Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Systema Professional Training Weapon System (PTW)
PostNapisane: 30 08 2011, 14:37 

odnośnie PTW to jedną z zalet jest jej wykonanie, nic cie stuka, puka, nic się nie rusza nie potrzebnie, działanie magazynków jak w ostrej, ostatnia wystrzelona blokuje boltcatcha (rozwiązanie stosowne w coraz większej ilości replik nawet chińskih).

W PTW nie odczujesz "kopania" jak w gazówce a już na pewno jak w ostrej czy myśliwskiej, ale czuć "pracę" repliki ze względu na sprężynę przeważnie m150.

magazynki -mid capy - 120 szt.
bateria chowana w kolbie

Więcej mógłby się wypowiedzieć Tomek

wysłałem Ci pw również na temat ptw

PostNapisane: 30 08 2011, 16:23 

A co sądzicie o tym:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2981

cena jest bardzo wysoka, ale czytałem że dobra replika AEG która ma podobne parametry (czyli po odpowiednim tuningu) nie wychodzi aż tak dużo taniej. Możecie się wypowiedzieć w tym temacie?

PostNapisane: 30 08 2011, 16:44 

Na twoim miejscu zacząłbym od czegoś tańszego. Zobaczysz, czy asg ci pasuje i czym to się je. Jeśli uznasz, że nie pasuje, "zwykłą" replikę sprzedasz dość łatwo, a na PTW możesz nie znaleźć szybko kupca. Chyba że dla ciebie koszty nie grają roli.

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

PostNapisane: 30 08 2011, 16:49 

Rozumiem, ale jak oceniasz ten model w tej cenie? chodzi o sama opinie nt tej Systemy bez brania pod uwagę moich realnych potrzeb.

PostNapisane: 30 08 2011, 17:23 

Moja ocena: Ferrari jest super, ale nie każdy musi je mieć, by czuć się dobrze i szybko jeździć w zakrętach. 8)

PostNapisane: 30 08 2011, 17:31 

Juz wszystko rozumiem :) to poleć mi jakis dobry model AEG (2000zl moge spokojnie wylozyc) bo na forach sa tysiace postów na ten temat i ciezko to wszystko ogarnać;) bez wchodzenia w szczegóły. w koncu nie bedzie to ferrari wiec nie musi byc idealne.
ps
ferrari sa podobno awaryjne ;)

PostNapisane: 30 08 2011, 17:34 

Pytanie, jaki styl cię interesuje: rodzina M4, AK, G36, bullpup, ACR, FAL, G3, Beryl? Jest tego mnóstwo.

Coś współczesnego, futurystycznego, historycznego, oldskulowego?

PostNapisane: 30 08 2011, 17:46 

Współczesne, amerykańskie :) jeśli lubisz filmy w stylu Black Hawk Down to wiesz o czym mowa :) to jest chyba rodzina M4, M16. Jeśli mam oceniać wygląd to lubie coś właśnie w tym 'stylu':

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3964

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3790

PostNapisane: 30 08 2011, 18:14 

Skoro lubisz niestety M4, to dobrym wyborem będzie coś z repertuaru firm KWA lub G&P. Na więcej ode mnie nie licz, bo ja z Black Hawk Down wolę robić reko strony w dresie z kałachem w ręku. :lol:

Zulu powinien przejąć temat. :) Szykuje się kolejny kandydat do Pretorii.

Ostatnio edytowano 30 08 2011, 18:30 przez STALKER, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 30 08 2011, 18:28 

Ok, wielkie dzięki za pomoc:)

ps

Zulu, gdzie jestes? ;)

PostNapisane: 30 08 2011, 20:18 

Obecny.
Sprawa wbrew pozorom jest dość prosta :twisted: (jeżeli chodzi o M-ki)
Jeżeli jest nadmiar kasy to kup PTW, dlaczego?
Dlatego, że jak nie kupisz a mogłeś, to będziesz się zawsze zastanawiał jak by to było z PTW i w końcu choćby z ciekawości i tak kupisz. Tym bardziej, że pisałeś o realizmie, a w przypadku PTW jest on większy. Poza tym PTW kupujesz, wyciągasz z pudła i strzelasz.
Oczywiście najpierw należałoby się zastanowić, czy ASG to jest to, i czy za kilka tygodni nie stwierdzisz, że wolisz jednak walić z dwururki do kaczki albo na strzelnicy do tarczy.
Kupisz PTW, stracisz przy odsprzedaży proporcjonalnie więcej.
Jeżeli liczysz się z groszem, może być trochę mniej realizmu, i chcesz tak jak w przypadku PTW wyciągnąć z pudełka i strzelać do ludzi to kup coś ładnie wykonanego i dobrego w tzw. stocku np G&P.
Jeżeli chcesz kupić coś w normalnych pieniądzach co po dopieszczeniu będzie strzelało jak PTW albo lepiej, kup ICS-a.
Dlaczego?
Bo ICS ma dzielony gearbox tak jak PTW i szkielet tego gearboxa wytrzymuje M150.
Oczywiście gearboxy w innych M-kach też mogą wytrzymać jak np. chwalony ostatnio KWA, ale ja osobiście wolę mieć regularny wgląd na to jak przy dużych obciążeniach wygląda środek np. tłok i możliwość wymiany całego górnego zespołu w razie awarii w polu, pomijam łatwość dostępu do lufy i komory hop-up w razie ew. zacinki.
Trzeba przyznać, że pełne zadowolenie z ICS-a, (zresztą nie tylko ja ale 75% Pretorii) osiągnąłem wymieniając „parę” rzeczy.
Żeby nie było, mam też AKSU VFC, które raz dobrze złożone nie wymaga więcej ingerencji, ale tam jest 330 fps-ów, więc obciążenia podzespołów żadne.
Jest też opcja „Czesiek”, ale tu potrzebne są zdolności manualno-zegarmistrzowskie oraz święta cierpliwość.
Kupujesz bele co, wkładasz M170 i grzebiesz w gearboxie jak jest potrzeba, czyli dość często, dochodząc do perfekcji w rozbieraniu gearboxa V2 czyli takiego jaki jest w M-kach :wink:

PostNapisane: 30 08 2011, 22:32 

Witaj.
Koledzy podając producentów replik zapomnieli dodać że jest jeszcze jedna warta uwagi firma produkująca repliki elektryczne - ICS
Jest to firma z Taiwanu, która chyba jako pierwsza po Systemie (PTW) skopiowała mechanizm dwudzielnego Gearboxa. Co ważne replika ta daje szerokie spektrum możliwosci tuningowych, które obejmują zwiększanie mocy repliki poprzez wymianę "boxów" tak jak ma to miejsce w PTW. Replika ta kosztuje około 1500 złotych (należy do replik 1 kategorii) Jej wadą jest (moim zdaniem oczywiście) wygląd. Replika ma co prawda oznaczenia ostrych odpowiedników niemniej jednak cała jest czarna jakby ją ktoś wrzucił do wiadra z farbą.

Istnieje jeszcze replika firmy Celcius - CTW - jak widzisz po samym skrócie nazwy jest to klon Systemy PTW. Jest to bardzo rzadka na naszym podwórku replika więc ciężko o opinie na jej temat. Gdzieś w necie krążą informacje że części nie są do końca zamienne z Systemą PTW.

Jeżeli zdecydowałbyś się na AEGa to polecam ICSa - koledzy z Teamu z takimi Ganiają i są szczęśliwi. Zostanie Ci wtedy kaska na letnie strzelanie z GBB na przykład to:
https://www.taiwangun.com/karabiny_sztu ... -2089.html dokupisz kilka magazynków i powinieneś być zadowolony.

Edit:
Jednak Zulu mnie ubiegł :)

11:05 PM

PostNapisane: 31 08 2011, 8:19 

Wielkie dzięki za opinie i pomoc z Waszej strony:) doszedłem dzięki Wam do prostego wniosku. Nawet kupując PTW nie osiągnę zadowalającego mnie realizmu bo nigdy nie będzie to prawdziwa broń palna. i faktycznie, uwzględniając ceny można śmiało przyjąć, że w cenie PTW kupie coś ciekawego z AEG i GBB, co może dać więcej frajdy jak jeden PTW (w końcu GBB daje ciekawy efekt 'kopania', a AEG jest gwarantem zabawy w ciągu całego roku). no i jedna rzecz jednak sprawia, że PTW raczej odpada. w tej cenie można kupić to:

http://www.steyr-mannlicher.com/pl/bron ... ro-hunter/

Jestem najbardziej skłonny zaopatrzyć się w coś z GBB. uznałem, że problem z gazem przy niskich temperaturach odpada, bo okres jesień/zima jest okresem polowań zbiorowych (czyli jeśli znajdę czas to już raczej pojadę na zbiorówkę) i ten efekt 'kopania' który jest dobrze widoczny na filmiku (pod linkiem wrzuconym przez Szelma) robi wrażenie:) a to ma dla mnie jednak spore znaczenie.

poszukam czegoś ciekawego i popytam Was jeszcze o opinie nt konkretnych modeli GBB, ale gdybyście mieli jakieś konkretne ciekawe propozycje co do modeli/producentów to każda pomoc jest mile widziana. obecnie będę szukać wśród tych których już poleciliście wcześniej.

PostNapisane: 31 08 2011, 10:41 

Czy tylko mi się tak wydaje, czy rynek replik GBB jest nieco ograniczony? zazwyczaj produkt jest 'niedostepny' albo jest ich niewiele w ofercie.

Może mi ktoś tak jak dla laika wytłumaczyć różnicę miedzy tymi dwoma modelami? oba padły w tym temacie jako propozycje. Różnica w cenie jest spora. nieco w wyglądzie. tyle sam zauważyłem:) o resztę różnic proszę Was:)

https://www.taiwangun.com/karabiny_sztu ... -2089.html

https://www.taiwangun.com/karabiny_sztu ... -2857.html

PostNapisane: 31 08 2011, 10:58 

Ten droższy ma wiele oryginalnych części (dodatków m.in. Magpula). Jest wersją customową krakmanów. Po prostu wypasiona :twisted:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona