Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szybki spadek prądu i wariujące akumulatory
PostNapisane: 03 08 2013, 17:37 

Za cholerę nie mogę dojść, w czym może tkwić problem, mam trzech podejrzanych: zasilacz (batimex), elektrykę CM.031, baterię (wypisane według hierarchii podejrzeń).

Otóż, naładowałem normalnie baterie: jedną 8,4V drugą 9,6V (pierwsza stockowa, druga nowa) i pojechałem z braciszkiem na strzelanie, on śmigał z 9,6 ja z 8,4, wszystko było OK oprócz tego, że na mojej stockowej baterii opóźnienie między pociągnięciem za cyngiel a wystrzałem kulki jest 0,5 s. Zwalam to na 8,4V oraz na stock. Generalnie po strzelance (ok 2,5 mało intensywnego strzelania) obydwie baterie działały dobrze.

Po powrocie do domu, następnego dnia (dziś) przygotowując się do jutrzejszej strzelanki chciałem podłączyć 9,6 do mojego CM, żeby przestrzelić replikę. Okazało się, że po oddaniu kilku strzałów replika zachowywała się tak, jakby bateria się wyczerpała (słychać było, że mechanizm chce ruszyć, ale brakuje mu siły). Zdziwiło mnie to, więc podłączyłem 8,4, efekt był ten sam. Chcąc sprawdzić, czy to może z elektryką mojej repliki jest coś nie tak, podłączyłem do repliki brata i tam ten sam efekt.

Wywnioskowałem, że może gdzieś na kablach jest zwarcie, które rozładowuje mi baterie. Ale żeby było śmieszniej, po kilku godzinach, gdy podłączyłem 8,4 do mojej CM <- działa ona normalnie jak wczoraj. Czyli co, rozładowała się i przez 8 godzin sama naładowała? 0o

I teraz sam już nie wiem:
a. Czy jest możliwe, że zasilacz źle ładuje akumulatory? (zdziwiło mnie to, że ową 9,6 rozładowywał za pierwszym razem dość długo, a naładował do pełna po ok. pół godzinie (cele były ustawione dobrze, prąd ładowania 500 mAh)
b. Kable w mojej replice z zewnątrz wydają się OK, czy jest możliwe, że gdzieś wywoływane jest zwarcie które rozładowuje baterie?
c. Może coś z bateriami jest do kitu, ale żeby nowa od razu padała?

Nie wiem jak potwierdzić/zaprzeczyć którejś z powyższych hipotez, czy jest na to sposób?

Tytuł: Re: Szybki spadek prądu i wariujące akumulatory
PostNapisane: 05 08 2013, 1:02 

a)kuknij na styki może są już na tyle nadpalone że generuje się duży prąd(okopcone styki) co za tym idzie żre bakterie
b)szczoteczki w silniku - sprawdź ich stan
c)sprawdź woltomierzem również baterie jak się zachowuję zaraz po naładowaniu do pełna - może któraś z cel jest dupnięta

PostNapisane: 07 08 2013, 14:48 

a) Styki czyściłem wcale niedawno (ok. miesiąc temu)
c) Jedna bateria jest rypnięta, to prawda. Ale podobnie dzieje się na trzech innych bateriach (od kupionej przed dwoma tygodniami do stockowej sprzed roku).

b) szczoteczki - nie bardzo wiem jak się do nich dostać? rozkręcam szkielet silnika (ten plastikowy) i tam już nie ma ani zatrzasków, ani śrub. Czy na siłę go rozdzielać?

Z tych trzech opcji B wydaje mi się najbardziej prawdopodobna, tylko nie wiem jak to sprawdzić. :)

PostNapisane: 08 08 2013, 21:56 

ukryta opcja D:)
jeżeli masz szklany bezpiecznik(rurkowy) w replice sprawdź czy podczas strzelania zaczyna "świecić" (jak żarówka) :D - lub spróbuj strzelać bez niego łącząc styki na krótko - zalecam usunięcie go :]

E:) jakie łożyska i czy był podkładkowany (kultura pracy)
F:) zobacz na innym silniku (twojego typu-krótki)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]