Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 38 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 09 07 2011, 9:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 05 2007, 14:23
Lokalizacja: Kraków
Tak jak miało być, tylko tydzień później :? .

Startujemy o 10:00. Wstęp 20 zł oraz obiecana gierka scenariuszowa. Aby gra wyszła należy się bardzo dogłębnie zapoznać z zasadami gry (poniżej). Jest jeszcze trochę czasu na to.

Limity:

350 FPS

Tło:

Z doniesień wywiadu:

Arahia. - jeden z krajów trzeciego świata. Tajne górskie laboratorium, w którym prowadzone są ściśle tajne badania nad szalenie wybuchową i promieniotwórczą cieczą. W niewłaściwych rękach może ona posłużyć do zbudowania broni, przed którą uklękną największe nawet supermocarstwa. Użyta natomiast właściwie, może przyczynić się do zwalczenia wielu chorób współcześnie nękających ludzkość, w szczególności chorób nowotworowych i AIDS.

W pobliże zostaje wysłana super hiper tajna jednostka specjalna komandosów, której zadaniem jest przechwycenie badań oraz pozyskanie próbek cieczy.

Laboratorium jest strzeżone przez oddział doskonale wyszkolonych ochraniarzy, którzy na wieść o zbliżających się oddziałach wroga dostają rozkaz: „Pod żadnym pozorem nie pozwolić do wycieku danych badawczych z kraju. Jeśli będzie trzeba zniszczyć laboratorium. Posiłki dotrą za około godzinę”. Ochrona zaminowuje teren i przygotowuje się do walki.

Czas Gry:

1:15h

Teren:

Grają dwa pawilony

Drużyny (równy rozkład sił):

Super kumandosi (atakująca)
Ochrona laboratorium (broniąca)


Zasady/przebieg gry

Super kumandosi (drużyna atakująca):

Respy:

- 5 minut
- mają medyka (opcja)

Zadania i cele:

-Cele główne: wysłać dane (co najmniej wymagane minimum) z głównego komputera do bazy, zdobyć i przetransportować na lądowisko próbkę z cieczą.
-Cele poboczne: jeśli któryś z celi głównych nie zostanie wykonany - rozbroić bombę, tajne misje.

Funkcje:

W drużynie występują funkcje. W zależności od liczebności drużyn – jedna funkcja przypada jednej lub dwóm osobom/ drużynę.

Chemik - głównym zadaniem chemika jest wyodrębnienie właściwego naczynia z cieczą poprzez przeprowadzenie reakcji. - zagadka „chemiczna” ;). Chemik dostanie odpowiednio wcześniej informacje/instrukcje jak to zrobić. Próbkę z właściwą cieczą musi wsadzić do skrzyni. Jeśli się pomyli i załaduje niewłaściwą próbkę zadanie nie będzie zaliczone (na koniec rozgrywki będzie sprawdzane czy dostarczono skrzynię z właściwą próbką). Chemik może pobrać dowolną liczbę próbek w przypadku ich utraty lub zniszczenia. Tylko chemik może przebywać w pokoju z cieczami. Może walczyć.

Haker - głównym zadaniem jest wysłanie danych z komputera głównego laboratorium do bazy. Haker jest potrzebny za każdym razem do zainicjowania każdego, przerwanego wysyłania danych. Po zainicjowaniu danych opuszcza serwerownię(pomieszczenie).

Saper - może rozbroić bombę tj. posiada dane(liczby) do rozwiązania ~prostej łamigłówki matematycznej, której wynik wskaże odpowiedni kabelek. Instrukcja będzie na bombie.

Lekarz (opcja) – posiada kilka bandaży (3-4). Tyle osób może uleczyć w trakcie całej gry na polu walki. Może leczyć jedną osobę tylko jeden raz, poprzez zawiązanie na kończynie opaski. Dostanie szczegółowe instrukcje. Gdy skończą mu się bandaże przestaje pełnić funkcję medyka. Może walczyć.

Snajper (opcja) – zadanie na celność podczas walki. Snajperem może zostać każdy. Snajper może mieć dodatkowo tuningowaną luśnię ale tylko singiel i nie może strzelać z niej do graczy L. Może zatem potrzebować kogoś do pomocy podczas zadania.

Operator - jest nim również każda z wyżej wymienionych funkcji.
1. Operator przenosi skrzynię z cieczą. Jeśli podczas transportu ciecz wewnątrz skrzyni wyleje się, zadanie uważa się za nie wykonane. Jeśli oddział przenoszący skrzynię zginie, zostawia ją w miejscu zgonu.
2. Operator może rozbroić bombę za pomocą kodów które mogą pojawić się w trakcie gry lub przecinając (odłączając) jeden z 3 kabelków. Błędne wpisanie kodów powoduje przyspieszenie czasu odliczania. „Przecięcie” złego kabelka powoduje wybuch.
3. Operator może brać udział w misjach snajperskich (na celność)/opcja
4. Nie może przebywać w pomieszczeniu z cieczami w laboratorium.
5. Nie ma wiedzy jak zainicjować wysyłanie danych przez satelitę. Do powtórnego uruchomienia transferu danych zawsze potrzebny jest haker.

Uwagi.

Gdy cele główne zostaną osiągnięte kumandosi mogą w każdej chwili wycofać się na lądowisko i zakończyć grę.

Punktacja:

0 punktów - nie przesłanie minimalnej ilości danych.
30 punktów - przesłanie minimalnej ilości danych.
1 punkt - przesłanie każdej następnej paczki danych.
30 punktów - właściwe rozpoznanie i zabezpieczenie cieczy.
10 punktów - rozbrojenie bomby.
max 15 punktów - tajne misje.
1 punkt - 1 trafiony przeciwnik. (opcja)

Ochrona laboratorium ( drużyna broniąca):

Respy:

- co 10 minut lub jeśli w respie zbierze się minimum 80% oddziału..

Zadania i cele:

- Cele główne: Nie dopuścić do wydostania się jakich kolwiek danych/dowodów z bazy. Doprowadzić do zniszczenia laboratorium. Umawiamy się że nie mogą przed czasem zdetonować bomby, ani przyspieszyć odliczania.
- Cele poboczne: wydostać się na czas (tuż przed wybuchem) z terenu laboratorium, jeśli oba cele główne nie zostaną wykonane - rozbroić bombę.

Funkcje:

W drużynie występuje tylko jedna funkcja dla wszystkich graczy.

Ochroniarz:
1. Może w każdej chwili przerwać wysyłanie danych. Zaraz po tym musi opuścić serwerownię.
2. Może zniszczyć (wylać) próbkę z cieczą w przechwyconej skrzyni.
3. Może dobić rannego. Musi go dotknąć.
4. Może rozbroić bombę za pomocą kodów.
5. Nie może przyspieszyć odliczania ani zdetonować bomby.
6. Nie może przebywać w pokoju z cieczami w laboratorium.

Punktacja:

30 punktów - za uniemożliwienie przeciwnikowi przesłania minimalnej liczby danych.
30 punktów - uniemożliwienie przecieku innych danych o zabójczej cieczy.
30 punktów - gdy bomba wybuchnie i zostały wykonane obydwa zadania główne.
10 punktów - gdy cała drużyna w momencie wybuchu bomby znajdzie się w bezpiecznej strefie.
10 punktów - za rozbrojenie bomby.
1 punkt - jeden trafiony przeciwnik. (opcja)

Rekwizyty/pomieszczenia:

1. Bomba elektroniczna – Znajduje się gdzieś na terenie kompleksu laboratorium, odlicza czas do wybuchu. Rozbrajana poprzez wpisanie kodu lub przecięcie (rozłączenie) jednego z trzech kabelków. Złe wpisanie kodu powoduje przyspieszenie odliczania. Przecięcie złego kabelka wybuch. Do bomby przyczepiona jest instrukcja dla sapera. Czas bomby ustawiony jest na ~45 minut. Bomby nie można przenosić poza pomieszczenie w którym się znajduje. Z chwilą wybuchu bomby kończy się gra i zadania, które nie zostały wykonane nie będą zaliczone.

2. Serwerownia – w jednym z budynków (pawilonów) na terenie kompleksu laboratorium. Znajduje się w niej komputer centralny. Tu nie strzelamy. Gracze wchodzą tu tylko by: (haker) wznowić wysyłanie danych, (ochroniarz) przerwać wysyłanie danych.

3. Komputer Centralny – będą się na nim znajdowały ważne dane dotyczące badań nad śmiercionośną cieczą. Znajduje się w serwerowni. Dane wysyłane są paczkami. 1 paczka danych = 1 minuta wysyłania. Minimalna ilość danych do przesłania 20 paczek, maksymalna 40 paczek.

4. Pokój z cieczami w laboratorium – Jest tam silne promieniowanie. W tym pokoju może znajdować się tylko chemik. Na stole znajdują się naczynia z różnymi cieczami (na pozór identycznymi). Wśród nich naczynie (próbka) z właściwą cieczą. Nie wolno strzelać z i do tego pomieszczenia. Jeśli chemik nie może wyjść z pomieszczenia musi czekać tam na posiłki (jest tam bezpieczny).

5. Próbka cieczy – będzie to otwarte naczynie wypełnione cieczą. Musi znaleźć się finalnie w respie (na lądowisku). Ciecz jest bardzo wybuchowa i musi być odpowiednio transportowana tylko w specjalnej skrzyni. Zbyt duże wstrząsy mogą spowodować wybuch (rozlanie się wody w naczyniu). Trzeba uważać :p.

6. Skrzynia – tylko w niej można transportować próbkę z cieczą. Znajduje się koło pokoju z cieczami w laboratorium. Podczas transportu wieko ma być zamknięte. Jedna osoba nie da rady jej nieść.

7. Opaski dla medyków (opcja)

8. Mapa i plany laboratorium


Podsumowanie.

Po upływie czasu - zmiana stron. Za każde zadania będą punkty. Punkty będą przyznawane i dla obrony i dla ataku. Na końcowy wynik będzie wpływać suma punktów z dwóch gierek.

_________________
Poligon ASG
STOWARZYSZENIE KRAKOWSKI AIRSOFT - SKA.MIL.PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 09 07 2011, 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 01 2009, 18:35
Lokalizacja: Kraków
:pistol:

_________________
LIGA POKEMON-STOWARZYSZENIE KRAKOWSKI AIRSOFT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 09 07 2011, 16:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 10 2009, 14:07
Lokalizacja: z innej planety
fajne bajery i pomysły
warto pomyśleć,by przetestować na własnej skórze

_________________
Obrazek

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 11 07 2011, 13:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 05 2007, 14:23
Lokalizacja: Kraków
Dobra robimy listę. Nie ukrywam, że przydało by się nas tak min. 10 osób na stronę, co by to dobrze wyszło. A tak naprawdę co najmniej 3 sekcje 4 osobowe w ekipie. Chętnych na pełnienie funkcji w ekipach proszę do mnie na PW.

Moderatorzy:

1. p4fciu
2. Lech

Drużyna Charlie

1. GerTycH
2. Bocian
3. Dejmon
4. Bubił
5. Młody
6. Yaro
7. Zulu
8. maximus
9. mAchen
10. Olo
11. Endrju
12. kotlar
13. Putin

Drużyna Delta

1. Boria
2. Martinez
3. CZESIO!
4. u_god
5. Kaczka
6. Daga
7. Mikuś
8. Raf
9. Boniek
10. M5RiO
11. Marcel
12. Wojtek
13. Bartek

_________________
Poligon ASG
STOWARZYSZENIE KRAKOWSKI AIRSOFT - SKA.MIL.PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 11 07 2011, 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 06 2008, 11:48
Lokalizacja:
dopisać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 11 07 2011, 15:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 03 2010, 19:56
Lokalizacja:
Dopisać do Delta
Kaczka
Daga
Mikuś
Raf


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 11 07 2011, 18:34 

Dołączył(a): 23 04 2007, 8:05
Lokalizacja: ZE WSZYSTKICH STRON
NO TO KOLEGA CZARLI MA PRZEJE... 8) :lol:

POKE :lol: PAŁER :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uSYl8qKAGKg

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 11 07 2011, 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 01 2009, 18:35
Lokalizacja: Kraków
woda wspomoze charligo a jak wazmie medyka to bedzie 8 do 8
A dlaczego my jestesmy delta force? Moze lepiej jakbysmy sie nazywali mlode wilcy?

_________________
LIGA POKEMON-STOWARZYSZENIE KRAKOWSKI AIRSOFT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 11 07 2011, 18:53 

Dołączył(a): 23 04 2007, 8:05
Lokalizacja: ZE WSZYSTKICH STRON
A NAJLEPIEJ ŻEBYŚMY SIĘ NAZYWALI SUPERŁAJZY :twisted:
TO DOBRZE ODZWIERCIEDLI NASZ POZIM SKILLA : - 15 PO IMPREZIE :twisted:

TYLKO DENUŚ MA PO IMPREZIE SKILLA + 50, ALE TERAZ JEST W CIĄŻY I SIĘ NIE MOŻE SZCZELAĆ :cry:

POKE :twisted: POWER

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uSYl8qKAGKg

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 11 07 2011, 19:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 01 2008, 11:48
Lokalizacja: Zona
Super pomysły!

Czy jest jakiś limit fps?

_________________
Saigon, shit!

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 11 07 2011, 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 05 2007, 14:23
Lokalizacja: Kraków
Tak oczywiście jak zwykle o tej porze 350 FPS.

_________________
Poligon ASG
STOWARZYSZENIE KRAKOWSKI AIRSOFT - SKA.MIL.PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 12 07 2011, 5:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 10 2009, 14:07
Lokalizacja: z innej planety
p4fciu napisał(a):
Tak oczywiście jak zwykle o tej porze 350 FPS.


odpadam...

_________________
Obrazek

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 12 07 2011, 5:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 01 2009, 18:35
Lokalizacja: Kraków
water napisał(a):
p4fciu napisał(a):
Tak oczywiście jak zwykle o tej porze 350 FPS.


odpadam...


http://allegro.pl/ak47-cyma-0-28-gwaran ... 07731.html
może się uda za 200 zł wyrwać

_________________
LIGA POKEMON-STOWARZYSZENIE KRAKOWSKI AIRSOFT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 12 07 2011, 10:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 05 2007, 14:23
Lokalizacja: Kraków
Replik Ci u nas dostatek :wink:.

_________________
Poligon ASG
STOWARZYSZENIE KRAKOWSKI AIRSOFT - SKA.MIL.PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 17.07.2011 godzina 10:00
PostNapisane: 12 07 2011, 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 10 2009, 14:07
Lokalizacja: z innej planety
Martinez napisał(a):
water napisał(a):
p4fciu napisał(a):
Tak oczywiście jak zwykle o tej porze 350 FPS.


odpadam...


http://allegro.pl/ak47-cyma-0-28-gwaran ... 07731.html
może się uda za 200 zł wyrwać


nie stac mnie... 8)

_________________
Obrazek

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 38 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL