Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 33 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fort 49 1/2a Mogiła
PostNapisane: 07 12 2007, 13:39 

Dzisiaj miałem zajęcia w hucie Sędzimira (ze studiów :P ), a że miałem godzine czekania przed bramą, to zaintrygowany znakiem "Fort 49 1/2a Mogiła" poszedłem go oglądnąć.
Wrażenia? Teren świetny! Malutki, ale świetny na jakieś proste strzelania.
Co w nim jest takiego fajnego? Jest ultra zadbany i bezpieczny, przy tym nie nudny. Cały fort to niezbyt duży, okopany pagórek, który jest otoczony drzewkami i krzaczkami. Krzaczkami, nie chaszczami, bo cały teren jest pięknie zadbany: ścięta równo trawka, brak śmieci/szkieł, ścięte chaszcze i ustawione w stosy po bokach. Sam pagórek też jest ciekawy: kilka "wejść" (w formie "rynny" wchodzącej w głąb pagórka, chyba 3) i drzewek. Ale co najfajniejsze, sam pagórek jest ślicznie "pofalowany" - liczne szańce, nasypy, pagórki, osłony itp. Do samego fortu nie da się wejść głębiej niż na 1,5m - można co najwyżej schować się za futrynę.
Na terenie brak szamb, dziur, pniaków itp, które mogły by pozbawić zdrowia, lub życia co mniej rozgarniętego asgowca.
Jedynym problemem mogą być stare, blaszane garaże, które są w niedużej odległości od jednego boku fortu, chodź wyglądają na takowe, które ostatnio używane były hoho, albo dawniej temu.
Ludzia sie tam nie uświadczy, bo to teren przy hucie - non stop cosik dudni, lub syczy, więc nie ma spacerowiczów.
By podsumować: nic tylko dostać pozwolenie i grać, ale w niedużych grupach, albo dobrze pomyślanych scenariuszach, bo może być ciasno.

Na terenie można było by spróbować wprowadzić nową formę rozgrywki:
dzielenie się na drużyny 3-4-5 osobowe, które wpadają na teren i się sieką, która będzie miała więcej luda po 5 minutach (1 hit bez resów), albo wyeliminuje cała drużynę przeciwnika wygrywa :)

Zdjęcia (nie wiem z kiedy) można oglądnąć tutaj:
http://www.fortyck.pl/fort_49_12a_mogila.htm
Te fotki dość cienko przedstawiają sam teren, ale można go jako tako zobaczyć.

Sam porobiłem fotki moją komórą, ale są słabej jakości i na domiar złego komp nie chce mi czytać karty.

Dojazd do samego fortu jest bardzo wygodny: dojeżdżamy jednym z licznych autobusów/tramwajów na kombinat/plac centralny i wskakujemy do 15 lub 21 (te tramwaje jadą prawie przez cały Kraków, więc każdy może wsiąść i podjechać bezpośrednio, np. spod dworca gł.) i wysiadamy przy przystanku "brama nr 4", potem drogowskazu nie da się przeoczyć.
Tutaj można zobaczyć teren z satelity, ten ciemno-zielony "księżyc" to właśnie fort:
Klik!
Te zabudowania po lewej to właśnie blaszane, stare garaże, i coś na styl "pompowni", która dalej działa i jest otoczona wysokim płotem :P

Tytuł:
PostNapisane: 07 12 2007, 15:13 

Jestem za, bardzo za! Choć nigdy nie byłem w środku tego fortu, to ze zdjęć teren wygląda rewelacyjnie. Trzeba dowiedzieć się jaki posterunek Policji jest najbliżej, zapisać telefon i idziemy w bój :D

Tytuł:
PostNapisane: 07 12 2007, 15:45 

Teren to jakieś 70-80 na 180-200m, więc dość kameralnie, ale chyba też nie strasznie ciasno.
Zadzwoniłem na posterunek VIII, pod który to podchodzi, pozwolenie jest, zgłosiłem że jutro (sobota) godzina 18:00 parę osób się pojawi - jakby ktoś był chętny przyjechać na godzinkę, dwie i wypróbować to piszcie szybko lub dzwońcie: 790237923
Limit 350fps :)

Tytuł:
PostNapisane: 07 12 2007, 18:41 

jestem jak najbarzdioej za nową miejscowką, szkoda tylko ze jutrao nie dam rady bo ide na koncert :twisted: ale nastepnym razem bede na 100% :D

Tytuł:
PostNapisane: 07 12 2007, 18:44 

No jutro to jeszcze nie oficjalna strzelanka - to poprostu wycena terenu, po pozwolenie tylko zadzwoniłem, by przy rekonesansie można było by się postrzelać i jeśli się nam spodoba, to o pozwolenie nie trzeba będzie się martwić. Jak nie będzie nikt mógł się przejechać, to po prostu zadzwonie i zapowiem strzelanie za tydzień :)

Tytuł:
PostNapisane: 07 12 2007, 20:22 

Niestety jutro nie mogę, ale brawo Majzok za inicjatywę! Jeśli ta miejscówka wypali to będzie fantastyczna alternatywa dla cholernego f50! Położenie rewelacyjne - będę mógł wpadać w tygodniu :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 11:08 

bylem tam wiele razy w mlodosci

przeciez tam są obok garaże - caly kompleks oraz jakas działalność ogrodzona siatką

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 11:50 

Dlatego właśnie chce by ktoś kto ma w tym większe doświadczenie przejechał się i ocenił czy teren jest ok i jaka jego część nadaje się do strzelania (o garażach jak i pompowni napisałem i pokazałem na mapce - chyba Szczepan nie przeczytałeś całego pierwszego postu ;) ).
Ja znalazłem miejsce i oglądnąłem, załatwiłem pozwolenie od panów z policji, żeby przyjechać na teren i sprawdzić go z gunem (zawsze lepiej mieć guna przy sobie by ocenić "pole rażenia" i wypróbowanie, czy teren się do czegoś nadaje, czy może nie), lecz jest to tylko moja sugestia.

Pozwolenie od policji chyba zostało źle zrozumiane - ja nie organizuje tam strzelanki, ale rekonesans z gunami przy pasie :)

Co do samych garaży i pompowni - dość daleko od nich są najbliższe zabudowania, więc pewnie należą one do huty, a jeśli tak, to raczej dużo osób tam się nie kręci.

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 11:50 

A w Prokocimiu jest całkiem uczęszczana ulica i to w linii prostej 30 metrów od terenu walki :wink:
Tymi kilkunastoma garażami bym się nie przejmował, a teren ogrodzony siatką - tym lepiej, nie będziemy sobie nawzajem przeszkadzać. Skoro strzelania odbywają się w takim miejscu jak fort Batowice, który jest otoczony alejkami parkowymi, którymi spacerują matki z dziećmi, a w odległości 100 metrów są dziesięciopiętrowe bloki mieszkalne, to dlaczego leżąca na uboczu (jak na nasz krakowskie warunki) Mogiła miałaby być kłopotliwa :)

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 11:51 

a po myslicie ze chce mi sie to wszystko czytać =]

dwa pierwsze i ostatnie zdania i tyle :>

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 11:57 

Pozatym mogiła to pagórek i cały potencjalny teren gdzie moglby sie ktos nie pozadany pojawic widac jak na dłoni - więc myśle że najpierw zobaczylibyśmy go my, a nie nasze kulki ;)

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 11:59 

:twisted: ojojoj jestem coraz bardziej zajawiony na Mogiłę. W sumie przecież mogiła to inaczej grób, czyż nie?
:lol: Będzie klimacik - łupanka na kurhanach (kopiec Wandy obok) :D :D

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 12:01 

A tak, ale pewnie dzisiejszy rekonesans nie wypali, bo wszyscy zajęci, albo szykują się na antolke.
Ma ktoś jakiś pomysł na date?

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 12:16 

brawo Majzok za zwiad
termin rozpoznania walką ustalimy w Antolce
a F50 nie jest CHOLERNY :twisted: jest jaki jest i za to go lubię :wink:

SZTURM :twisted: KOMANDO POZDRAWIA

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 08 12 2007, 12:27 

No to ok, dzwonie do panów z VIII-ego, że jednak dzisiaj się nie odbędzie strzelanie tam.
WIĘC DZISIAJ O 18:00 REKONESANS ODWOŁANY
Każdy może przyjechać i oglądnąć, ale strzelać to tylko na własną odpowiedzialność :P

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 33 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona