Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z silnikiem albo batką.
PostNapisane: 10 08 2012, 22:32 

Mam problem i nie wiem z której strony (już głupieje). Sprawa wygląda tak, że mam m4 która leżała 1,5 roku nie ruszana. Generalnie chińczyk ok 310 fps.

Ostatnio chciałem zobaczyć co i jak, ale bateria (9,6V 2300mAh FF) która leżała razem z repliką nie naciąga sprężyny (delikatnie tykało w okolicach silnika). Zrobiłem jej dis > charge 2x na Imax b6. Wymieniłem kable i styki w gb, a na koniec rozebrałem i wyczyściłem silnik.

Ok zaczęło ciągnąć dokładniej pociągnęło 10-20 kulek i tak jakby padła bateria, ale napięcie na niej to ok ~11V. Przy strzelaniu spada napięcie sukcesywnie do 6V (po jakiejś 10 kulce), ale bez obciążenia silnik pracuje dobrze i napięcie jest w granicy 11V. Testowałem jeszcze LiPo 7,4 15C 1100mAh i słabo ciągnęło, a lipo 11,1 25C 2400mAh śmigało ok, ale chwile strzelałem (nie było słychać jak by chciało przestać)

chyba wszystko, więc co padło Silnik czy Batka? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Tytuł: Re: Problem z silnikiem albo batką.
PostNapisane: 10 08 2012, 22:51 

Nie daje głowy ale na moje oko to bardziej wygląda na kijowe podkładkowanie, i silnik ma zbyt duże obciążenie przez to.

PostNapisane: 11 08 2012, 11:05 

Bastekkk masz u mnie piwo! Tylko dzięki twojemu postowi chciało mi się jeszcze raz zajrzeć do GB (jeszcze była wizja $$$$$ w serwisie)

Rozkręciłem gb wszystko poczyściłem, na smarowałem, sprawdziłem styki, dałem dobrze podkładki, uszczelniłem ( przy okazji znalazłem nieszczelność w postaci dyszy która nie była na popychaczu o_0 ). Złożyłem do kupy, rozebrałem silnik jeszcze raz wyczyściłem spirolem. Poskręcałem.

Do teraz batka skończyła swój cykl Dis > Cha.
Śmiga, ładny zasięg, kulki lecą, wywaliłem 2 real capy i żadnych problemów z batką.

Do zamknięcia.

PostNapisane: 11 08 2012, 22:55 

Bastekkk masz u mnie piwo! Tylko dzięki twojemu postowi chciało mi się jeszcze raz zajrzeć do GB (jeszcze była wizja $$$$$ w serwisie)

Rozkręciłem gb wszystko poczyściłem, na smarowałem, sprawdziłem styki, dałem dobrze podkładki, uszczelniłem ( przy okazji znalazłem nieszczelność w postaci dyszy która nie była na popychaczu o_0 ). Złożyłem do kupy, rozebrałem silnik jeszcze raz wyczyściłem spirolem. Poskręcałem.

Do teraz batka skończyła swój cykl Dis > Cha.
Śmiga, ładny zasięg, kulki lecą, wywaliłem 2 real capy i żadnych problemów z batką.

Do zamknięcia.

Bastekkk aprooved ! :lol:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]