Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 56 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 07 2010, 21:46 

Homas - osobiście przyczepię się do fragmentu Twojej wypowiedzi, choć nie jesteś pierwszym, który używa takiego lub podobnego argumentu:

"asg to zabawa, a nie real life"

No to zastanówmy się, na czym polega asg, jak nie na naśladowaniu prawdziwej walki? Dlaczego niezależnie od wizji rozgrywki, wszyscy traktują repliki jak broń ostrą? Dlaczego z jednej strony mówią "zabawunia, zabawunia, zabawunia", a z drugiej uzasadniają swoje działanie słowami "bo tak robią AT/wojsko/somalijczycy/wietnamczycy/lotnicy/niepotrzebne skreślić"?

Właśnie dlatego, że asg to tylko technologia zabawy (jak paintball), ale z racji swojego kształtu jednoznacznie ukierunkowana na symulowanie walki z wykorzystaniem ostrej broni.

Kwestia, czy podchodzimy do sprawy mniej czy bardziej poważnie. Ale to zależy już od tego, co kto lubi i co go bardziej jara, a nie co jest bardziej słuszne :wink:

+ przenoszę tu mojego posta z wątku "niezbędnik...", bo nawiązuje do tematu:

wtk napisał(a):
Panowie, a ja widzę, że się nigdy nie dogadacie, bo macie zupełnie inne wizje tej zabawy.

Dla jednych zabawa w asg to zabawa w wojsko i idą w kierunku jak największego zbliżenia klimatu strzelań do klimatu wojennego. Stąd sprzęt wojskowy, a nie różowe majtki, stąd szkolenia z instruktorami, z których choć nie wszystko, to wiele się przydaje. Działają grupami, dzielą się rolami, starają się wczuć w klimat wojenny i starać się przede wszystkim nie zginąć.

Dla drugich asg jest odrębną zabawą, celem samym w sobie i podchodzą do tego jak do piłki nożnej. Idą w pojedynkę na tyły wroga, wiedzą od razu, że zginą, ale po drodzę zabiją 6-7 i drużyna będzie do przodu w rozgrywce.

Kwestia co kogo bardziej kręci - ja osobiście dawniej byłem bliższy drugiemu stanowisku, ale znudziło mi się i teraz wolę pierwsze, bo w moim odczuciu "robi lepszy klimat" :lol:

Podkreślam - co kto woli, kwestia indywidualna. I nie ma sensu dyskutować czyja ideologia lepsza, bo to wygląda jak rozmowy PO z PiSem :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 10 07 2010, 21:54 

A nie fajnie by było założyć jakiś team CQB?

Tytuł:
PostNapisane: 10 07 2010, 21:59 

Ja jednak wierze ze znajda się tacy którzy podejmą probe stworzenia teamu cqb :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 10 07 2010, 22:03 

Witku czy kiedykolwiek uslyszales z moich ust takie porownanie...? nie... Dlatego mam takie zdanie, Dla mnie Asg jest mozliwosc odskoczenia od dnia powszednia czyli problemow pracy itp... wiekszasc wie o co chodzi... a i takze poczucie adrenaliny, do tego nie potrzebuje mega sprzetu, rozumiem ze ludziom zelezy na odwzorowaniu jakis tam zolnierzy, ale wedlug mnie wazniejsze jest sie bawic ta forma spedzania czasu... Ucz sie poruszac, spoko, chodz na treningi spoko, naucz sie to wykorzystac, spoko... tylko trzeba pamietac zeby to wykorzystac i tak jak mowie, nie wszystko co bylo na treningach przydaje sie w asg... nie mamy, takie zasiegu, nie mamy problemu ze zmiana mag( mowie o hi-cap) mowie o sposobie chodzenia, bo co jak co strzelam sie stosunkowo krotko bo jakies dwa lata a nie spotkalem jeszcze miny...Chodzi o to Wtk-u ze dla nowej osoby trening bedzie nie ciekawy i taka prawda... ale ja juz koncze ten temat, napisalem co mysle, bo mam do tego prawo(chyba) nikogo nie obrazilem, dlatego zycze dobrej nocy i spadam, bo zaraz bedzie ze chce zaczynac jakies wasnie albo cos...

Edyta:)
Druzyna jako druzyna to bardzo fajna sprawa, ludzie sie zgrywaja i jak naprzyklad Ty biegniesz srodkierm to wiesz ze Pana X masz na lewo a Pana Y masz na prawo... jest oto bardzo wygodne... istnieniu druzyny nigdy nie zaprzeczalem... tutaj prawie kazdsy jest w jakies druzaynie...

https://www.facebook.com/9thcirclestudio?fref=ts

Zapraszamy:)

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 0:10 

homas1988 napisał(a):
Wybacz Water ale...

Sliwka, Czarny, taka prawda nie potrzebujecie treningow ze strzelania, nie zapominajcie ze asg to zabawa a nie real life... przyjedzcie na jakies strzelanie, wystrzelcie troche kulek, dostaniesz za pierwszym drugim raem wpieprz ale za trzecim razem bedziesz wiedzial jak to dziala... Wiekszość tak zaczynala, nie ktorzy nie zmienili koncepcji o czym "PLUTON RYWALIZACJI" tez sie mogl pare razy przekonac...

Pozdrawiam
ExPlutonowy Homas

wybaczam 8)

i nie mam zamiaru polemizowac,gdyz krutka masz pamiec widze
8)
w roznych kwestiach 8)
niech sobie chlopaki robia co chca i z kim chca
mozna sie przebrac w worek ziemniakow,na szyji zawieszenie powiesic i isc w rocznice z replika za 300 i kulka za 10 zdobywac Malbork bo rocznica jest
tez zabawa w asg

CQB dzial to nie temat na wynurzenia o postrzeganiu asg
jednak ja uwazam ze kazdy chce zblizyc replika(waga,detale,odwzorowanie,)
elementami wyposazenia(caly badziew,helmy,ladownice,a nawet buty)
klimatem imprez(milsimy,wyjazdowe imprezy,lokalne strzelania ze scenariuszami)
aby bylo to jak najblizsze wojsku i temu klimatowi zblizone

to ze jest to forma zabawy to pewne,jednak ja wole biegac w oryginalnych "lans gadzetach" 8)
niz goly z replika w seledynowych stringach po lesie

kazdy niech sie bawi jak chce i z kim chce i bedzie:

http://www.youtube.com/watch?v=fyFP-niTRjE&feature=fvsr

GIT MAJONEZ 8)

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 5:12 

http://www.joemonster.org/filmy/26609/N ... go_wejscia

:lol:

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 8:02 

homas1988 napisał(a):
Witku czy kiedykolwiek uslyszales z moich ust takie porownanie...? nie...

Zasadniczo w Twoim poprzednim poście :lol: :

homas1988 napisał(a):
nie zapominajcie ze asg to zabawa a nie real life...

:lol: Ale nie czepiajmy się słówek - moja wypowiedź nie była tyle adresowana do Ciebie, ale do osób które toczą spór o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą - są dwe koncepcje i dla jedna z nich chce mieć dla klimatu śnieg, a druga wręcz przeciwnie, woli wiosenne słońce.

Dlatego jednym potrzeba szkoleń i sprzętu dla klimatu, bo skoro bawią się w żołnierzy, to chcą przed akcją odbyć ćwiczenia, a inni biorą klamę i przyjeżdzają na strzelankę - jebankę, gdzie zdobywają doświadczenie w asg.

Dlatego wszystko sprowadza się do tego, jak rozumie się klimat, a nie do tego, co jest konieczne/ważne/potrzebne/lepsze/gorsze 8)

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 8:21 

8)

POKE :twisted: POWER

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 8:55 

wtk napisał(a):
homas1988 napisał(a):
Witku czy kiedykolwiek uslyszales z moich ust takie porownanie...? nie...

Zasadniczo w Twoim poprzednim poście :lol: :

homas1988 napisał(a):
nie zapominajcie ze asg to zabawa a nie real life...

:lol: Ale nie czepiajmy się słówek -

Dlatego wszystko sprowadza się do tego, jak rozumie się klimat, a nie do tego, co jest konieczne/ważne/potrzebne/lepsze/gorsze 8)

madrego to i wart posluchac

proponowalbym pochodzic po jutubie i podpatrzec jak bawia sie japonce,amerykance i inni airsowtowcy..

czy koncentruja sie na lepszym,bardziej realny sprzecie czy ida w odwrotnym kierunku? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=RTf0RDm6KAs

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 9:04 

water napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=RTf0RDm6KAs

Widzę, że taktyka "stoję, strzelam, napierdalam" jest popularna też na innych kontynentach. Pozdro dla wszystkich, którzy boją się ubrudzić :lol:

Nasza Irene była lepsza. Choć ten teren do złudzenia przypomina Centralną.

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 9:39 

Nie mogę tego słuchać/czytać... Może się narażę komuś moją wypowiedzią ale mnie już krew zalewa. Porównywanie jak się bawią w U.S and A, Japoni, do tego jak się bawi większość w Polsce i pseudo zalecanie/podkreślanie że tak jest realniej, lepiej jest nie na miejscu i niesmaczne. Pamiętajcie że nie żyjemy tam tylko tu ! i wszystko kórwa rozbija się o kasę. W ASG każdy z nas chce się bawić, niestety nie każdy jest biznesmenem, gangsterem, żołnierzem który ma dostęp do oporządzenia z magazynu wojskowego, czy chooj wie kim jeszcze, z nadmiarem pieniędzy. Spora większość zarabia miesięcznie 1500 zł lub mniej i musi za to utrzymać rodzinę a resztę pieniędzy zastanowić się jak wydać na ASG o ile coś jeszcze na ten cel zostanie. Najtragiczniejsze jest to że często się spotyka graczy obwieszonych sprzętem za kupę pieniędzy którzy nie reprezentują sobą za wiele, nie uczciwych, mających same pretensje do świata że gra im nie idzie... (no przecież jesteśmy świetnie ubrani, powinni się nas bać, a przegrywamy) Szczerze - wolę mieć za sobą zastęp 5 gości w trampkach i z chińskimi replikami i sercem do walki niż 10 wylansowanych pozerów obwieszonych wszystkim co U.S Army zatwierdziło jako wyposażenie swoich jednostek. Osobiście lubię dobry sprzęt, ale bez niego poradzę sobie w terenie dokładnie tak samo jak i z nim, i niezależnie czy jest to czarna zielona, fioletowa czy różowa - sprzęt jest to fajnie, ale czasem jak go nie ma jest lepiej bo mniej przeszkadza.

11:05 PM

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 11:42 

szelma ma racje ze najwazniejsze serce do walki.
Wszyscy wiemy co pod tarnowem zrobila banda obdartusow amerykamskim marins :-)
Poza ty co to za realizm, amerykanie ida w kolumnie przez las az prosza sie zeby ich wystrzelac a w realu ta kolumne obserwuja z satelity bo gdyby zaobserwowano ruch to samoloty wypala las do okola a artyrelia wybije niedobitki, bezzalagowe samoloty przeprowadza zwiad.
Arerykanski marins moze rozwalic karabin, braknie mu amunicji - spoko, nawet sraj tasme dowieza ale jesli padnie bateria w radiu niech bog ma go w swej opiece.

Wiec jest realizm u nas tez problem jak batka padnie.

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 13:29 

a coz ci tak cisnienie skacze Szelma?
wez sie chlodnego czegos napij ,bo dzis skwar jest,co widze ci dokuczyl ostro
moze WODY? :lol:

co cie drazni ,ze ktos ma cos na co kogos/ciebie nie stac?
to cie boli?

ma ktos forse to niech sobie kupi PTW i zrobi co zechce.
dlatego ze jednych nie stac bo 1500 zarabiaja to drugi ma rownac do niego...???
pomylka jakas Bartek!

i co to do rzeczy?
stac cie na kulki z platyny,strzelasz takimi,nie stac-strzelasz tym na co cie stac
tak ja uwazam
masz chec i forse na nowy mundur to go kupujesz ,nie masz to pewnie odlozysz i tez go kupisz...

m.in. dlatego przestalem uczestniczyc w strzelankach,przestalem organizowac imprezy i staram sie wyparowac(akurat jest odpowiednia tempera)
bo dowiedzialem sie ze nie powinienem:UWAGA bo to extra jest:

- "takimi samochodami przyjezdzac na strzelania"
-"takim sprzetem obwieszony,ze mozg sie gotuje"
-"w,uj wie skad ma na to pieniadze"
-"szpanuje i tyle"

8) :lol:

osobiscie mnie to bawi,nie razi,ale wypomne ci ostania twa fotkw "SLICZNOTKI"Twej :lol:
dlaczego kupiles,oszczedzales,dokupywales czesci ,elementy itp? :lol:
przeciez nie dla lansu :lol: ?

ja nie patrze czym ty strzelasz,nie analizuje ile wydales,czy cie stac czy nie,
po co ty to robisz?
to podchodzi pod zawisc/zazdrosc i co gorsza malosc...

Bor - sory za osobista epopeje ,ale tym razem 'lotka trafila we mnie"
jesli uznasz ze to jest do kasacji,kasuj bez zawachania
na spluniecie mi pod nogi,noga zawsze mi na bank zareaguje 8)

ps.
zapomnialem dodac ze porownan sie uzywa jako przykladow ,aby cos polepszac czerpiac ze wzorcow lepszych/profi/bardziej doswiadczonych
lub ku przestrodze jesli cos mozna pogorszyc/zepsuc/skisic
taki byl sens przezemnie przytoczony
mnie tez dotycza kwestie zycia w naszym pieknym kraju i jeslibym mial zarabiac 1500,poszukalbym lepiej platnej pracy zamiast utyskiwac nad soba...

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 14:50 

nic nie bede kasował :wink:

przeniose do offtopu 8)

OOPS :oops: JUŻ JEST W OFFTOPIE :lol:

POKE :twisted: POWER

ps. ale dajcie se już luzu chłopaki i popierdolmy o czymś bardziej wesołym 8)

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 11 07 2010, 15:17 

O jaaaaaaaa ale będę miał teraz pisania :(
Szkoda że wszystko interpretujesz tak jakby wypowiedź trafiać miała bezpośrednio w Ciebie. Każda jedna wypowiedź negatywna dotycząca oporządzenia jest interpretowana przez Ciebie jako atak na Ciebie. Przecież całe to forum nie kręci się tylko w koło Ciebie - Czyż nie ?
Nie będę cytował bo za dużo roboty, ale każdy umie czytać posty ze zrozumieniem więc będzie wiedział do czego moje wypowiedzi się odnoszą... , albo jednak zacytuję !
Jedziemy
Cytuj:
co cie drazni ,ze ktos ma cos na co kogos/ciebie nie stac?
to cie boli?

ma ktos forse to niech sobie kupi PTW i zrobi co zechce.
dlatego ze jednych nie stac bo 1500 zarabiaja to drugi ma rownac do niego...???

Cieszę się niezmiernie gdy ktoś może sobie pozwolić na coś ekstrawaganckiego (buduje mnie to że w kraju jest coraz lepiej) jakiś dodatkowy szpej, karabin... cokolwiek co sprawi mu radość, a gdy ktoś jest w moim otoczeniu to cieszy mnie to podwójnie, żyjemy po to by czerpać z niego radość w takiej formie jaka nam najbardziej odpowiada (nie jestem osobą ani zazdrosną ani zawistną)

Cytuj:
- "takimi samochodami przyjezdzac na strzelania"
-"takim sprzetem obwieszony,ze mozg sie gotuje"
-"w,uj wie skad ma na to pieniadze"
-"szpanuje i tyle"

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś w taki sposób się wypowiedział na Twój temat, a bywam dosyć często na różnych imprezach. Myślę że ludzie mają dość swoich zmartwień by szukać sobie dodatkowo zmartwienia w postaci - czym dzisiaj Woda do nas przyjedzie, jaki kolor stringów dzisiaj ubierze :wink: ... itd. Może problem leży gdzie indziej - zacznij przyjeżdźać na zwykłe strzelankojebanki jako uczestnik, zrzuć ciśnienie spowodowane prowadzeniem firmy, domem... pokaż się ludziom, stań u boku podczas szturmu, chętnie z Tobą pójdę ramie w ramię, bo szczerze to raz Cię widziałem walczącego na Black Hawku.

Cytuj:
wypomne ci ostania twa fotkw "SLICZNOTKI" Twej
dlaczego kupiles,oszczedzales,dokupywales czesci ,elementy itp?
przeciez nie dla lansu

Przejrzałeś mnie - mam 18 centymetrowego penisa i chciałem go sobie przedłużyć kozak karabinem do 25 cm :oops: - świruję, nie taki miałem zamiar :lol:

Miałem dość psującego się chińczyka, miałem marzenie, miałem plan, wiedziałem jak ma wyglądać mój karabin marzeń - miałem warunki to zrealizowałem marzenie i zbudowałem sprzęt - zbyt ciężko pracuję by nic z tego nie mieć. Rozróżniam pojęcie estetyki i funkcjonalnośći od lansu dla tego też nie uważam by moja replika była "lansiarska" Na pewno wiesz że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i ktoś może pomyśleć że coś jest lansem a druga osoba Ci odpowie że się mylisz i Ci to wyargumentuje - najgorsze jest to że prawda zazwyczaj leży po środku.

Cytuj:
ja nie patrze czym ty strzelasz,nie analizuje ile wydales,czy cie stac czy nie,
po co ty to robisz?
to podchodzi pod zawisc/zazdrosc i co gorsza malosc...

Proszę Cię pokaż mi Artur jeden mój post czy kogokolwiek innego kto analizuje twoje wydatki i wytyka to w czym chodzisz ubrany - pokaż, to przeczytamy i przeanalizujemy czy rzeczywiście potrzebnie się spinasz, bo moim zdaniem jak już moi poprzednicy zauważyli - za bardzo wszystko bierzesz do siebie - więcej luzu !

Cytuj:
tym razem 'lotka trafila we mnie

Fakt ten fragment wypowiedzi był zaadresowany bezpośrednio do Ciebie:
Cytuj:
Porównywanie jak się bawią w U.S and A, Japoni, do tego jak się bawi większość w Polsce i pseudo zalecanie/podkreślanie że tak jest realniej, lepiej jest nie na miejscu i niesmaczne

Ale czy ja wiem czy to co napisałem pod Twoim adresem jest aż tak bardzo oburzające by nazywać to pluciem pod nogi, obelgą...

Cytuj:
na spluniecie mi pod nogi,noga zawsze mi na bank zareaguje

No i nie potrzebnie - to jest to o czym pisałem. Jesteś przeczulony na swoim punkcie, wszystko traktujesz jako atak na siebie - więcej luzu.

Cytuj:
mnie tez dotycza kwestie zycia w naszym pieknym kraju i jeslibym mial zarabiac 1500,poszukalbym lepiej platnej pracy zamiast utyskiwac nad soba

Jeszcze nie widziałem przypadku tu na forum by ktoś nad sobą się użalał prócz markaspeca do którego notabene pamiętam wyciągnąłeś pomocną dłoń za co Ci wielki dzięki i szacunek :!: Ale nie zapominaj że są wśród nas uczniowie liceów, gimnazjów, którzy dostają od rodziców kieszonkowe i mają do wyboru kulki P&J na cały miesiąc strzelania, albo idą po kolimator a potem nie ma chłopa na strzelankach 3 miechy bo nie ma na kulki, już nie mówię o zapłaceniu wstępu na imprezę. Są też głowy rodzin, i jak wszędzie - jedni zarabiają mniej inni więcej. Miejmy to na uwadze, nie róbmy z ASG zabawy dla elit. Bo dojdzie do tego że jeden z drugim będzie wstydził się przyjść na strzelanie bo nie będzie miał odpowiednich rękawiczek, a co gorsza młody chłopak szukający jeszcze wzorców w życiu, pójdzie pod szkołę sprzedawać narkotyki by kupić za tak pozyskane pieniądze PTW by być uznanym w środowisku

Mam nadzieję że nie pozostawiłem swoją wypowiedzią żadnych niedomówień i nie wywołam żadnych sporów. A Ciebie Artur proszę o dystans a przede wszystkim o zaufanie - Nigdy Cię nie krytykowałem, nie atakowałem i nadal nie zamierzam tego robić bo i po co ?

Martinez był więc wie dobrze jak szybko posłaliśmy do piachu cały oddział wylansowanych Qmandosów Marines, ociekających sprzętem za grubą kasę (mogli by nawet do pasów mole wsuwać banknoty 100$ nie ździwiło by mnie to wcale, nic by im to nie pomogło) - uwierz mi bo byłem tam i łupaliśmy ich ile wlezie - sprzęt im nie pomagał a wręcz przeszkadzał. Przy przechodzeniu przez krzaki jeden odplątywał drugiego zaczepionego o krzak plecakiem, czy torbą udową na maskę P-Gaz :lol:

Podsumowując !
Forum jest by ludzi łączyć a nie dzielić, w każdej jednej postaci...

11:05 PM

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 56 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona