Zmień rozmiar tekstu

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Proszę to przeczytać.
PostNapisane: 14 11 2010, 20:44 
Administrator

Dział ten powstał po to aby nowi użytkownicy naszego forum mogli zadać pytanie bez narażania się na ostrą krytykę :) "starych wyjadaczy". Bardzo proszę, aby:

Nowi użytkownicy...
Poświęcili chwilkę na zapoznanie się ze strukturą naszego forum, ewentualne użycie wyszukiwarki. Nawet jeśli tego nie zrobią, mogą się czuć się w tym dziale bezpieczni i pytać o wszystko o co nie wiedzą gdzie zapytać. Ryzykujecie tylko tym, że zbyt często pojawiające się naiwne pytania odstraszą od tego działu ludzi, którzy będą mogli Wam pomóc.

Starzy wyjadacze...
Starali się pomóc nowym użytkownikom, jeżeli jednak nie mają na to ochoty to niech nie odpisują i darują sobie ostrą krytykę. W tym dziale nic nie będzie offtopem czy naiwnym pytaniem wałkowanym już x-naście razy. Mam nadzieję, że znajdą się wśród nas ludzie, którzy od czasu do czasu tu zaglądną i pomogą "świeżakom".

Tytuł:
PostNapisane: 15 11 2010, 14:09 

Fajnie że wreszcie ten dział powstał, ale...
Ja przepraszam że zwracam uwagę ale moim zdaniem nazwa całego działu jest nietrafiona ponieważ żaden świerzak nowo rejestrujący się nie pokojaży że podstawowe pytania ma zadawać w dziale "Ochronka :)"
Osobiście bym ten dział nazwał po prostu "Jestem nowy mam pytanie"
Niech administracja rozważy moją propozycję bo uważam że to by mogło oszczędzić komuś niepotrzebnych nerwów.

11:05 PM

Tytuł:
PostNapisane: 15 11 2010, 15:34 

Szelma napisał(a):
"Jestem nowy mam pytanie"

trafne!

"W nic nie wierz,niczego nie żądaj,niczego sie nie bój"

Tytuł:
PostNapisane: 21 11 2010, 16:38 

Ostatnio miałem taką sytuację. Chciałem dowiedzieć się, jak najlepiej zrobić obraz dysku. Wpisuję to w Google, wyskoczyło, klikam pierwszy odnośnik - jakieś forum. Wchodzę, ktoś zadaje takie samo pytanie jak moje, dostaje odpowiedź - "wklep sobie to w Google leniu" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

To tak a propos :)

EDYTA: Posprzątałem... DrX

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

Tytuł:
PostNapisane: 04 01 2011, 0:18 

Tytuł:
PostNapisane: 04 01 2011, 0:24 

Zbyszek napisał(a):
Jak grubo się ubieracie?

Lepiej żeby było za chłodno niż za ciepło (jak się poruszasz to od razu jest ciepło). Polecam bieliznę termoaktywną. Więcej info w dziale rekonstrukcja.

http://www.asg.krakow.pl/viewtopic.php?t=6302

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

Tytuł:
PostNapisane: 04 01 2011, 9:23 

Chodziło mi bardziej o ochronę przed kulkami.

Tytuł:
PostNapisane: 04 01 2011, 9:35 

Odrobinkę luźny ciuch wystarczy, kulka wyhamuje na materiale i nie powinno za bardzo boleć :D

Tytuł: Re: Proszę to przeczytać.
PostNapisane: 11 04 2011, 21:38 

Mam pomysł na zmianę podpisu pod nazwą działu. Słowo: "pisać" proponuję zastąpić: "pytać". Miał być kącik pytań nowicjuszy i odpowiedzi weteranów, a wychodzi coraz bardziej shoutbox bez ładu i składu, który rozmija się w pierwotnym celem powstania działu.

Tytuł: Re: Proszę to przeczytać.
PostNapisane: 15 04 2011, 20:52 

Po ciężkim tygodniu usiadłem na dłużej przed kompem, aby się w to wczytać. I doznałem serii mikrowylewów po przebrnięciu przez wstępne herezje, jakie tu się wypisuje, nie mówiąc o formie i dublowaniu zagadnień.

Dlatego korzystając z dobrodziejstw nowego silnika forum, trochę uporządkowałem ten dział:

1. Tematy dublujące się, tj. np. dotyczące przyglądania się strzelankom, wybierania "karabinu dla początkującego" itp. itd., których było po kilka z danej tematyki, zebrałem do kupy wg schematu: jedno zagadnienie - jeden temat, łącząc wątki. Dlatego proszę się nie dziwić, że coś zniknęło, a jakiś inny temat nagle spuchł.

2. Tematy całkowicie bezsensowne, zawierające prywatne wycieczki lub też nieaktualne, np. z pytaniem o broń powiązaną z nieaktywnymi linkami do allegro, zostały usunięte, jako nic nie wnoszące poza utrudnianiem korzystania z wiedzy zgromadzonej w tym dziale przez nowych.

3. Oprócz w/w, bez zmian zostały tematy, których treść uznałem za na tyle wyspecjalizowaną, że szkoda byłoby wrzucać wszystko do jednego garnka pt. "karabin dla początkującego".

Moim zdaniem to rozsądny kierunek moderacji - ja przynajmniej innego na ten moment nie widzę, jeśli chcemy, żeby niniejszy dział spełniał swoją funkcję, a nie ewoluował w kierunku shoutboxa. :)

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]