Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolimator typu ACOG - konsultacja wyboru sprzętu.
PostNapisane: 04 12 2012, 19:50 

Cześć. Chciałem prosić o opinie i radę. Mam w planach kupno celownika kolimatorowego typu ACOG. Trafiłem na takie 2 oferty:
http://www.taiwangun.com/optyka/kolimat ... a_c_m.html
http://www.taiwangun.com/optyka/kolimat ... k_acm.html

Pytanie brzmi. która oferta byłaby pod względem np. jakości lepsza? Szczerze to kusi mnie dosyć oferta za 200 zł. Powodem było więcej danych technicznych, oraz trochę obszerniejszy opis. Miałem nawet chwilę jeden w łapie, ale nie pamiętam który to był z tych ofert. Ale prezentował sie dobrze. I ostatnie pytanie. Czy można gdzieś dokupić jakieś osłony na ten kolimator, tak by któryś z kolegów na strzelance mi kulką go nie rozwalił? Jeśli z tym (tymi osłonami) są problemy to tak czy tak kolimator wezmę, przecież nie kupię go by w szafie trzymać, najwyżej będę musiał wymieniać szybki(a przy okazji zdobędę trochę umiejętności technicznych). Z góry dziekuje za informacje. (mam nadzieję, że w dobrym dziale to umieściłem).

Tytuł: Re: Kolimator typu ACOG - konsultacja wyboru sprzętu.
PostNapisane: 09 12 2012, 22:20 

mam dla ciebie trzy wiadomości :) złą, złą i jeszcze gorszą :D
po pierwsze szybek sam raczej nie wymienisz :)
po drugie te kolimatory lubią robić psikusy :)
po trzecie kolimator w obudowie acoga jest niekoszerny i raczej niewygodny w użyciu :)

odpuść i poszukaj sobie eotecha z osłonką 8)

PostNapisane: 09 12 2012, 23:50 

Nie używałem nigdy w rozgrywkach ACOG, kumpel go ma i sprawuje mu się świetnie(jak na razie). Wiadomym będzie, że sam raczej szybki nie wymienie, ale jednak to mnie wkurza. Samemu nie da rady naprawić, ale szkolić w tym nie chcą(nawet jak jesteś gotowy zapłacić). I skąd tu brać doświadczenie w zakresie techniki i rusznikarstwa? Ale nie napisałeś mi kilka rzeczy. Da radę nabyć jakąś osłonkę na szybkę? Czy w Krakmanie wymieniają szybki w razie uszkodzenia? Jeśli tak, to za ile? I prosiłbym szerzej, jakie psikusy? Poza nagłym wyłączeniem, i uszkodzeniem przez kulke kolegi. Po prostu mnie ciągnie mocno do ACOGów. Celowniki holograficzne do mnie nie przemawiają, a otwarte nie wiem, czy są dobrym pomysłem, bo ponoć łatwiej o uszkodzenia. Ale nie kłóce się, tylko mówię co słyszałem i co wiem. Dlatego pytam na tym forum, bo zakładam, ze są tu ludzie z wysokim doświadczeniem w tym zakresie, a chciałbym jeszcze kilka zdań innych usłyszeć.

PostNapisane: 10 12 2012, 6:14 

o jakim rusznikarstwie rozmawiamy? :D :D
te kolimatory to chinszczyzna ktora jest nienaprawialna, nie ma do tego czesci zamiennych i nikt tego nie naprawia bo sie nie oplaca :)
jak chcesz porzadnego acoga to kup oryginal za 3000zl :)
a co do awarii to mozesz sie spodziewac klopotow z pokretlami do regulacji, to standart i pierwsza rzecz ktora pada w acogach i aimpointach chinskich :) i jeszcze raz ostrzegam ze cos co bylo zaprojektowane jako luneta nie bedzie sie sprawdzalo w formie kolimatora :)

PostNapisane: 10 12 2012, 11:21 

Gruby nie przesadzaj. Ty chyba nie masz oryginalnego ACOG-a, nie? :wink: Chińskie kolimatory to nie jest cud świata, ale większość takie ma i działają. Wiadomo, że najbardziej usterkowe są Aimpointy, z ACOG-ami jest lepiej. Do ochrony szybki trzeba kupić tzw. killflash - plastikowa osłona w kształcie plastra miodu. Tania i skuteczna ochrona. Moim zdaniem ten ACOG za 200 nie różni się niczym oprócz wyglądu od tańszego, więc po co wydawać kasę. Jeśli stać cię na kolimator King Arms (też chiński, ale lepszy), to warto, wiele osób je poleca. Poszukaj też w innych sklepach niż Krakman.

Obrazek

Stowarzyszenie Krakowski Airosft pozdrawia

Ostatnio edytowano 10 12 2012, 17:29 przez STALKER, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 10 12 2012, 16:36 

W ASG nalepsze są kolimatory otwarte. Nikt mnie nie przekona, że tak nie jest. Można je stosować w budynkach jak i na zewnątrz. Kolimatory typu zamkniętego są słabe w budynkach. W Chińskich kolimatorach otwartych problemem jest jednak wytrzymałość szybki - jeden strzał i po szybce. Dlatego dobrze jest od razu zrobić dodatkową osłonę z pleksy lub szkła.

PostNapisane: 10 12 2012, 17:53 

Zgadzam się z Łysolem, miałem kolimator typu ACOG i teraz uzywam Eotech 552/wiem ze to nie jest otwarty ale jest duzo lepszy/ i według mnie jest dużo lepszy, wizjer jest duzo wiekszy przez co lepiej widac punkt, dzięki czemu dużo łatwiej się celuje. pozdr...

https://www.facebook.com/9thcirclestudio?fref=ts

Zapraszamy:)

PostNapisane: 10 12 2012, 19:51 

STALKER napisał(a):
Gruby nie przesadzaj. Ty chyba nie masz oryginalnego ACOG-a, nie? :wink: Chińskie kolimatory to nie jest cud świata, ale większość takie ma i działają. Wiadomo, że najbardziej usterkowe są Aimpointy, z ACOG-ami jest lepiej. Do ochrony szybki trzeba kupić tzw. killflash - plastikowa osłona w kształcie plastra miodu. Tania i skuteczna ochrona. Moim zdaniem ten ACOG za 200 nie różni się niczym oprócz wyglądu od tańszego, więc po co wydawać kasę. Jeśli stać cię na kolimator King Arms (też chiński, ale lepszy), to warto, wiele osób je poleca. Poszukaj też w innych sklepach niż Krakman.

Obrazek

Chodzi mi o dobrą jakość, ale również o no powiedzmy w miarę lepszy komfort strzelania. Ten King Arms wygląda zachęcająco. A mógłbym mieć prośbę o dodatkową informację? W jakim sklepie mógłbym go dostać? I ile kosztuje? Przepatrzyłem Madonion(brak towaru), Taktyczny, Militaria. Ale jak coś, widzę, że ten ACOG nie jest taki zły. Jeśli chodzi o ten Eotech, to nie wiem czemu, ale nie lubię celowników holograficznych. Tak mi jakoś nie leżą. Ale alternatywą dla ACOGA byłby ten King Arms.
PS O tym mówiłeś? :http://www.madonion.eu/en/kolimator-king-arms-redgreen-dot-1x40-p176.html

PostNapisane: 10 12 2012, 21:21 

miałem do czynienia z acogiem zarówno w formie lunety (nie ma szału, za mało światła zbiera a z założonym flashkillem jest juz calkowity dramat i ciemność) jak i acogopodobnym kolimatorem który sie nie sprawdza już wcale, ze względu na długość tubusu w środu jest ciemno co meczy oczy przy dłuższym uzywaniu, jak celujemy obuocznie to polowe pola widzenia zasłania nam ciemny pierścień, acog zostal zaprojektowany jako luneta i w takiej roli moze się sprawdzić o ile jest dobrze wykonany, jako kolimator jest po prostu niewygodny, niepraktyczny i tylko może obrzydzic komus nowemu strzelanie

jest to oczywiście tylko moje prywatne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać 8)

PostNapisane: 10 12 2012, 21:26 

Jeśli replika acoga to tak jak pisał Gruby, poszukaj czegoś co przypomina zasadą działania oryginały. Druga sprawa to jakość wykonania i mniejsza o to co na zewnątrz. Najważniejsza jest jakość tzw. optyki.
Generalnie najgorszej jakości są najtańsze chińczyki. Moim zdaniem nie warto kupować takiego sprzętu bez zweryfikowania jakości. Polecam kolimatory G&P, King Armsa. Mam też takie coś http://airsoft.tiger111hk.com/Airsoft-G ... _info.html i przyznaję, że jest bardzo dobrze wykonany.

Pomyśl też nad repliką eotecha, też może koszernie wyglądać. Z tym, że przy tego typu kolimatorach trudniej jest uzyskać ładną plamkę. Mam 552 G&P i jest bardzo dobry, nieco gorszy jest chński odpowiednik sprowadzany przez tomekpl z wmazgów. Mam taki na sprzedaż. Jak jesteś zainteresowany PW.

PostNapisane: 10 12 2012, 23:28 

A co sądzicie o tym?
http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3058

PostNapisane: 11 12 2012, 6:30 

sadzimy ze jestes uparty, lubisz ryzykowac wybierajac potencjalnie awaryjny sprzet i koniecznie chcesz przepieprzyc duza kase na cos co po pol roku sprzedasz :D :D :D

PostNapisane: 11 12 2012, 9:26 

Kup sobie Aimpointa Comp M2 od King Armsa, G&G, G&P.
Kolejność jest nieprzypadkowa - od najlepiej wykonanego do najgorzej z tych co są warte zakupu.
P.S.
Nie daj się skusić na dwukolorowe plamki - Bierz tylko i wyłącznie z czerwona plamką.

11:05 PM

PostNapisane: 11 12 2012, 13:52 

gRuby88krk napisał(a):
sadzimy ze jestes uparty, lubisz ryzykowac wybierajac potencjalnie awaryjny sprzet i koniecznie chcesz przepieprzyc duza kase na cos co po pol roku sprzedasz :D :D :D

Gdybym był uparciuchem i koniecznie chciał przewalić głupio pieniądze, to czy bym dalej dopytywał was o jakość sprzętu i czy warto kupić? Nie znam się dobrze na tym, jeśli chodzi o kolimatory, dlatego ciągle prosze o poradę w kwestii sprzętu nim go kupie, bo nie mam zamiaru oddawać kilkuset złotych na sprzęt, który po kilku miesiącach pójdzie na złom. Tak się składa, że mi kasa z kieszeni nie wypływa, dlatego muszę być ostrożny i pytać co warto kupić nim kupię.

Szelma napisał(a):
Kup sobie Aimpointa Comp M2 od King Armsa, G&G, G&P.
Kolejność jest nieprzypadkowa - od najlepiej wykonanego do najgorzej z tych co są warte zakupu.
P.S.
Nie daj się skusić na dwukolorowe plamki - Bierz tylko i wyłącznie z czerwona plamką.

Dziękuje za ostrzeżenie i informację. Na zdjęciach wygląda naprawdę zachęcająco. Jeszcze spokojnie przepatrze oferty.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]