x midcapy i do każdego jak nabije te speedloadery co mieszczą niby 90 czy tam 100 kulek pierwsze +-23 kulki (liczyłem) lecą jak chcą Lewo/Prawo/Góra (Dosłownie wylatują i od razu 90 stopni do góry)/ 2m od lufy itp itd. Po wystrzeleniu +- 23 kulek lecą w miarę jak trzeba i zbytnio problemów nie ma.
Sprawdzałem już czy to np nie wina kulek lub magów ale nie. Obojętnie czy hi cap czy mid cap, obojętnie czy kulki Guarder czy Specna albo Rockets platinum, obojętnie czy 0.20/0.23/0.25. Gdy włożę starą gumkę to nie latają jak chcą ale na początku strzela po 2 kulki. Powoli mam już dość bo nie ma co wymieniać a problem dalej jest :shock: Jest w stanie ktoś coś podpowiedzieć? Nie chcę mi się znowu jechać 20km aby oddać replikę 3 raz i w sumie nic nie osiągnąć a potem jechać ją znowu odebrać. Jedyne co widzę to to, że dysza która była stokowa była "stożkowa" a ta jest dosłownie ścięta na równo i myślę czy to nie od tego. Bo to aż nie możliwe że po robocie GB to się stało, a wymieniałem gumkę bo leciały po 2 kulki a u znajomego była to wina gumki lecz u mnie bez znaczenia prawie.

Z góry dziękuję za Pomoc. Gdybym miał cos więcej napisać, dodać jakieś zdjęcia to nie będzie problemu. Pozdrawiam.

Tytuł: Re: Pierwsze kulki lecą jak chcą.
PostNapisane: 30 08 2018, 8:48 

Sprawdź na lowcapie lub SŁABO podkręconym hicapie czy tez jest ten efekt. Istnieje szansa, że przy niemal pełnym midcapie nacisk kulek lekko unosi komorę HU do góry. Wtedy jest nieosiowo i leci do dupy, mogą się dziać cuda z HU. Potem, jak kulek jest mniej- nacisk jest mniejszy i leci lepiej.

Jeśli jednak dzieje się tak bez względu na ilość kulek w magu- może chodzić o temperaturę gumki. Tzn gumka musi się lekko dogrzać pierwszymi strzałami aby złapała poprawne parametry. Ale zwykle jak chodzi o temperaturę to pierwsze strzały kręci słabo a potem mocniej, nie odwrotnie...

Możesz też mieć magazynki zapaćkane np smarem. Lub komorę. Ale wtedy też raczej by kręciło za słabo a nie za mocno.

Możesz też... mieć chujowo poskładanego guna i trzeba go albo przeskładać albo zmienić np gumkę (i przeskładać).

Na pewno sprawdź jedno: czy jak wystrzelisz "pierwsze 23 kulki" i zrobisz przerwę (bez doładowywania ani zmiany maga) i potem znowu to "drugie 23 kulki" też lecą chujowo? Tzn czy te pierwsze kulki są warunkowane "pierwszymi z maga" czy też "pierwszymi w ciągu 5 minut". Jak pierwsze z maga- stabilizacja komory. Jak "pierwsze w ciągu X czasu"- temperatura gumki. Ale... Jest lato. A gumki twardniejące od zimna to relikt przeszłości.

Tytuł: Re: Pierwsze kulki lecą jak chcą.
PostNapisane: 30 08 2018, 12:30 

Niestety w najbliższym czasie nie mam jak sprawdzić nawet na hicapie (nie znam nikogo kto ma lowcapa), postaram się coś wykombinować. Może w przyszły weekend jak będę miał wolne od roboty i znajomy też, to pożyczę od niego hicapa i sprawdzę. Na ten weekend są już plany 8)

Cytuj:
Na pewno sprawdź jedno: czy jak wystrzelisz "pierwsze 23 kulki" i zrobisz przerwę (bez doładowywania ani zmiany maga) i potem znowu to "drugie 23 kulki" też lecą chujowo? Tzn czy te pierwsze kulki są warunkowane "pierwszymi z maga" czy też "pierwszymi w ciągu 5 minut". Jak pierwsze z maga- stabilizacja komory. Jak "pierwsze w ciągu X czasu"- temperatura gumki. Ale... Jest lato. A gumki twardniejące od zimna to relikt przeszłości.

To pierwsze, czyli po tych +-23 kulkach (dziś jakoś chyba mniej) i odczekaniu 5 minut kulki lecą nadal ok. Nagrałem mały materiał. Krótki dystans, lecz widać co się dzieje, momentami widać nawet te kulki które wylatują i nagle kręcą np do góry - słabo ale da się je zobaczyć. W pewnych momentach pokazuję 2x po "2" ale w tym momencie chyba dopiero za 4 wciśnięciem spustu poleciały 2 kulki ale nie jestem pewny. Wyglądało na 1 kulkę ale ciężko stwierdzić.

Cytuj:
Możesz też mieć magazynki zapaćkane np smarem. Lub komorę. Ale wtedy też raczej by kręciło za słabo a nie za mocno.

Gumkę czyściłem, lufę czyściłem, magazynki czyściłem.

Cytuj:
Możesz też... mieć chujowo poskładanego guna i trzeba go albo przeskładać albo zmienić np gumkę (i przeskładać).

Właśnie się zastanawiam. Myślę cały czas czy z dyszą jest ok, bo za krótka wiadomo - nie doszczelni, ale za długa?
Ogólnie była zakładana ta głowica (taką kazano mi zamówić): http://azteko.pl/shs-glowica-cylindra-d ... 10391.html
I mówił, że musi podciąć prowadzenie dyszy dla lepszej stabilności czy coś takiego a potem, że coś by nie pasowało inaczej.

Niestety z jakiegoś powodu nagrywała mi kamerka po 1min więc musiałem poskładać w całość. Przez cały film hop up ustawiony tak samo.
https://www.youtube.com/watch?v=R1Y7pYjNzLk

@edit
Zauważyłem, że komora hup-up ma jakiś luz, tzn mogę nią ruszać w jakimś stopniu w różne kierunki świata.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]