Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Systema Professional Training Weapon System (PTW)
PostNapisane: 30 08 2011, 10:52 

Witam wszystkich forumowiczów:)

Jestem tutaj zupełnie nowy. Chciałem poruszyć temat PTW. Jestem myśliwym z pięcioletnim stażem, przyznaje że lubię strzelać do celu ale taka 'zabawa' z myśliwskiej broni palnej ma kilka poważnych wad.
1. cena amunicji
2. trenować można wyłącznie na strzelnicy (również dodatkowy koszt)
3. mamy do czynienia z bronią palną więc trzeba być pod każdym względem ostrożnym (nie ma mowy w zasadzie o jakimś ognisku czy innych formach dodatkowej rozrywki), wspólny trening jest w zasadzie możliwy wyłącznie z innymi osobami posiadającymi pozwolenie oraz broń.

Z tej przyczyny moją wizyta na strzelnicy zazwyczaj ogranicza się do corocznego obowiązkowego przestrzelania broni oraz szkolenia.

I teraz moje pytanie. co sądzicie o PTW? idea ASG bardzo mi się podoba, niemniej jednak boję się, że repliki AEG będą zbytnio przypominały 'zabawki' (ze względu na fakt, że mam do czynienia z prawdziwą bronią palną). czy ktoś z Was miał do czynienia z PTW i może wypowiedzieć się na ich temat? Czy warto wydawać kwotę rzędu 6000zł na taki sprzęt? Czytałem spory artykuł w którym porównywano AEG i PTW (tutaj link: http://asgshop.pl/sklep/ptwvsaeg.php ). No i czy w przypadku kiedy broń osiąga wartość 540fps zostanę dopuszczony do rozgrywek w otwartym terenie?:)

Czekam na wszelkie komentarze:)

Tytuł: Re: Systema Professional Training Weapon System (PTW)
PostNapisane: 30 08 2011, 12:06 

Czy replika ma służyć ci do strzelania do tarczy czy do zabawy w wojnę z innymi? Jeśli strzelanie do tarczy, to od razu powiem, że lepsza wiatrówka. Jeśli chodzi o moc, to 540 fps to chleb powszedni - są tacy, którzy mają więcej (choć do zabawy wystarcza spokojnie 350-400 fps). Airsoft to nie jest prawdziwa broń, do tego będziesz musiał się przyzwyczaić, ta gra rządzi się swoimi prawami. Niemniej zabawa jest pyszna, więc polecam. Na pewno ci się spodoba.

Czy warto PTW? Wszystko zależy, jak podchodzisz do tego sportu. Jeśli z nastawieniem na maksymalny realizm, to docenisz jej zalety. PTW nie zapewni ci jednak kolosalnej przewagi nad "zwykłymi" replikami. Jeśli nie planujesz częstych wypadów na strzelania asg, to zastanów się nad GBB - replikami typu gas blowback (czyli napęd gazowy a nie elektryczny). Dają najwięcej poczucia realizmu, wymagają podobnej obsługi jak broń palna, a kosztują na starcie mniej niż PTW (choć potem koszty są wyższe, ale i odczucia rewelacyjne).

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

PostNapisane: 30 08 2011, 12:28 

Oczywiście chodziło mi o 'wojnę' a nie strzelanie do tarczy. przez nieuwagę zapomniałem to dodać. ale dziękuję za opinię:)
może i nie jest to odpowiednie miejsce na takie pytanie ale co o tym sądzicie?
http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3790 to biorę pod uwagę po zaciągnięciu opinii w tym sklepie

co do PTW:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2981 ten model wydaje się być najciekawszy.

Spore znaczenie ma dla mnie samo odzwierciedlenie broni. Czy ta różnica między AEG a PTW jest faktycznie taka spora, czy też nie jest zauważalna na pierwszy rzut oka? co do samej masy widać, ze są zbliżone więc przewagi PTW tutaj nie widać. podobno rozkład masy jest znacznie lepszy. ma to jakieś znaczenie w trakcie zabawy?

jestem zielony w tej kwestii i Wasza pomoc będzie nieoceniona:)

i jeszcze jedno. czy w przypadku AEG, PTW albo GBB broń 'kopie'? przypuszczam, że AEG i PTW nie, ale co z GBB?

Ostatnio edytowano 30 08 2011, 12:42 przez krugman100, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 30 08 2011, 12:38 

Za ok. 1000 zł polecam ci raczej M4/M16 KWA - to w tej chwili topowe M4 na rynku, mają świetne, mocne części wewnętrzne, idealne do mocnych tuningów powyżej 500 fps.

Co do PTW - ich użytkownicy je kochają :) Moim zdaniem jednak do zabawy w zupełności wystarczy replika taka jak CA, KWA czy G&P. Wszystko zależy od podejścia. Czy nastawiasz się na maks realizm czy traktujesz to jako sport. Tak jak pisałem, PTW nie strzela ani dalej czy celniej niż dobrze zrobiona replika 1. klasy (a i dobre chińczyki mają zbliżone osiągi). Różnica polega na detalach (błyskawiczna reakcja na spust, precyzja działania, powtarzalność, szybka zmiana mocy) i dobrym samopoczuciu, że trzymasz w rękach Professional Training Weapon. Pamiętaj też, że PTW zostały zaprojektowane już jakiś czas temu, kiedy zwykłe aegi były w dużo gorsze. Teraz wiele firm nadrobiło dystans do PTW i jest wiele części tuningowych, które pozwalają zwykłemu aegowi zbliżyć się do osiągów PTW. Pamiętaj też, że w razie awarii koszty naprawy PTW są odpowiednio wysokie.

PostNapisane: 30 08 2011, 12:45 

dzieki:)

ale gdybyś mógł mi jeszcze napisać czy w przypadku AEG, PTW albo GBB broń 'kopie'? przypuszczam, że AEG i PTW nie, ale co z GBB?

fajnie byłoby mieć taki efekt :)

PostNapisane: 30 08 2011, 12:56 

Nie kopie lecz repliki. Taka tu jest terminologia ;)

W asg wszystkie repliki są wiernymi replikami prawdziwych broni. M4 wygląda jak M4, G36 jak G36, AK jak AK. Niektóre mają nawet oznaczenia ostrej broni. Generalnie są odwzorowane 1 do 1. Oczywiście im droższa replika, tym bardziej jest wierna oryginałowi, nawet w detalach.

Jeśli chodzi o kopię mechanizmu działania, to GBB najbliżej do ostrej, ale nie jest to wierna kopia, działanie jest nieco inne (gaz jest w zbiorniku w magazynku). Z racji swojego napędu GBB najbliżej jednak do ostrej (trzeba czyścić, smarować itp.). Elektryki w środku wyglądają zupełnie inaczej (napędza je bateria). W aeg zawsze kula jest wystrzeliwana przez sprężone powietrze, więc to napęd pneumatyczny.

Ostatnio edytowano 30 08 2011, 13:12 przez STALKER, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 30 08 2011, 13:02 

hehe :) nie to miałem na myśli. myśliwi mówią potocznie, że broń 'kopie' mając na myśli odrzut :) i o to pytałem:) wiesz, np masz 7x65 no to masz porządnego kopa w ramię, ale z .223 rem już nie poczujesz :) chociaż jest równie głośny. i jestem ciekaw czy GBB daje jakis odrzut, bo zakładam, ze AEG i PTW nie mają tego fajnego efektu.

PostNapisane: 30 08 2011, 13:17 

Hehe, język polski nie jest taki prosty. 8)

GBB oczywiście fajnie kopie, zwłaszcza jeśli to replika typu "hard kick". To jest ogromna zaleta i daje mnóstwo fanu.

Elektryki oczywiście nie kopią. Któryś z producentów robi mechanizm kopania do elektryków, ale na razie jest on w fazie testów (chyba). W każdym razie to przyszłość. Elektryki miewają również system EBB (electric blow back), ale on tylko porusza wyrzutnikiem łusek, nie powoduje kopania.

Generalnie, GBB daje poczucie realizmu, choć to droga (cena magazynków), pracochłonna (smarowanie) i póki co jeszcze awaryjna zabawa. Elektryki są mniej realistyczne, ale na polu walki ich przewaga jest duża, są mniej efektowne, ale bardziej efektywne niż GBB. Podsumowując, GBB są super na ścianę i do strzelania okazjonalnego, elektryki najlepsze do regularnej walki.

PostNapisane: 30 08 2011, 13:25 

W tej sytuacji zdecydowanie GBB :) dziękuję, że o tym wspomniałeś bo dla mnie w zasadzie to podstawa zabawy. ważne jest aby czuć, że trzyma się broń. tak jak wspominałem, mam w tym względzie większe wymagania bo wiem jak to jest strzelać z prawdziwej broni.

na tym filmiku wygląda to dosyć ciekawie:
http://www.youtube.com/watch?v=m7LGDFVaL40

zapewne już na samym tym forum jest wiele informacji na ten temat, ale widzę że wiedzę masz ogromną więc może przy okazji coś być mi polecił z tych GBB?:) powiedzmy, że cena ma znaczenie ale nie jest to kluczowe kryterium. myślę, że jestem w stanie wydać do około 3000zł na taki sprzęt. najważniejsze jest to aby był jakościowo dobry i aby miał odczuwalny odrzut (czyli kopał ;))

PostNapisane: 30 08 2011, 13:33 

Z budżetem 3000 zł powinieneś spokojnie złożyć dobry sprzęt. W GBB nie siedzę niestety. Ale na pewno ludzie, którzy mają GBB, coś ci doradzą. Z tego co wiem, repliki firmy WE są dość tanie, ale na wstępie sporo części trzeba w nich wymienić.

Pamiętaj o jednym: w GBB magazynek mieści 20 kul i jedno nabicie gazu wystarcza na ich wystrzelenie. Czyli na starcie musisz kupić przynajmniej 3-5 magazynków, żeby móc realnie walczyć. Dlaczego? Bo użytkownicy elektryków, z którymi pewnie będziesz walczył, używają często magazynków typu hi cap, które mieszczą po 400-500 kul. Mają więc przewagę ognia.

To wygląda na fajną zabawkę:

https://www.taiwangun.com/karabiny_sztu ... -2857.html

PostNapisane: 30 08 2011, 13:47 

Jest jeszcze jeden ważny czynnik w przypadku GBB o którym Stalker nie napisał - temperatura, ale pewnie zaraz rozwinie :wink:

PostNapisane: 30 08 2011, 13:49 

Zimą są problemy, tak?

PostNapisane: 30 08 2011, 13:52 

Tak się rozpisałem, że mi uciekło. 8) GBB nie strzelają w niskich temperaturach. Generalnie strzela się z nich jak jest ciepło - od wiosny po ciepłą jesień. Taki urok zabawy z gazem.

PostNapisane: 30 08 2011, 14:04 

Czym zimniej tym gorzej.
Dużo zależy od strzelca, jeszcze przy "dobrej" temparaturze można zamrozić zawór przez intensywne strzelanie.
Do poczytania:
viewtopic.php?f=3&t=8233

PostNapisane: 30 08 2011, 14:19 

No to troche kicha:/ najlepiej w tej sytuacji byłoby mieć AEG i GBB:) czytałem na (pozwolę sobie już napisać 'naszym' :)) forum i zniechęciłem sie nieco do GBB. Smarowanie, ten gaz, problemy przy niskich temp nieco mnie zniechęcają. Mieszkamy w Polsce a nie w Hiszpanii:) wystarczy mi już roboty przy czyszczeniu broni myśliwskiej:) a tak aktualnie to orientujecie się co byłoby ciekawym wyborem z PTW?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona