Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: kompatybilności w M4 ICS
PostNapisane: 12 11 2012, 0:19 

Witam wszystkich :D
nadeszła pora abym skonsultował pewien wybór z osobami, które używały/używają i dobrze znają od strony technicznej M-ki ICS'a 8)

kwestia ma się następująco:
czytałem sporo o kompatybilności tych cebulowych tworów, znam opinie ogólne dotyczące zewnętrznej i wewnętrznej kompatybilności, możliwości i wytrzymałości... ale niestety ani na naszym ani na innych forach(dzięki uprzejmości wuja Google) nie znalazłem dokładnych informacji na temat aspektów możliwości zamiennych do górnego boxa, przy stosowaniu:

-innej głowicy cylindra i innej dyszy niż stokowe ics (czy listwa dosyłacza jest na tyle kompatybilna, że nie będzie trzeba jej wymienić? a jeżeli nie, to jak byłaby kompatybilna, jeżeli w ogóle jest?)

-innej komory HU standardu TM po uprzednim jej przerobieniu, czyli obcięcie płetwy i wydłużeniu szyjki podajnika(czy będzie dobrze współpracowała ze stokową dyszą ics?:szczelność dysza-komora i podawanie kulek)

-innej komory HU standardu TM po uprzednim jej przerobieniu, czyli obcięcie płetwy i wydłużeniu szyjki podajnika(czy będzie dobrze współpracowała z inną dyszą niż stokowa dysza ics?: szczelność dysza-komora i podawanie kulek)

-stokowej komory ics z inną dysza niż stokowa(czy będą dobrze współpracować?: szczelność dysza-komora i podawanie kulek)

znajdywałem tylko szczątkowe informację i do tego różne(wiem, że tu chodziło min. o różne po między np: dyszami shs, ca, ics itd.)

pytam o to, gdyż ostrze zęby na http://www.madonion.eu/m4-cqb-z-krotka- ... -p759.html

chcę wiedzieć, na co mógłbym sobie pozwolić jeżeli chodzi o uszczelnienie układu cylindra i jaka kombinacja (z trwalszą komorą hu standardu TM, czy delikatniejszą ICS) była by lepsza, oraz czy w ogóle warto szukać szczelniejszych podzespołów układu cylindra.
od razu wyprzedzę i napisze cel:
dwa boxy cqb i las(max 420, przy konwersji z długa lufa)

dziękuję za wszelką pomoc ;)

KOMIS-moje aktualne ogłoszenia

Tytuł: Re: kompatybilności w M4 ICS
PostNapisane: 12 11 2012, 20:16 

Tłok, obie głowice, cylinder, dysza wszystko jest zamienne z standardem TM. Jedynym wyjątkiem jest zestaw bore-up od isc-a, gdzie kruciec dyszy jest w zwykłym rozmiarze, a nie powiększony.
Możesz założyć dowolną dyszę, każda będzie współpracować z listwą ics-a. Osobiście polecam niebieską CA (standard nie bore), pasuje idealnie. Stockowa dysza nie jest uszczelniana. Problem może być jedynie z długością dyszy poszczególnych producentów.
Co do komory, jak można się dowiedzieć z najobszerniejszego wątku o tej emce http://forum.wmasg.pl/topic/4456-ics-m4 ... -i-opinie/ , są ludzie, którzy zakładają komory inne niż ics-a. Według mnie nie ma to żadnego sensu. Standardowa komora jest bardzo dobra i nie ma potrzeby jej zmieniać. Szczególnie, że dosyć ciężko tak wszystko spasować aby nie było nieszczelności.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]